Založ si blog

Dúbravskí „bojovníci proti bilbordom“ jasne vedú.

Oproti ďalším dúbravským kandidátom do zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja jasne vedú v počte bilbordov, ktorými, pri príležitosti blížiacich sa župných volieb, kandidáti oblepili našu krásnu podhorskú mestskú časť.

A to ešte nie tak dávno, 9.2.2016, na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Bratislava – Dúbravka, vyhlásili bilbordom „vojnu“. Dvaja z nich v pozícii miestnych poslancov (Juraj Káčer a Juraj Štekláč), a ten tretí (Martin Zaťovič) v pozícii starostu. Tento samozrejme za nepredĺženie prenájmov obecných pozemkov bilbordovým firmám ako starosta hlasovať nemohol, ale v diskusii k tomuto zámeru bodu nemal žiadne výhrady; na rozdiel odo mňa. V diskusii som ako poslanec MZ poukázal na to, že nepredĺžením prenájmov naša mestská časť viacmenej zbytočne príde o peniaze z prenájmov, ktoré by sa dali použiť na napr. opravy chodníkov, škôl, škôlok, že ide len o lacné divadlo pre voličov, lebo 80% percent pozemkov, na ktorých sú postavené, sú aj tak v súkromných rukách, na ktoré samospráva nemá dosah, resp. tento je veľmi obmedzený. Našťastie! Pre viacerých dúbravských bojovníkov proti bilbordom… Lebo kde inde by pred voľbami vylepovali svoje tváre?

Zároveň som v zastupiteľstve poukázal na to, že ak miestni poslanci naozaj chcú bojovať proti bilbordom, nech na vec tlačia cez svoje politické strany, aby sa problém riešil systémovo, nie len kozmeticky, ako sa to deje v miestnom zastupiteľstve, len aby poslanci a vedenie mestskej časti zapáčili voličom, že ako bojujeme proti bilbordom… (Vtedy všetci poslanci nášho miestneho zastupiteľstva, až na jedného, a vrátane starostu, boli členmi parlamentných politických strán, ktoré ako jediné môžu vec riešiť. Zákonom). Pripomenul som, že ak to s „vojnou“ proti bilbordom páni poslanci a pán starosta skutočne myslia úprimne, svoju úprimnosť môžu dokázať už v najbližších komunálnych alebo župných voľbách. Samozrejme, ako inak než tým, že bilbordy v kampani už viac krát nevyužijú. Veď tieto existujú aj vďaka im. Keďže kde nie je dopyt, tam nie je ani ponuka.

A tu je jeden z najčerstvejších výsledkov:

dsc01004Dnes vedno spolu, plece pri pleci, zo spoločnej mega fotografie, prostredníctvom bilbordov, deň čo deň, už niekoľko týždňov, na vizuálne strategických miestach Dúbravky, naši bojovníci proti bilbordom „hypnotizujú“ jej obyvateľov; a hlavne potenciálnych voličov. Kto vie, či sa niekto z nich pred tým zamyslel nad zmyslom ľudovej múdrosti: Jména hloupých, na všech sloupích… Pričom v Dúbravke nie je jediný kandidát do župného zastupiteľstva, ktorý by bol známejší ako oni. Teda títo páni by zo spomínaného dôvodu myslím si nepotrebovali ani jeden bilbord.

Ale zjavne pocit výnimočnosti, túžba po funkciách, moci, alebo „len“ ctižiadostivosti, káže inak. A táto si chce všetko poistiť.

Podobným „ráznym nekompromisným spôsobom“ bojuje proti bilbordom, teda vizuálnemu smogu, aj ich kamarát Rudolf Kusý; nazývaný nezávislý… (zrejme pre svoju megalomansky „skromnú“ kampaň). S ním vo volebnej kampani páni z bilbordu spolupracujú, aj keď ešte nedávno neboli tak nezávislí, ako on, keďže v predošlej volebnej kampani, do NR SR, v marci 2016, figurovali na bilbordoch politickej strany SDKÚ-DS. A na nich sa k politickej strane všetci traja hrdo hlásili veľavravným sloganom: „JA SOM SDKÚ“…. A dosť pravdepodobne by ňou (tou SDKÚ) ešte všetci boli, ak by aj ich pričinením, keďže dvaja z nich boli v predsedníctve strany, nebola táto strana úplne, ale úplne potopená, pod vedením ich vtedajšieho kamaráta Pavla Freša. Dnes majú nového kamaráta, do ktorého predpokladám vkladajú nádeje – Rudolfa Kusého.

Ktovie, či tento pán Kusý v boji proti bilbordom nie je ich veľkým vzorom, lebo v rozhovore v novembri 2014 jasne povedal: „Možno som jediný kandidát na starostu, ale ani v tejto kampani ani v predchádzajúcich, som nikdy žiaden bilbord nemal. Dosť mi prekáža, že sú všade a povedal som si, že ak nie som schopný zmeniť systém, tak ho aspoň nebudem podporovať. Mnohí rozprávajú o vizuálnom smogu a potom mestskú časť oblepia desiatkami svojich bilbordov.“ Od jari do jesene 2017 oblepil Kusý svojimi bilbordmi nielen celú Bratislavu, ale celý BSK. Vodu kázal, víno pil. Samozrejme, dnes nemá žiaden problém ani s obhájením tejto svojej transcedentnej premeny. Nuž, rozum, ak treba, dokáže neuveriteľné veci. A to všetko len pre naplnenie pocitu nenahraditeľnosti, túžby po moci, funkciách, alebo „len“  žiadostivosti po cti.

Súvisiace články zo Sme:

https://burkert.blog.sme.sk/t/49414/dubravka-bratislavsko

Súvisiace články z N:

https://dennikn.sk/blog/ked-snaha-za-viac-zelene-pre-niekoho-znamena-hrozbu-minimalne-v-bratislave-v-pripade-peticie-za-park-pri-krizi/

https://dennikn.sk/blog/reakcia-na-iniciativu-proti-peticii-za-park-pri-krizi-v-bratislavskej-dubravke/

https://dennikn.sk/blog/s-1129-podpismi-bola-27-3-2017-na-magistrat-odovzdana-peticia-proti-znehodnoteniu-poslednej-vacsej-suvislej-zelenej-plochy-v-dubravke-a-za-vybudovanie-parku-v-lokalite-pri-krizi/

https://dennikn.sk/blog/na-tahu-je-policia-a-sud-ak-primator-bratislavy-kona-proti-voli-obcanov-a-mestskych-poslancov/

https://dennikn.sk/blog/zo-stretnutia-primatora-s-obyvatelmi-dubravky-vo-veci-nahradnych-bytov-pri-krizi/

https://dennikn.sk/blog/myslienka-dubravskeho-parku-pri-krizi-bola-este-v-juni-2016-takmer-neprijatelna/

https://dennikn.sk/blog/mesto-si-na-svojich-stavebnych-pozemkoch-moze-robit-co-chce-vazeni-obcania/

https://dennikn.sk/blog/na-dubravsku-tv-a-zvysenie-platu-starostu-peniaze-su-na-uzemne-plany-zon-nie-cest-developerom/

https://dennikn.sk/blog/16-pochybnych-dovodov-preco-na-zasadnu-odbornu-otazku-tykajucu-sa-osudu-domu-kultury-dubravka-nemozu-dat-odpoved-odbornici/

https://dennikn.sk/blog/co-vsetko-sa-este-vo-veci-spornej-vystavby-nahradnych-bytov-dubravcanom-nepovedalo/

https://dennikn.sk/blog/parkovacie-spekulacie-uz-nebudu-mat-v-dubravke-podporu/

https://dennikn.sk/blog/je-dubravka-pan-primator-a-spol-menejcenna-ako-ruzinov/

https://dennikn.sk/blog/cinnost-komunalneho-politika-nemusi-byt-hmatatelna-no-napriek-tomu-moze-byt-uzitocna/

https://dennikn.sk/blog/co-noveho-v-otazke-parkovania-v-bratislavskej-dubravke/

https://dennikn.sk/blog/za-nedostatkom-parkovacich-miest-a-dopravnymi-zapchami-je-aj-nasa-pohodlnost/

https://dennikn.sk/blog/hody-tu-nie-su-kvoli-kolotocom-ani-burciaku/

https://dennikn.sk/blog/znizena-tazba-ohrozovala-prezitie-bratislavskych-mestskych-lesov/

https://dennikn.sk/blog/parkovacie-spekulacie-maju-v-bratislavskej-dubravke-podporu/

https://dennikn.sk/blog/dubravka-by-zachranu-poslednej-vacsej-zelenej-plochy-zabojovat-inak-iniciativu-preberie-salamova-metoda/

https://dennikn.sk/blog/bilbordom-v-dubravke-vyhlasili-vojnu-dokonca-aj-taki-poslanci-ktori-ich-sami-vyuzivaju/

Čo všetko obhajcovia islamu ignorujú, neradi počujú, alebo na to nemajú odpovede III

16.07.2018

1. Obhajcovia islamu, tak ako to dovoľuje, resp. prikazuje islam (v ktorom klamstvo nie je klamstvom, ak slúži záujmom islamu), vyhlasujú, že nemáme sa čoho obávať, ak sa v EÚ šíri islam a viac »

Čo všetko obhajcovia islamu ignorujú, neradi počujú, alebo na to nemajú odpovede II

13.12.2017

A v prípade, že nemajú problém si to vypočuť, sotva si môžu dovoliť prehlásiť, že ktokoľvek, kto by sa čo i len raz opovážil v nejakej moslimskej krajine verejne skritizovať čo i len viac »

Manželské sexuálne povinnosti ženy v islamskom práve

30.09.2017

Pozn. na úvod: Tento článok bol pred 24 hodinami, teda včera večer 29.9.2017, zverejnený na blogu Sme. Po cca 20 hodinách od jeho zverejnenia bol z titulky blogu Sme administrátorom blogu, či viac »

Vysoké Tatry povodeň chodník

Hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov prívalového dažďa V Starej Lesnej

21.07.2018 11:22

Hasiči budú v priebehu soboty odstraňovať následky prívalového dažďa, ktorý zasiahol časť severného Slovenska.

migrant, migracia, imigrant, cernoch

Na Balkáne uviazli desaťtisíce migrantov, odhaduje rakúsky expert

21.07.2018 10:35

Napriek novému presmerovaniu trás v smere do Španielska zostáva situácia na Balkáne napätá. V regióne sa nachádza zhruba 60-tisíc nelegálnych prisťahovalcov.

obchvat, Bratislava, výstavba, cesta, D4

Most cez Dunaj na obchvate Bratislavy bude nebezpečný, tvrdia vodáci

21.07.2018 10:17

Konštrukcia mosta, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy, je nebezpečná pre placov a malé lode, tvrdia vodáci. Stavebník aj úrady to odmietajú.

Za slušné Slovensko, Farská, Šeliga, úrad vlády

Publicista Hrabko: Za slušné Slovensko bude robiť niektorým politikom de facto kampaň

21.07.2018 10:13

Publicista Juraj Hrabko zhodnotil dianie na slovenskej politickej scéne. Komentoval nákup stíhačiek, prácu prokuratúry či rozhodnutie hnutia Za slušné Slovensko.

marcelburkert

Dekonšpirátor - teda mám za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti miestny poslanec v bratislavskej Dúbravke.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 66773x
Priemerná čítanosť článkov: 2568x

Autor blogu

Kategórie