Denacifikácia Kremľa je dnes prioritou číslo jedna.

4. apríla 2022, Marcel Burkert, 1. Stop putinizmu

Ruská okupácia Ukrajiny pokračuje. Putin naďalej necháva zabíjať aj civilistov. Rus, pod komickou zámienkou – denacifikácia Ukrajiny…, ničí na území svojej slovanskej sestry domy, nemocnice, školy…, necháva v poborených mestách strádať tisíce ľudí hladom, smädom, zimou, a v desivom strachu. A Západ? Áno, Západ posiela humanitárnu pomoc, zaviedol nejaké sankcie, denne sa vytasí s nejakým prejavom, dáva Ukrajine zbrane… ale priamo sa  Ukrajine pomôcť bojí. A to je voda na mlyn agresora. Pritom po vyše mesiaci vojny na Ukrajine je jasne vidieť, že jediná cesta ako zastaviť prelievanie krvi je vyhlásenie bezletovej zóny a zabránenie anexii Ukrajiny silou. To vraj ale Západ nemôže… A tak, aby Západ zmyl vinu zo svojho viacmenej ničnerobenia, hádže vinu na Ukrajinu samotnú – vraj nemala žiadať o vstup do EÚ a NATO… a tým dráždiť Rusa!….

Ako toto môže niekto označiť za legitímny dôvod na vojnu??? Vari už nie je právom akéhokoľvek suverénneho štátu, Ukrajiny nevynímajúc, zmeniť názor a snažiť sa pripojiť k tým, ktorým dôveruje? A možno, alebo hlavne práve preto, že sa bojí svojho východného suseda – vydávajúceho sa za „ochraňujúceho“ veľkého brata…

Lenže viac ako Ukrajinci sa bojí Rusa Západ. Necháva si od Rusa vyhrážať sa atómovými zbraňami; akoby Rus nevedel, že ak by ich použil, uškodil by aj sebe, resp. najmä sebe. On to zrejme aj vie. Ale zároveň vie, že na Západ jeho vyhrážanie účinkuje. Zbabelec Rus tento strach Západu využíva. Správa sa presne tak, ako sa správa terorista, alebo únosca lietadla mieriaci zbraňou na rukojemníkov. Odporné, zvrhlé je správanie Rusa. Ak by nemal jadrové zbrane a  nerastné bohatstvo (na ktorom nemá žiadnu zásluhu), bol obyčajný chudák – na úrovni afrických rozvojových krajín. Primitív Rus si to ale neuvedomuje. Naopak, výlučne na týchto dvoch veciach vybudoval svoje choré sebavedomie a drzosť vyhrážať sa iným. Iné primitív ani nedokáže.   

Vari Západ nevie, že ak by Rus naozaj chcel použiť jadrové zbrane, tak už ich dávno použije?

Učíme deti, že sa majú zastať slabších. Učíme študentov, že nikdy nesmieme dovoliť, aby sa zlo druhej svetovej vojny opakovalo. A prečo sa toto zlo stalo? Nuž predovšetkým preto, lebo ľudia mlčali, lebo sa proti zlu nevzopreli. A čo robíme my teraz? Ponúkame síce obetavo svoju pomoc, svoje peniaze a svoje domovy, ale toto samo o sebe prelievanie krvi nezastaví.

Ľudia, ktorí trpia, potrebujú od tých, ktorí im môžu pomôcť, najmä gesto, ktoré ukáže tomu, kto si dovolil prejsť cez červenú čiaru, že mu to neprejde. To sa ale v prípade ruskej agresie nedeje, a ak, tak viacmenej len kozmeticky – sankciami.

Je to choré, že Západ nechce pomôcť Ukrajine len preto, lebo Ukrajina nie je členom NATO, teda nemá tú správnu pečiatku v členskej legitimácii…, aby jej Západ pomohol proti ruskému agresorovi.

Ak sa bude zlu, v danom prípade Rusovi, ustupovať, zlo sa spravidla stane ešte agresívnejšie. A na budúce si dovolí agresiu aj voči iným. Možno aj voči nám. A ak sa tak stane, bude to aj preto, lebo sme sa adekvátne nezastali slabšieho vtedy, keď sme ešte mohli.

A pritom by možno stačilo, ak by na Ukrajinu vyrazilo niekoľko brigád západných krajín. Oznámilo by sa Rusku napr.: Máte 48 hodín na ukončenie okupácie. A sa tak nestane potom tam vojdeme a ruské sily z Ukrajiny na žiadosť ukrajinského prezidenta vytlačíme. Nepôjde teda o ďalšiu inváziu. Nebude sa jednať o útok na Rusko ako také, lebo nemáme v úmysle na Rusko zaútočiť; ide nám iba o zastavenie okupácie suverénneho štátu a masakrovania jeho  civilného obyvateľstva.

Pri tomto sa argumentuje, že Rus je chorý primitív a niekto nevie, či je, alebo nie je schopný použiť jadrové zbrane. Použitie jadrových zbraní zo strany Ruska by bolo pochopiteľné, a dajme tomu že aj legitímne, v prípade útoku na ruské územie, ale nie na jeho jednotky mimo Rusko. To by si potom mohli Rusi robiť na svete kdekoľvek čokoľvek, iba s odkazom, resp. vyhrážkou na použitie jadrových zbraní.

Ak by to Putin vyhodnotil inak, tak by to bola čisto jeho zodpovednosť. A čo je hlavné, podobná situácia môže pokojne nastať napr. v Estónsku, že by Rusi obsadili nejakú jeho časť, nejaký okres. Čo by sa dialo potom? Tiež by sa začal Západ ošívať, že radšej obetujeme nejaký ten estónsky okres ako čeliť hrozbe použitia jadrových zbraní zo strany Rusa??? Že je bláznovstvom, aby NATO zasiahlo proti Rusovi kvôli nejakému malému estónskemu okresu a riskovať tým jadrovú vojnu???

Zdroj: https://materna.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=785483