Založ si blog

Aký je postoj prezidentky Čaputovej k islamu?

Má aj pre neho pochopenie? Nedávno napr., dosť netradične, vyjadrila svoje porozumenie českým demonštrantom, ktorí vystupujú proti svojmu premiérovi.

Považujem za dosť zásadnú vec, aby prezidentka vyjadrila svoj názor na islam. Dôvod?

Téma masovej imigrácie z moslimských krajín do EÚ, ktorej pevnou súčasťou je aj SR, je stále veľmi aktuálna a snahy dať tejto imigrácii natrvalo zelenú, alebo čo najviac ju podporiť, neutíchajú. A táto téma je veľmi aktuálna aj, alebo hlavne preto, že od imigrantov z moslimských krajín nemožno oddeliť islam. Sú jeho nositeľmi. A islam nie je možné oddeliť od nenávisti (nenávisti v prvom rade voči inovercom), lebo sám túto nenávisť  výdatne produkuje vo svojich nespočetných veršoch. A nie je ho od nenávisti možné oddeliť aj z toho dôvodu, že samotní islamskí predstavitelia a imámovia by niečo také ani len nepripustili. Spochybnili by tým totiž samotný islam. A ten samozrejme pamätá aj na takéto počínania; na počínania odporcov. Vypisuje pre nich trest smrti. Nádej, že islamskí predstavitelia a imámovia by začali čistiť islam od nenávistných článkov, alebo ich propagáciu a šírenie by postavili mimo zákon, môže vzbĺknuť len vtedy, ak hlavné médiá   demokratických krajín a politici týchto krajín postavia islam pod paľbu kritiky.

Toto ale v tíme našej pani prezidentky zjavne „nehrozí“. Skôr naopak.

Zuzane Čaputovej totiž bude v paláci za ostatné menšiny, vrátane moslimskej, ako poradný orgán radiť sociologička Elena Gallová Kríglerová, ktorá zaujala svojim názormi na migráciu, vrátane imigrácie z moslimských krajín, a na moslimov, ktorých bežný volič pozná iba z TV a len ako teroristov… Tiež nám ozrejmila, že: „…migrácii sa nedá zabrániť, pretože migrácia je ako počasie… Vždy nejaké bolo a nejaké je. Záleží na tom, ako sa k tomu postavíme a ako budeme migráciu manažovať“…

Taktiež nám ozrejmila ďalšiu zásadnú vec, a to, že: „…vedeli by sme sa (na Slovensku) postarať o tisíce utečencov.“… Nuž otázka znie, či sa o nich postaráme aspoň tak dobre…, ako sa už desaťročia staráme o desiatky až niekoľko pár sto tisícov sociálne odkázaných Rómov; alebo ešte lepšie…

Nechápem, ako môže byť poradkyňou prezidentky niekto, kto nevie dať odpovede ani na tých pár zásadných otázok, ktoré ľudí v otázkach menšín a imigrácie zaujímajú, ktoré jej novinár Peter Hanák položil; aj keď inak danej poradkyni skôr nahrával.

Na slová poradkyne, že „počet žiadateľov o azyl na Slovensku výrazne klesá a momentálne sú ich ani nie stovky“ a že určití politici, menovaní boli Sulík a Kotleba, vyvolávajú v ľuďoch emócie a strašia ich (ohľadne imigrácie z moslimského sveta) sa núkali viaceré otázky, ktoré však „nestranný“ novinár pochopiteľne nepoložil. Napr.:

  1. A nie je ten nízky počet žiadateľov o azyl spôsobený tým, že Slovensko nie je pre týchto imigrantov atraktívne? Veď zďaleka im nevie poskytnúť také sociálne výhody, ako to dokáže napr. Nemecko.
  2. Ako by sa ste sa pani poradkyňa k otázke imigrácie z moslimských krajín postavila, ak by ste v roku 2015, prípadne aj v 2016, robili poradkyňu pani Merkelovej? Koľko tisíc, alebo sto tisíc ekonomických imigrantov, hlavne z moslimských krajín, by ste jej odporučili, že Nemecko je schopné prijať a hlavne integrovať?
  3. A brali by ste pri tom do úvahy aj nekompatibilitu moslimskej kultúry s európskou? Alebo túto kultúru považujete za kompatibilnú s európskou, ktorá je postavená do veľkej miery na kresťanských hodnotách z ktorých vzišli aj základné ľudské práva a slobody?  
  4. Dá sa povedať, že moslimovia v Európe sú integrovaní, alebo skôr preferujú život vo svojich uzavretých komunitách? A čo moslimky? Ako sú tieto integrované vo väčšinovej európskej spoločnosti? Odhadom koľko percent moslimiek podľa Vás napr. pracuje medzi inovercami? Je to viac ako jedno percento? Viac ako 5 percent???… Odhadom koľko? Mali by ste to vedieť, mali by ste to mať zistené, ak chcete robiť poradkyňu v otázkach integrácie menšín prezidentke krajiny EÚ.
  5. Ekonomickí imigranti z kompatibilných kultúr, napr. z Ukrajiny, ktorí sem prišli zarobiť peniaze, ktoré doma zarobiť nevedia, alebo nemôžu, nie sú problém. Problémom nie sú ani ekonomickí imigranti z Vietnamu a pod. Lebo ich svetonázor ani kultúra sa neodvíja z totalitnej ideológie schovávajúcej sa za náboženstvo. Veľkým problémom veľmi ľahko môžu byť, a neraz aj sú, minimálne v krajinách západnej Európy, imigranti z moslimských krajín, keďže oni si do Európy často prinášajú aj svoju „kultúru“, ktorá je žiaľ založenú na totalitnej ideológii. Islamské teroristické útoky sú len vrcholom ľadovca. Alebo je pani poradkyňa toho názoru, že šírenie islamu v Európe nepredstavuje nebezpečenstvo pre demokraciu v Európe?

Som toho názoru, že ak vyznávači islamu nadobudnú v Európe voličskú prevahu (a demografický vývoj tomu jasne nasvedčuje, že sa tak o pár rokov stane), dosť pravdepodobne to bude začiatok konca demokracie v Európe. Neviem totiž ani o jednom dôvode, pre ktorý by sme sa mohli domnievať, že ľudia vychovávaní k hodnotám islamu, ktorý demokraciu označuje za dielo Satana, sa začnú správať demokraticky len preto, lebo sú v Európe.

Preto si dovolím tvrdiť, že problémy, pre ktoré moslimovia utekajú z moslimských krajín do Európy, a ktorých prvotnou a hlavnou príčinou je islam, logicky explodujú aj v Európe. Zatiaľ sú to len „drobné explózie“ v porovnaní s tým, čo príde, ak tento vývoj bude pokračovať.

Žiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by tento vývoj ďalej nepokračoval. Naďalej totiž silne prevláda:

  • ľahostajnosť u podstatnej časti spoločnosti, ktorá podľahla konzumizmu,a  ktorú teda netrápi čo bude s Európou, keď oni tu už nebudú,
  • falošná humanita u ďalšej, slniečkom „osvietenej“, časti spoločnosti, a v neposlednom rade tu prevláda aj
  • falošná politická korektnosť voči islamu.

Pani poradkyňa hovorí, že „keď sa cudzinci dostanú do kontaktu so Slovákmi a vytvoria si s nimi vzťah – veľmi často ho iniciujú samotní cudzinci – tak potom strach veľmi rýchlo zmizne. Platí to dokonca aj pre malé obce. Keď sa prisťahuje cudzinec do malej dediny, najprv na neho pozerajú veľmi podozrievavo, ale to, akým spôsobom spolu nadviažu vzťah a začnú spolu fungovať, má obrovský vplyv na budúce spolužitie“…

Otázka k tomu znie:

Prečo teda v moslimských krajinách musí stále zmenšujúci sa počet kresťanov bojovať o svoju holú existenciu??? Kde je to vzájomné pochopenie o ktorom pani poradkyňa rozpráva a podsúva? A aký vzťah si vytvorili Turci k Nemcom (ktorí im podali pomocnú roku, vytiahli ich z chudoby, ktorú by zažívali v Turecku), ak si v Nemecku vo všeobecnosti vytvárajú paralelnú spoločnosť, uzatvárajú sa vo svojich komunitách, a v zväčšujúcich sa mestských štvrtiach, kde tvoria väčšinu a kde pôvodne žili Nemci bez imigrantského pozadia, začína platiť viac islamské než nemecké právohttps://burkert.blog.sme.sk/c/478238/nemecko-ocami-policajtky-tiesnove-volanie-2-2.html

Vo všeobecnosti integráciu ľudí z moslimských krajín pre odlišnosť ich kultúry a hodnôt, ktoré vyznávajú, nezvládajú ani také ekonomické a sociálne mocnosti ako Nemecko, Anglicko, Švédsko atď. Ale Slovensko ju určite zvládne… Máme predsa dlhodobé skúsenosti s „integráciou Rómov“, ktorej výsledkom sú niekoľko sto tisíc na štát odkázaných Rómov a neľudské podmienky v ktorých musia v rómskych osadách žiť rómske deti, ktorých je stále viac a viac a to aj, alebo hlavne vďaka tomu, že štát naučil Rómov (česť výnimkám, ktoré sa presvedčiť, napriek snahe štátu, nedali), že ignorovanie nutnosti plánovaného rodičovstva sa oplatí – jak vo forme rodinných prídavkov tak vo forme rodičovských príspevkov, ktoré často krát len pretečú hrdlom, alebo sa stratia v cigaretovom dyme. Preto sa tu núka otázka, čomu by sme naučili imigrantov z moslimských krajín, ak by sme ich percentuálne, na počet obyvateľov, mali toľko čo Nemci. Že ignorovať našu kultúru, alebo dokonca ísť proti nej, sa oplatí? Nemcom, zdá sa, sa to celkom darí… A tomu zďaleka nenasvedčuje len svedectvo nemeckej policajtky v knihe Tiesňové volanie.

P.S.:

Volil som pani Čaputovú za prezidentku, a aj dnes by som ju v danej konkurencii volil, ale jej „materskej“ strane v parlamentných voľbách rozhodne hlas nedám.

Diskusia k článku na Sme: https://blog.sme.sk/diskusie/3557985/1/slniecko-v-caputovej-time.html

Hajzelpapier za boľševika – názorná ukážka fungovania socializmu

16.11.2019

Po novembrovej nežnej revolúcii, ktorej v týchto dňoch oslavujeme 30. výročie (až na „pár výnimiek“, ktorí ju preklínajú, a ktorým som venoval článok "Pastiersky list sympatizantom socializmu viac »

Pastiersky list sympatizantom „socializmu s ľudskou tvárou“ II

13.11.2019

Zrejme u väčšiny z vás, ktorí s nostalgiou spomínate na "zlaté časy socializmu", to, čo tu uvediem, ak sa k tomu dostanete, vyvolá rozhorčenie. Ale kto vie, možno u niektorých z vás, po prečítaní viac »

Keď drzosť žiaka a povoľnosť vedenia SSOŠ ochrany osôb a majetku nemajú medze

07.11.2019

resp. to, o čom sa môžte dočítať v tomto článku, tomu dosť silne nasvedčuje. Začnem postupne, gradovať to bude tiež postupne, celkovo v piatich dejstvách: Predohra: Žiaka 3. ročníka Súkromnej viac »

OSN, summit, klimatický, trump

Slovenského diplomata zvolili za podpredsedu Rady OSN pre ľudské práva

06.12.2019 20:37

Za jej predsedníčku bola zvolená Rakúšanka Elizabeth Tichy-Fisslberger

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 140886x
Priemerná čítanosť článkov: 3063x

Autor blogu