Založ si blog

Pastiersky list sympatizantom „socializmu s ľudskou tvárou“ II

Zrejme u väčšiny z vás, ktorí s nostalgiou spomínate na „zlaté časy socializmu“, to, čo tu uvediem, ak sa k tomu dostanete, vyvolá rozhorčenie.

Ale kto vie, možno u niektorých z vás, po prečítaní tohto listu, chuť na zmenu súčasného politického systému, či už ho nazývate „demokraciou“, alebo hanlivejšie, nebude až tak výrazná, 

ak si dokážete živo predstaviť, že: 

Najbližšie parlamentné voľby by nevyhrala a vládu by nezostavovala strana Smer – SD, ku ktorej máte, z našich relevantných strán, myšlienkovo väčšina z vás asi najbližšie, ale vládu by zostavovala tá politická strana, alebo tie politické strany, ktoré najviac nenávidíte, teda predpokladám, že SaS, OĽaNO, Sme rodina…

a následne, takáto vláda

vyhlási, že chce slúžiť a uspokojiť nie len tých občanov, ktorí jej vo voľbách dali dôveru, ale chce uspokojiť aj voličov ešte stále existujúcej Komunistickej strany Slovenska, voličov Smeru-SD, Mariána Kotlebu, atď. a pod., medzi ktorými je obrovské množstvo tých, ktorí na socializmus nedajú dopustiť.

No a to sa dá spraviť jedine tak, že, po prvé: S okamžitou platnosťou sa do budúcnosti zrušia slobodné voľby, takže do najbližšej nežnej revolúcie (vami tak znevažovanej), bude krajine vládnuť zostava tých strán, ktoré najviac nenávidíte. Po druhé: Všetky médiá prejdú pod štátnu kontrolu, takže s okamžitou platnosťou skončí sloboda slova a prejavu. Budete teda mať už len chvíľu šancu využiť výdobytok demokracie – slobodne sa vyjadriť, a ponadávať si na odporných kapitalistov a naivných fanúšikov demokracie. Ale radšej sa už nevyjadrujte, lebo čím skôr si na nevyjadrovanie, po tých 30 rokoch možnosti slobodne sa vyjadrovať, opäť zvyknete, tým lepšie. Lebo netreba zabúdať, že nepřítel naslouchá, a vy neviete, čo kto na vás prezradí ak už tu bude vládnuť iný režim a ako to on vyhodnotí. Tak pozor, aby ste svoje kritické slová na adresu nového režimu raz neľutovali!. Po tretie: Všetkým sympatizantom socializmu, ktorí podnikaním nadobudli hmotný alebo peňažný kapitál čo i len vo väčšom rozsahu, tento sa okamžite zoštátni, aby sa im žilo podľa predstáv socializmu, ktorého ideám sú tak silne oddaní. Naproti tomu, sympatizantom kapitalizmu a demokracie bude kapitál pochopiteľne ponechaný. A tí sympatizanti socializmu, ktorí sa proti tomu vzpriečia, budú označení ako nepriatelia štátu a skončia vo väzení. Po štvrté: Okrem slobodného cestovania do Ruska a Bieloruska si nebude môcť v Európe slobodne vycestovať nikam inam. Iba ak vám na cestu na západ dá súhlas ministerstvo zahraničných vecí.

Viac pre vás pre začiatok asi nový režim nebude môcť spraviť, ale sľúbi vám, že v ďalších nevyhnutných opatreniach bude pokračovať čo najskôr ako to len bude možné, minimálne v ďalšej päťročnici. A to všetko len aby vám bol poskytnutý maximálne možný komfort totalitného režimu, ku ktorému ste si vypestovali tak vrúcny vzťah, ktorý predstaviteľov nového režimu neponechá chladnými. Urobia všetko, čo bude v ich silách, aby ste na traumy demokracie, ktorá vás ubíjala celých 30 rokov, zabudli čo najskôr a opäť si vychutnávali vymoženosti vládnutia jednej zostavy.

Záver:

Tak čo, brali by ste takýto socializmus?

Alebo nebodaj až natoľko veríte, vami samotnými! toľko spochybňovaným predstaviteľom pravicových politických strán, že oni nie sú až tak zlí, že by sa zachovali tak, ako vaši milovaní komunisti, ktorí v r. 1948 cez slobodné voľby (ktoré následne chrapúňsky bez štipky hanby zrušili) sa dostali k moci a vzdali sa jej, nedobrovoľne!, až o 40 rokov?

Súvisiaci článok:

https://burkert.blog.sme.sk/c/376284/pastiersky-list-sympatizantom-socializmu-a-putinizmu-s-ludskou-tvarou.html

 

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje ovocie dokonca aj na Západe, schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou otvorene schvaľovala aj vláda SR [...]

A Ficove zbrane na Ukrajine stále zabíjajú nevinných Rusov. .. a predlžujú krviprelievanie! . . .

16.05.2024

Minimálne podľa logiky voličov súčasnej vládnej koalície, ich pridružencov z radov Harabinovcov, bývalých Kotlebovcov atď. a pod. Snáď sú všetci natoľko znalí, že vedia, že slovenské zbrojárske podniky, v ktorých má účasť štát, s požehnaním vlády SR, ktorej predsedom je Robert Fico, vo veľkom dodávajú Ukrajine zbrane, ktoré ukrajinskí vojaci trestuhodne [...]

Čo veta, to perla – ruskej propagandy. A čo na to Pellegrini?

03.04.2024

Jadro z Ficovho prejavu k 2. výročiu vojny na Ukrajine bolo rozobraté v článku „Ficove kremeľské delírium a Pellegriniho „mierová“ ruská faloš“. Rozoberme si, aspoň narýchlo, to zvyšné z jeho proruského prejavu, ktorý by mu lepšie nenadiktovali snáď ani súdruhovia z Kremľa: 1. V záplave vyjadrení podporujúcich zabíjanie Ukrajincov a Rusov a naivnom [...]

Machaj, Šimkovičová

Otázky a odpovede: RTVS o pár dní končí, bez riaditeľa bude štyri mesiace. Ako bude fungovať? Podpíše Pellegrini zákon?

22.06.2024 09:00

Súčasný generálny riaditeľ Ľuboš Machaj končí o necelé dva týždne a zatiaľ sa nevie, kto STVR povedie. Opozícia hovorí o ovládnutí telerozhlasu a návrate totality.

Matúš Šutaj Eštok

Odborový zväz polície kritizuje ministerstvo vnútra za nezáujem o zlepšenie podmienok policajtov

22.06.2024 08:38

Podľa rady predsedov základných organizácií OZP v SR sa súčasná situácia v PZ dostala na najnižší počet členov od jeho založenia.

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 868289x
Priemerná čítanosť článkov: 4115x

Autor blogu