Založ si blog

Pastiersky list sympatizantom „socializmu s ľudskou tvárou“ II

Zrejme u väčšiny z vás, ktorí s nostalgiou spomínate na „zlaté časy socializmu“, to, čo tu uvediem, ak sa k tomu dostanete, vyvolá rozhorčenie.

Ale kto vie, možno u niektorých z vás, po prečítaní tohto listu, chuť na zmenu súčasného politického systému, či už ho nazývate „demokraciou“, alebo hanlivejšie, nebude až tak výrazná, 

ak si dokážete živo predstaviť, že: 

Najbližšie parlamentné voľby by nevyhrala a vládu by nezostavovala strana Smer – SD, ku ktorej máte, z našich relevantných strán, myšlienkovo väčšina z vás asi najbližšie, ale vládu by zostavovala tá politická strana, alebo tie politické strany, ktoré najviac nenávidíte, teda predpokladám, že SaS, OĽaNO, Sme rodina…

a následne, takáto vláda

vyhlási, že chce slúžiť a uspokojiť nie len tých občanov, ktorí jej vo voľbách dali dôveru, ale chce uspokojiť aj voličov ešte stále existujúcej Komunistickej strany Slovenska, voličov Smeru-SD, Mariána Kotlebu, atď. a pod., medzi ktorými je obrovské množstvo tých, ktorí na socializmus nedajú dopustiť.

No a to sa dá spraviť jedine tak, že, po prvé: S okamžitou platnosťou sa do budúcnosti zrušia slobodné voľby, takže do najbližšej nežnej revolúcie (vami tak znevažovanej), bude krajine vládnuť zostava tých strán, ktoré najviac nenávidíte. Po druhé: Všetky médiá prejdú pod štátnu kontrolu, takže s okamžitou platnosťou skončí sloboda slova a prejavu. Budete teda mať už len chvíľu šancu využiť výdobytok demokracie – slobodne sa vyjadriť, a ponadávať si na odporných kapitalistov a naivných fanúšikov demokracie. Ale radšej sa už nevyjadrujte, lebo čím skôr si na nevyjadrovanie, po tých 30 rokoch možnosti slobodne sa vyjadrovať, opäť zvyknete, tým lepšie. Lebo netreba zabúdať, že nepřítel naslouchá, a vy neviete, čo kto na vás prezradí ak už tu bude vládnuť iný režim a ako to on vyhodnotí. Tak pozor, aby ste svoje kritické slová na adresu nového režimu raz neľutovali!. Po tretie: Všetkým sympatizantom socializmu, ktorí podnikaním nadobudli hmotný alebo peňažný kapitál čo i len vo väčšom rozsahu, tento sa okamžite zoštátni, aby sa im žilo podľa predstáv socializmu, ktorého ideám sú tak silne oddaní. Naproti tomu, sympatizantom kapitalizmu a demokracie bude kapitál pochopiteľne ponechaný. A tí sympatizanti socializmu, ktorí sa proti tomu vzpriečia, budú označení ako nepriatelia štátu a skončia vo väzení. Po štvrté: Okrem slobodného cestovania do Ruska a Bieloruska si nebude môcť v Európe slobodne vycestovať nikam inam. Iba ak vám na cestu na západ dá súhlas ministerstvo zahraničných vecí.

Viac pre vás pre začiatok asi nový režim nebude môcť spraviť, ale sľúbi vám, že v ďalších nevyhnutných opatreniach bude pokračovať čo najskôr ako to len bude možné, minimálne v ďalšej päťročnici. A to všetko len aby vám bol poskytnutý maximálne možný komfort totalitného režimu, ku ktorému ste si vypestovali tak vrúcny vzťah, ktorý predstaviteľov nového režimu neponechá chladnými. Urobia všetko, čo bude v ich silách, aby ste na traumy demokracie, ktorá vás ubíjala celých 30 rokov, zabudli čo najskôr a opäť si vychutnávali vymoženosti vládnutia jednej zostavy.

Záver:

Tak čo, brali by ste takýto socializmus?

Alebo nebodaj až natoľko veríte, vami samotnými! toľko spochybňovaným predstaviteľom pravicových politických strán, že oni nie sú až tak zlí, že by sa zachovali tak, ako vaši milovaní komunisti, ktorí v r. 1948 cez slobodné voľby (ktoré následne chrapúňsky bez štipky hanby zrušili) sa dostali k moci a vzdali sa jej, nedobrovoľne!, až o 40 rokov?

Súvisiaci článok:

https://burkert.blog.sme.sk/c/376284/pastiersky-list-sympatizantom-socializmu-a-putinizmu-s-ludskou-tvarou.html

 

Ako sa „riešia“ nelegálne skládky v bratislavskej Dúbravke? Spravidla alibisticky.

08.08.2022

24.5.2021 som v rámci práva poslanca miestneho zastupiteľstva na interpelácie a za účelom predchádzania čiernych skládok, resp. predchádzania fungovania teórie „rozbitých okien“, požiadal o zabezpečenie odstránenia dvoch nelegálnych skládok odpadov na ul. Agátovej. Jedna sa nachádzala v „garáži“ a pred ňou, pri bývalom Technickom skle (tá sa, dosť možné aj [...]

11 otázok, na ktoré odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny nedostanete

04.08.2022

Na nižšie uvedené „maturitné otázky“ odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny, ani od tých, ktorí tvrdia, že nie sú ani na jednej strane konfliktu…, nedostanete. A to z jednoduchého dôvodu – lebo ich nemajú a ani ich mať nemôžu. Donaha odkrývajú ich proruský alibizmus a ich zvrátenú slepú vieru v dobro ruského okupanta bojujúceho na Ukrajine [...]

Opomínaná, ale fascinujúca Lodž & Poľský prístup k Židom, Osvienčim a Brezinka a prečo sa to stalo

02.08.2022

Pozn.: Ten istý článok, ale s mojou fotodokumentáciou, si je možné pozrieť na mojom blogu Sme ako súkromný článok tu: https://blog.sme.sk/burkert/cestovanie/opominana-ale-fascinujuca-lodz-polsky-pristup-k-zidom-osviencim-a-brzezinka-a-preco-sa-to-stalo Osvienčim (60 km západne od Krakova), bol našou prvou zastávkou v rámci našich potuliek Poľskom 2021. Lodž bola tou poslednou, [...]

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 06:23

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 655099x
Priemerná čítanosť článkov: 4120x

Autor blogu