Založ si blog

Pred duchovnými príčinami nemocí treba ľudí chrániť!

aby sa náhodou nenakazili bludmi! Najlepšie ak ich k nim vôbec ani len nepustíme! schováme pred nimi knihy, časopisy, články, blogy!, tvrdiace nezmysly!, ako napr. že: rakovina môže mať, alebo má aj duchovné príčiny! Veď to doposiaľ nikto žiadnymi materialistickými dôkazmi nepotvrdil!!! A to dokonca ani vyložene materialistická veda!

A čo na tom, že ani nemohla? No veď skúste slepcovi od narodenia dokázať, že tráva, po ktorej chodí, je zelená.

To ale tých, ktorí rozhodujú o tom, čo bude a čo nebude na titulke najčítanejšieho blogu na Slovensku, netrápi.

Napísal som na ňom článok o duchovných príčinách rakoviny (link na neho je pod článkom), ktorý bol z jeho hlavnej titulky po niekoľkých hodinách, odstránený, resp. preradený do sféry zvanej „Mimo váš výber“…, aj keď čitatelia o výbere/nevýbere rozhodovať možnosť nemajú A nie len daný článok bol postihnutý, ale celý môj blog, kde zverejňujem aj mnohé ideologicky nezávadné články, napr. o cestovaní. Na dotaz, ktorý som adresoval administrátorovi, či je podľa neho správne, aby za škody, ktoré napáchal v ľudskom myslení článok o duchovných príčinách rakoviny, trestať aj ostatné články, ako sa dalo očakávať, som odpoveď nedostal.

Akoby niektorí ľudia nevedeli, alebo zabudli, koľko krát sa už ľudstvo v celej dlhej histórii mýlilo, koľko z vecí, ktoré  považovalo za bludy, sa neskôr preukázali ako skutočné a dnes sa už berú ako prirodzené. A veľa ľudí, ktorí na také veci prišli ako prví, boli popravovaní, lebo tým, aj keď nechtiac, nepriamo urazili tých „najinteligentnejších“ vtedajšej doby, vtedajšie monopoly na pravdu, alergické na všetko, čo nebolo v súlade s ich pravdou.

Väčšina z nás by zrejme povedala, že dnes už je to našťastie iné ako v stredoveku. Pozrime sa na to ale bližšie. Iné je to určite v tom, že prostriedky brojenia proti nepohodlným názorom sa výrazne zmiernili. Otázne však je, do akej miery je to spôsobené uvedomelosťou a do akej miery tým, že v dnešnej dobe ostrejšie prostriedky brojenia proti nositeľom nepohodlných názorov už nie je možné používať.

Otázne je, čo by v stredoveku robili, alebo aké prostriedky by v ňom použili ľudia, ktorí dnes proti nositeľom tvrdení vybočujúcich z rámca zasahujú iba cenzúrou. Iné totiž dnes ani neprichádza do úvahy. Iné prostriedky k dispozícii nemajú.

Ak niekomu prekážajú, alebo ho vyrušujú nie materialistické tvrdenia, ako napr.: že nemoci majú aj svoje duchovné príčiny, alebo že človek to nie je len pozemské telo, ale aj, alebo hlavne duch, ktorý ho oživuje, ktorý po pozemskej smrti spolu s telom nezomiera, ktorý si je sám strojcom svojho šťastia, alebo aj nešťastia, ktorý svoju „karmu“, alebo to, čo počas svojho bytia zasial, pri opätovnom vtelení, alebo zrodení na Zemi, nemôže len tak zahodiť, ale táto je na neho viazaná, predsa ho nikto nenúti, aby sa s nimi oboznamoval, a už vôbec nie aby im slepo veril, alebo ich v rôznych životných situáciách a obdobiach bral do úvahy.

Napriek tomu na údajne najčítanejšom blogu na Slovensku, zdá sa stále platí napr. toto:    

Tvrdiť, že bez zaoberania sa „jemnohmotnosťou“, resp. mimozemskými (nie hrubohmotnými)  oblasťami, ktoré sú prístupné iba vyciťovaním nášho ducha, na „koreň“ príčin rakovinového onemocnenia len sotva môžme prísť…, je neprípustné! a nebezpečné!… Prečo? Ťažko povedať. A je to pre našich čitateľov vôbec dôležité?…

Tvrdiť, že ak je človek nemocný, nemá zabúdať na prírodu, lebo ešte dnes platí starý výrok z Biblie, že Pán nechá rásť liek z zo zeme a rozumný ním nepohrdne!, a to platí aj pre rakovinu, je neprípustné! a nebezpečné!… Prečo? Ťažko povedať. Zvlášť keď nikto nikoho ani len nepriamo nenavádza aby ignoroval klasickú medicínsku liečbu rakoviny.    

Tvrdiť, že liečivé prostriedky samé osebe nestačia, že pri všetkých nemociach je potrebné, aby duch človeka sám pomáhal k uzdraveniu; ak má byť zaistený trvalý úspech, je neprípustné! a nebezpečné!… Prečo? Ťažko povedať.

Aj  keby som na blogu napísal, že som na vlastné oči včera videl mimozemšťanov a uvádzal ďalšie dôvody prečo o nich nepochybujem, tak je to môj názor, ktorý nikomu neubližuje a s ktorým sa absolútne nikto nemusí stotožniť, alebo mu nebodaj slepo veriť. Nie som profesionálny novinár a ani vedec, aby som to, o čom vôbec nepochybujem, a o čom píšem, niekomu dokazoval; zvlášť ak ide o veci duchovné, ktoré materialistická veda odmieta. Na strane druhej v dnešnej dobe nie sú ničím výnimočným zavádzajúce články priamo od profesionálnych novinárov mienkotvorných médií. Napr. http://modrydrak.blog.pravda.sk/2019/04/15/o-clanku-mienkotvorneho-dennika-sme/

Vo svojich duchovne ladených článkoch, a ani v iných, nikomu nič nevnucujem. Pre koho sú to bludy, nech sa tým jednoducho nevzrušuje; ak je toho schopný. A ak nie, tak to nie je môj problém. Nemali by sme z potenciálnych čitateľov duchovne ladených článkov robiť nesvojprávne a neslobodné bytosti, za ktoré musíme rozhodovať, či si ich prečítať môžu, alebo nie, za použitia sofistifikovanej cenzúry. Nesprávajme sa k nepohodlným názorom tak, ako to bolo bežné nie len v stredoveku, ale aj za nedávnych čias komunizmu.

Ak chce mne niekto zazlievať, že si dovolím v článku uviesť, že rakovina môže mať nie len hrobohmotné, ale aj duchovné príčiny, rovnako tak by som aj ja mohol vytknúť, že brojením proti takýmto článkom sa propaguje názor, že rakovina má iba hrubohmotné príčiny, a to, či ju niekto dostane, alebo nie, je len vecou náhody; aj keď materialistická veda to nevie absolútne ničím preukázať.

Na záver citácia jedného môjho obľúbeného blogera, ktorú uvádzam na margo toho, čo administrátori blogu Sme nepriamo podporujú svojim brojením proti homeopatii, kritikom očkovania, alebo takým článkom aký som posledne napísal:

„Všetky informované súhlasy  LNsP Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš  – a predpokladám, že aj ďalších slovenských zdravotníckych zariadení –  sú jednostranné, v neprospech pacienta, v zmysle „… ak sa nepodrobíte vyšetrenie, tak za nič neručíme, ak sa liečbe či vyšetreniu podrobíte, nenesieme zodpovednosť za váš zdravotný stav …“  Navrhujem, aby rovnako postupovali  automechanici, stavbári, výrobcovia automobilov““ …  

Tu je ten spomínaný článok:

https://burkert.blog.sme.sk/c/506372/duchovne-priciny-rakoviny-a-predpoklady-jej-uspesnej-liecby.html

Reakcia prednostu MÚ Bratislava – Dúbravka na môj článok týkajúci sa výberových konaní a odmien v dúbravskej samospráve

31.08.2021

Moja poznámka na úvod: V kurzivách v texte sú uvedené moje poznámky a výhrady. Pekný deň pani poslankyne a poslanci, Nižšie (pod mojou reakciou) je pôvodná odpoveď na interpeláciu, ktorú mu vo februári 2021 zaslala p. JUDr. J. Prehľad odmien vedúcich oddelení je podstatne obsiahlejší ako uvádza p. Burkert vo svojom článku. Prečo si tendenčne vybral do [...]

Výberové konania a odmeny vo verejnej správe po bratislavsko – dúbravsky

23.08.2021

Pozn. na úvod: Nižšie uvedený článok bol zaslaný do redakcie Dúbravských novín a na vedomie prednostovi MÚ Bratislava – Dúbravka na spripomienkovanie, v decembri 2020. Pán prednosta nezareagoval. Zrejme si bol istý, že taký článok si jeho podriadená – šéfredaktorka novín, zverejniť nedovolí. A tak sa aj stalo. Cenzúra pokračuje aj 30 rokov od pádu [...]

Aj Ježiš bol nepohodlný laik. . . A preto musel byť odstránený – Za potlesku zmanipulovaných más.

20.08.2021

Vôbec o tom nepochybujem, že ak by sa Ježiš Kristus narodil do dnešnej doby, a bol by známou osobnosťou, a začal by hovoriť veci, s ktorými by väčšina odborníkov (v danom prípade na teológiu) nesúhlasila, ale významná časť ľudí by ho počúvala a dôverovala mu, tak aj keby mal svätú pravdu, nedopadol by dobre. Nebol by síce fyzicky odstránený – zavraždený, ako [...]

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

Rusko voľby

Rusko oznámilo konečné výsledky volieb, Jednotné Rusko získalo 324 kresiel

24.09.2021 15:05

Dolná komora ruského parlamentu sa skladá zo 450 poslancov.

polícia

Muž chcel skočiť zo strechy obchodu v Malackách, od činu ho odhovorili

24.09.2021 14:47

Po krátkom rozhovore s policajným tímom muž dobrovoľne zo strechy zišiel.

Jozef Chovanec, zásah

Kolíková: Na rekonštrukcii prípadu Chovanca budú traja svedkovia a dvaja znalci zo SR

24.09.2021 14:28

K nepozvaniu ďalšieho svedka Romana Behúla na rekonštrukciu ministerka povedala, že ide o rozhodnutie sudkyne.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 474288x
Priemerná čítanosť článkov: 4474x

Autor blogu