Založ si blog

Voľby vyhral dobrý populista – Igor Matovič

Jednoznačne najpresvedčivejší herecký výkon v kampani podal Igor Matovič. Lebo kvalitatívny rozdiel medzi jeho hnutím a tými politickými stranami, s ktorými bude čoskoro skladať vládu, vôbec nie je tak obrovský ako to ukazujú počty hlasov získané vo voľbách ním a počty hlasov získané jeho budúcimi spolupútnikmi vo vládnej koalícii. Naopak, povedal by som, že minimálne SaS, ale aj KDH, PS-Spolu a Za ľudí, mali kvalitnejšiu kandidátku ako OĽaNO. A SaS vo všeobecnosti mala aj výrazne lepší, priechodnejší a reálnejší volený program.

Igorovi Matovičovi tých 25 percent, ktoré získal vo voľbách, a teda to, že bude zostavovať novú vládu, veľmi prajem. Konečne bude mať možnosť prejsť od svojho doterajšieho politického „remesla“ – od neúnavného ostrého navážania sa do akejkoľvek politickej konkurencie – k činom.

Najviac ma teší, že Smer, najpopulistickejšia a najskorumpovanejšia strana v histórii samostatného Slovenska, konečne nebude skladať vládu. Zároveň ide o najneschopnejšiu stranu. Veď jedno celé volebné obdobie, z celkovo troch, vládla úplne sama a pozitívne výsledky z toho sú minimálne, aj keď jej nič nebránilo meniť veci k lepšiemu. Žila hlavne z reforiem Dzurindových vlád a z priaznivej ekonomickej klímy. Mikuláša Dzurindu považujem za najlepšieho premiéra akého Slovensko doposiaľ malo. Nemal problém robiť nepopulárne opatrenia, aj keď vedel, že mu to oproti populistovi Ficovi berie body.

Preto ma neteší, že vo voľbách sme po Ficovi opäť dali prednosť tomu, kto v kampani podal najlepší herecký výkon, resp. tomu, kto najlepšie odhadol, čo na v danom čase voličoch najviac zaberie, kto najlepšie zvládol taktiku a techniku realizácie získania ich na svoju stranu.

Rovnako ma neteší, že aj na ďalších miestach v poradí skončili populisti: Na 2. mieste Smer, na 3. mieste Boris Kolár, štvrtý Kotleba.

To neveští nič dobré. Trvalo dobrá vláda na Slovensku nebude dovtedy, kým sa nezmení národ. Žiaľ v našej spoločnosti vládnu presne tie isté neduhy, ktoré tak radi vyčítame politikom, napr. alibizmus, dvojaký meter, zbabelosť, ľahostajnosť, rodinkárstvo, konzumizmus, slepá viera, vypočítavosť, hranie sa na vlastnom piesočku, krátkozrakosť, povrchnosť, atď. atď.. Politici nás určite nespasia. Mali sme, máme a budeme mať len takých politikov, také vlády, aké si sami zaslúžime, či sa nám tá ktorá vláda skôr páčila, alebo nie.

Súvisiace články:

https://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/312878/je-tu-minimalne-10-ucinnych-sposobov-ako-eliminovat-ambicakov-a-vlady-s-r-o.html

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/02/16/pan-matovic-klamete-bezne-alebo-len-v-pripade-islamu/

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2016/03/24/kalinakovi-pomohli-do-kresla-kamarati-sulik-a-matovic/

https://burkert.blog.sme.sk/c/408131/17-otazok-na-ktore-suliko-matovicovci-nemaju-odpovede.html

 

Reakcia prednostu MÚ Bratislava – Dúbravka na môj článok týkajúci sa výberových konaní a odmien v dúbravskej samospráve

31.08.2021

Moja poznámka na úvod: V kurzivách v texte sú uvedené moje poznámky a výhrady. Pekný deň pani poslankyne a poslanci, Nižšie (pod mojou reakciou) je pôvodná odpoveď na interpeláciu, ktorú mu vo februári 2021 zaslala p. JUDr. J. Prehľad odmien vedúcich oddelení je podstatne obsiahlejší ako uvádza p. Burkert vo svojom článku. Prečo si tendenčne vybral do [...]

Výberové konania a odmeny vo verejnej správe po bratislavsko – dúbravsky

23.08.2021

Pozn. na úvod: Nižšie uvedený článok bol zaslaný do redakcie Dúbravských novín a na vedomie prednostovi MÚ Bratislava – Dúbravka na spripomienkovanie, v decembri 2020. Pán prednosta nezareagoval. Zrejme si bol istý, že taký článok si jeho podriadená – šéfredaktorka novín, zverejniť nedovolí. A tak sa aj stalo. Cenzúra pokračuje aj 30 rokov od pádu [...]

Aj Ježiš bol nepohodlný laik. . . A preto musel byť odstránený – Za potlesku zmanipulovaných más.

20.08.2021

Vôbec o tom nepochybujem, že ak by sa Ježiš Kristus narodil do dnešnej doby, a bol by známou osobnosťou, a začal by hovoriť veci, s ktorými by väčšina odborníkov (v danom prípade na teológiu) nesúhlasila, ale významná časť ľudí by ho počúvala a dôverovala mu, tak aj keby mal svätú pravdu, nedopadol by dobre. Nebol by síce fyzicky odstránený – zavraždený, ako [...]

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

Rusko voľby

Rusko oznámilo konečné výsledky volieb, Jednotné Rusko získalo 324 kresiel

24.09.2021 15:05

Dolná komora ruského parlamentu sa skladá zo 450 poslancov.

polícia

Muž chcel skočiť zo strechy obchodu v Malackách, od činu ho odhovorili

24.09.2021 14:47

Po krátkom rozhovore s policajným tímom muž dobrovoľne zo strechy zišiel.

Jozef Chovanec, zásah

Kolíková: Na rekonštrukcii prípadu Chovanca budú traja svedkovia a dvaja znalci zo SR

24.09.2021 14:28

K nepozvaniu ďalšieho svedka Romana Behúla na rekonštrukciu ministerka povedala, že ide o rozhodnutie sudkyne.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 474339x
Priemerná čítanosť článkov: 4475x

Autor blogu