Založ si blog

Voľby vyhral dobrý populista – Igor Matovič

Jednoznačne najpresvedčivejší herecký výkon v kampani podal Igor Matovič. Lebo kvalitatívny rozdiel medzi jeho hnutím a tými politickými stranami, s ktorými bude čoskoro skladať vládu, vôbec nie je tak obrovský ako to ukazujú počty hlasov získané vo voľbách ním a počty hlasov získané jeho budúcimi spolupútnikmi vo vládnej koalícii. Naopak, povedal by som, že minimálne SaS, ale aj KDH, PS-Spolu a Za ľudí, mali kvalitnejšiu kandidátku ako OĽaNO. A SaS vo všeobecnosti mala aj výrazne lepší, priechodnejší a reálnejší volený program.

Igorovi Matovičovi tých 25 percent, ktoré získal vo voľbách, a teda to, že bude zostavovať novú vládu, veľmi prajem. Konečne bude mať možnosť prejsť od svojho doterajšieho politického „remesla“ – od neúnavného ostrého navážania sa do akejkoľvek politickej konkurencie – k činom.

Najviac ma teší, že Smer, najpopulistickejšia a najskorumpovanejšia strana v histórii samostatného Slovenska, konečne nebude skladať vládu. Zároveň ide o najneschopnejšiu stranu. Veď jedno celé volebné obdobie, z celkovo troch, vládla úplne sama a pozitívne výsledky z toho sú minimálne, aj keď jej nič nebránilo meniť veci k lepšiemu. Žila hlavne z reforiem Dzurindových vlád a z priaznivej ekonomickej klímy. Mikuláša Dzurindu považujem za najlepšieho premiéra akého Slovensko doposiaľ malo. Nemal problém robiť nepopulárne opatrenia, aj keď vedel, že mu to oproti populistovi Ficovi berie body.

Preto ma neteší, že vo voľbách sme po Ficovi opäť dali prednosť tomu, kto v kampani podal najlepší herecký výkon, resp. tomu, kto najlepšie odhadol, čo na v danom čase voličoch najviac zaberie, kto najlepšie zvládol taktiku a techniku realizácie získania ich na svoju stranu.

Rovnako ma neteší, že aj na ďalších miestach v poradí skončili populisti: Na 2. mieste Smer, na 3. mieste Boris Kolár, štvrtý Kotleba.

To neveští nič dobré. Trvalo dobrá vláda na Slovensku nebude dovtedy, kým sa nezmení národ. Žiaľ v našej spoločnosti vládnu presne tie isté neduhy, ktoré tak radi vyčítame politikom, napr. alibizmus, dvojaký meter, zbabelosť, ľahostajnosť, rodinkárstvo, konzumizmus, slepá viera, vypočítavosť, hranie sa na vlastnom piesočku, krátkozrakosť, povrchnosť, atď. atď.. Politici nás určite nespasia. Mali sme, máme a budeme mať len takých politikov, také vlády, aké si sami zaslúžime, či sa nám tá ktorá vláda skôr páčila, alebo nie.

Súvisiace články:

https://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/312878/je-tu-minimalne-10-ucinnych-sposobov-ako-eliminovat-ambicakov-a-vlady-s-r-o.html

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/02/16/pan-matovic-klamete-bezne-alebo-len-v-pripade-islamu/

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2016/03/24/kalinakovi-pomohli-do-kresla-kamarati-sulik-a-matovic/

https://burkert.blog.sme.sk/c/408131/17-otazok-na-ktore-suliko-matovicovci-nemaju-odpovede.html

 

Politický bilbordový smog a „sebareflexia“ starostu bratislavskej Dúbravky M. Zaťoviča 

10.04.2021

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič buď nechápe, alebo nemá odvahu si priznať, že bojovať proti bilbordovému smogu, a zároveň využívať bilbordy na volebnú kampaň, spolu dohromady nejde, resp. on na tom nevidí nič falošného. A ak, tak to tají; alebo na to len nemá názor. A ani sa nie je tak čomu veľmi čudovať, veď bilbordy vo svojej, pomerne dlhej politickej kariére, [...]

Priatelia zelene v meste – jej nepriatelia za jeho hranicami

25.03.2021

My, sídliskoví ľudia, chceme bývať v meste, ale cítiť sa tam chceme tak, ako na lazoch. Chceme bývať v takých panelákoch, ktoré sú ďaleko od cesty, aby sme nemuseli počúvať hluk mestskej dopravy a dýchať výfukové splodiny… Avšak svojich vlastných áut sa vzdať nemienime! Za žiadnu cenu! A teda ani toho, aby sme nimi brázdili iné sídliskové alebo mestské ulice [...]

Hlavný vinník dopravných zápch a nedostatku parkovacích miest – Naša Pohodlnosť.

21.03.2021

Už v r. 2016 mala Bratislava viac vlastníkov áut ako viaceré, alebo mnohé európske metropoly. Napr. v prepočte na 1000 obyvateľov vo Viedni vtedy vlastnilo auto 389 z nich, pričom v Bratislave to bolo až 540. A to ešte nie je tak dávno tá doba, doba socializmu, kedy sa o západných európskych krajinách hovorilo nie len ako o krajinách, kde vládne prehnitý kapitalizmus, ale aj [...]

sulík, korčok

Sulík je za zverejnenie zmluvy k Sputniku a kritizuje Gyimesiho

14.04.2021 15:51

Šéf SaS nemá výhrady k tomu, že o uvoľnení opatrení informoval Matovič.

munícia

Košičan si v lese spravil vlastnú strelnicu. Výbuchy si nakrúcal

14.04.2021 15:34

Muž vyhľadával muníciu z druhej svetovej vojny, ktorú rozoberal a výbušnú látku používal na svojpomocnú výrobu výbušnín.

Dažďový prales

Európska únia je po Číne lídrom v ničení dažďových pralesov

14.04.2021 15:07

Za Európskou úniou nasledujú India a Spojené štáty.

AstraZeneca

Dánsko už nebude používať vakcínu od firmy AstraZeneca

14.04.2021 14:39

Odborníci upozorňujú, že bez vakcín od spoločností Astrazeneca a Johnson & Johnson dánska vakcinačná kampaň nebude do konca roka hotová.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 420756x
Priemerná čítanosť článkov: 4573x

Autor blogu