Založ si blog

Niečo za niečo pán premiér? A jeden Vami zachránený život za koľko iných životov?

Zrejme nejeden, čo v pondelok 20.4.2020 pozeral Vašu tlačovku, vyronil nie len jednu slzičku nad tým, ako ste sa pán premiér po dlhých dňoch váhania napokon zľutovali nad ne/poslušným národom, a dovolili ste mu nejaké tie „zábavky“…, ALE samozrejme s tým, že ak nebudeme poslúchať!…, hneď pôjdeme za trest kľačať do kúta!… Veď niečo za niečo!…, ako ste povedali.

Už len čakám kedy vymyslíte systém ako nás budete známkovať, či bodovať. Ľudí sa Vám podarilo za tých pár týždňov tak svocknúť, že rúška nosia dokonca v autách a v lesoch. Kto vie, či v nich mnohí aj nespia, alebo aspoň s nimi doma pozerajú TV správy, aby nebodaj nenakazili zarúškované hlásateľky počas doby kým nepríde na radu hlavný bod správ – Vaša prezentácia, aby ste im na konci dňa doplnili od rána očakávanú dávku negativizmu .

Nuž ja sa tak profesorsky, s takým pocitom dôležitosti, ktorý z Vás včera žiaril v danom Vašom prejave k nám občanom Slovenska, nesprávam ani k žiakom ZŠ, ktorých učím. A aby sme Vás ako občania mohli brať vážne, aby sme si vštepili do pamäte Vaše posolstvo mesiaca, museli ste nám dokolečka prízvukovať, že vláda, opravujem Vy, nám síce dovolíte otvoriť nejaké tie prevádzky, športoviská, zábavky…, ale!… „niečo za niečo!“… Ako by sme boli detičky, ktoré treba viesť za ručičky, alebo dokonca stádom blúzniacich oviec.

 

Niečo za niečo pán premiér? Noazaj? Tak skúsme:

Mnohých občanov by zaujímalo, či 1 zachránený život vďaka Vašim Korona opatreniam

(ignorujúcich fakt, že zdravie a ekonomika sú spojené nádoby, ignorujúcich ho aj v takých prípadoch, kde je riziko šírenia nákazy minimálne, alebo žiadne, pri dodržaní určitých jednoduchých zásad),

nebude v konečnom dôsledku stáť viac, alebo o dosť viac zivotov kvôli, z veľkej časti zbytočne, poškodenej ekonomike, a tým v konečnom dôsledku aj poškodenému zdravotníctvu.

Podľa istého výpočtu, môže jeden život, zachránený vďaka príliš prehnaným opatreniam proti šíreniu Korona vírusu s katastrofálnym dosahom na ekonomiku, stáť v konečnom dôsledku až 70 životov stratených kvôli poškodenej ekonomike vplyvom týchto opatrení.

Daň, ktorú Slovensko už teraz zaplatilo za neschopnosť zodpovedných uvedomiť si, že zdravie obyvateľstva a ekonomika sú prepojené nádoby, resp. daň za vypnutie zdravého rozumu, je veľmi vysoká. Hlavný hygienik predsa nemôže suplovať premiéra, resp. premiér sa nemôže pri svojom rozhodovaní alibisticky odvolávať na to, čo povie hlavný hygienik a nevidieť druhú podstatnú stránku veci – ktorou je pád ekonomiky. A výlučne na hlavného hygienika a jeho tím ste sa alibisticky odvolávali aj pri Vašom včerajšom posolstve mesiaca o uvoľňovaní niektorých opatrení. Ešteže sa s ním pred tým pozhováral minister hospodárstva, lebo kto vie, či by ste nezmyselne zavreté malé prevádzaky do leta vôbec otvorili.

Je tých 70 : 1 prehnaný odhad? Tak nech to vaši odborníci, ale aj s odborníkmi, ktorých navrhne napr. minister hospodárstva (aby to bolo čo najobjektívnejšie), konečne prepočítajú a my budeme netrpezlivo čakať na spoločný odhadovaný výsledok, resp. kde sa tie čísla stretnú.

Naozaj ste si istý, že po takomto prepočítaní, sa vyššie uvedené číslo 70 zmení na nulu?

 

Zaujímalo by nás, čo by ste povedali na to, ak by vám nestranný tím odborníkov vyrátal, že:

každý deň Vašej nerozhodnosti, váhania, alibizmu, čo i len odo dňa, kedy ste oznámili plán, že predstavíte plán… otvárania drobných prevádzok (14.4.2020), ktorý mal, alebo mohol prísť minimálne po Veľkej noci, teda 14.4.2020,

stál slovenskú ekonomiku toľko a toľko miliónov eur, z ktorých taká a taká časť mohla ísť na zdravotníctvo,

čo by mohlo zachrániť životy toľkým a toľkým ľuďom, ktorí už pred Korona krízou zomierali každoročne na zďaleka nie ideálne fungovanie nášho zdravotníctva…

No čo by ste na to povedali? Ja viem, radšej takú úlohu nikomu nezadáte a už vôbec nie takým odborníkom, ktorých si nevyberiete Vy. Či?

 

Nie je to tak dávno čo ste Vy osobne ostro obviňovali bývalú vládu, že má na svedomí 5.000 ľudských životov! za to, ako zle riadi či rozkradá naše zdravotníctvo.

Ktorý tím prosím Vás pán premiér Vám vtedy vypočítal tých 5.000 obetí vďaka zlému riadeniu štátu a zdravotníctva, či ich rozkrádaniu zo strany bývalej vlády?

Prečo kvality daného tímu nepoužijete aj dnes? Ja viem, odpoveď nemáte. Mýlim sa? Podobne ako ste doposiaľ nedali odpovede na týcho 8 zásadných otázok:

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/04/13/korona-slepota-otazky-na-ktore-pan-premier-nema-odpovede/

 

Prosím Vás pán premiér, nezneužívajte skutočnosť, že o úmrtiach v dôsledku Korony aj vďaka Vášmu výdatnému masmediálnemu masírovniu vie každý, zatiaľ čo o úmrtiach v dôsledku, do nemalej miery zbytočne poškodenej ekonomiky (kvôli prehnaným opatreniam), bude vedieť len zanedbateľná časť obyvateľstva, lebo ani zďaleka sa im nebude venovať toľko publicity ako úmrtiam na Koronu. Nehovoriac ešte o tom, že drvivá väčšina prípadov, ktoré sa evidujú ako Korona úmrtia, tvorili súbeh viacerých chorôb a je len sotva možné zistiť, na čo skutočne títo ľudia zomreli.

Ďalej nezneužívajte,  že vo vašej vládnej koalícii sa Vám Sulík nepostaví, lebo nechce mať na svedomí ďalší pád vlády (aj keď ten prvý nespustil on) a zvyšní dvaja koaliční partneri sú radi, že sú radi.

 

Na záver:

Na stránke Menej štátu je zaujímavý článok, ktorý hovorí, že konkrétne britský zdravotnícky systém NHS napríklad počíta s tým, že dodatočných 15 000 libier (nahrubo 20 000 dolárov) v zdravotníctve dokáže v priemere “kúpiť” jeden rok života. Ak teda napríklad liečba za 600 000 dolárov dokáže zachrániť človeku život, a daný človek žije vďaka tomu o 30 rokov dlhšie, na každý rok jeho života zdravotníctvo v priemere vynaložilo spomínaných 20 000 dolárov. Samozrejme, ide len o priemery – v niektorých prípadoch stojí záchrana života oveľa viac peňazí a väčšinou pravdepodobne oveľa menej. Záchrana jedného celého života, pri ktorom by sme počítali s dožitím 75 rokov, by tak stála 1,5 milióna dolárov.

Väčšina sveta však je podstatne chudobnejšia ako Spojené kráľovstvo – podľa autora daného článku v priemere 3-násobne. Rovnaké množstvo peňazí by tak teoreticky dokázalo v chudobnejších krajinách zachrániť podstatne viac životov ako v Británii.

Navyše, na zdravie a dĺžku dožitia populácie nevplýva len samotné zdravotníctvo, ale aj celková ekonomická úroveň. Vďaka nej majú ľudia jednoduchší a spoľahlivejší prístup k jedlu, bývaniu, ku kúreniu a energiám, ako aj k ďalším nevyhnutným veciam. Lepší výkon ekonomiky tiež koreluje s nižšou kriminalitou. A to jednak vďaka tomu, že viac ľudí poctivo pracuje, namiesto toho, aby sa zo zúfalstva uchyľovali ku kriminalite, tak aj vďaka tomu, že lepšia ekonomika prináša aj viac prostriedkov na boj proti kriminalite. Nesmieme tiež zabudnúť na to, že so stúpajúcim výkonom ekonomiky sa zlepšuje psychické zdravie, čo opäť šetrí životy, od menšieho výskytu srdcovo-cievnych chorôb, po menší výskyt duševných chorôb a s tým súvisiacich samovrážd. https://www.menejstatu.sk/1-zachraneny-zivot-vdaka-karante…/

Súvisiaci článok: Koľko stojí ľudský život – https://iness.sk/sk/int-32020-kolko-stoji-ludsky-zivot

Multifunkčný poslanec Ľuboš Krajčír zo Sme rodina. A jeho svojská „priamosť“.

14.05.2021

Aj v časoch ekonomickej krízy, v časoch prudkého zadlžovania Slovenska kvôli silne prehnaným a neraz nezmyselným a drahým opatreniam v boji proti korona vírusu, táto vláda toleruje multifunkčnosť poslancov. A to súčasný minister financií , donedávna premiér SR Igor Matovič, kým bol ešte „len“ poslancom NR SR, ak si dobre pamätám, chcel riešiť aj [...]

Politický bilbordový smog a „sebareflexia“ starostu bratislavskej Dúbravky M. Zaťoviča 

10.04.2021

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič buď nechápe, alebo nemá odvahu si priznať, že bojovať proti bilbordovému smogu, a zároveň využívať bilbordy na volebnú kampaň, spolu dohromady nejde, resp. on na tom nevidí nič falošného. A ak, tak to tají; alebo na to len nemá názor. A ani sa nie je tak čomu veľmi čudovať, veď bilbordy vo svojej, pomerne dlhej politickej kariére, [...]

Priatelia zelene v meste – jej nepriatelia za jeho hranicami

25.03.2021

My, sídliskoví ľudia, chceme bývať v meste, ale cítiť sa tam chceme tak, ako na lazoch. Chceme bývať v takých panelákoch, ktoré sú ďaleko od cesty, aby sme nemuseli počúvať hluk mestskej dopravy a dýchať výfukové splodiny… Avšak svojich vlastných áut sa vzdať nemienime! Za žiadnu cenu! A teda ani toho, aby sme nimi brázdili iné sídliskové alebo mestské ulice [...]

katalansko

Separatistické strany v Katalánsku sa dohodli na vytvorení vlády

17.05.2021 15:34

Ak katalánsky parlament nezvolí nového lídra tohto autonómneho regiónu do 26. mája, budú vyhlásené nové voľby.

Microsoft Bill Gates

Vedenie Microsoftu vyšetrovalo Billa Gatesa pre aféru so zamestnankyňou

17.05.2021 14:45

Vyšetrovanie aféry bolo tiež údajne dôvodom, pre ktorý sa Gates ešte pred jeho skončením v roku 2020 stiahol z vedenia spoločnosti.

Ján Hrubala

Hrubala nechce limitovať kolúznu väzbu. Fico podľa neho prekračuje etické hranice

17.05.2021 14:28, aktualizované: 14:54

Prax Špecializovaného trestného súdu v rozhodovaní o vzatí obvinených do väzby je podľa jeho predsedu relatívne konzistentná.

Vladimír Pčolinský

Vo veci zadržania a väzby Pčolinského nebola zistená žiadna nezákonnosť

17.05.2021 14:00

Vyjadrenia zo strany niektorých politikov celkom zrejme nie sú založené na vedomostiach z vyšetrovacieho spisu, poznamenal ÚŠP.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 427341x
Priemerná čítanosť článkov: 4595x

Autor blogu