Založ si blog

Boris Kollár v 7. nebi & Komu ide len o darovanie, daruje anonymne

Komu skutočne ide len o darovanie peňazí ľuďom vo veľkej núdzi, utrpení, ten daruje anonymne. A už vôbec to nespraví v žiari reflektorov, resp. nepochváli sa tým, a to ani len nepriamo, pred desiatkami, možno stá tisícami televíznych divákov; ako sa to udialo (aj) včera prostredníctvom relácie  „V siedmom nebi“  na obrazovkách TV JOJ, kde v hlavnej role, alebo povedzme že v iba druhej (aj keď na obsadenie hlavnej sa čoskoro zabudne), vystupoval šéf rodiniarov – Mgr. Boris Kollár, v súčasnosti predseda NR SR.

Námatkovo som si pozrel diskusiu na FB profile politickej strany Sme rodina k danému počinu ich predsedu a nestíhal som sa diviť – Stovky ocenení od fanúšikov súčasného predsedu parlamentu za jeho šľachetnosť, bez náznaku najmenšej pochybnosti o úprimnosti daného darovania, alebo bez pripomienky, že kto chce nezištne darovať peniaze osobe, alebo osobám v utrpení, neurobí to verejne, ale urobí to anonymne; inak zjavne ide aj, a nie je vylúčené, že hlavne, o niečo iné ako o darovanie – napr. o pozitívne zviditeľňovanie.

A prečo sa takto nezviditeľňovať, ak v slovenskej „kultúre“ darovanie, hoci aj pod drobnohľadom televíznych kamier, je stále považované za šľachetný čin, pri ktorom je akákoľvek vypočítavosť vopred vylúčená. Samozrejme len v prípadoch, keď ide o politika, ktorého vlastnými očami vnímame ako pozitívneho. U ostatných to neplatí.

A bolo to vidieť aj z daných príspevkov s množstvom slovných kopancov do predstaviteľov opozície. (Nie, nie som fanúšikom žiadnej zo strán súčasnej opozície).

A tak som sa ešte daný večer zapojil do spomínanej diskusie s niekoľkými, mierne provokačnými príspevkami a otázkami, a bol som zvedavý, či, resp. ako na nich fanúšikovia Otca Sme rodiny zareagujú.

Samozrejme, administrátor daného FB profilu ma, cca po 12 – 15 hodinách od zavesenia mojich príspevkov, blokol, ale ja som si stihol niektoré pozoruhodné príspevky skopírovť.

 

Uvádzam zopár ukážok vzdávania poklôn a Ďakovačiek šéfovi rodiniarov a pod nimi, v kurzivách, je pár mojich provokačných pripomienok, na ktoré nikto počas vyššie uvedenej doby nezareagoval. Zjavne boli nimi zaskočení. Väčšinou po takých príspevkoch pichajúcich do osieho hniezda nasledujú slovné útoky, ale teraz to tak nebolo. Akoby obdivovateľky ale aj obdivovatelia Borisa Kollára nenachádzali slov. Alebo ich postojom voči Borisovi Kollárovi len tak hocičo neotrasie.

 

– Takí zločinci ako Fico, Kali, alebo ich mafiánski kamoši, nedali na takéto ušľachtilé, skutočné ľudské činy ani korunu….

– A koľkí z nich majú a nedajú.. Boris v tejto relácii pomohol už mnohokrát

Je to otázka charakteru. Na Slovensku sú oveľa bohatší ľudia ako je Boris Kollár, a nepomáhajú iným.

 

A vy to ako to viete? Vy ich sledujete?

 

– Mali by si hlavne brať príklad aj ostatní politici . Keď treba pomôcť vtedy o nich neni akosi počuť. Kde je teraz Kotleba, Mazurek alebo Fico a Pelegrini ? Nadávať ,osočovať to vedia, to im ide najlepšie. Ale ako reálne pomáhajú ??? Toto ľudia nevidia keď kritizujú , že Boris už pomohol toľkým ľuďom, že myslím, že spravil pre Slovákov viac než dosť. Pán politik

 

428 lajkov

 

A prečo ste menovali iba politikov opozičných?

 

– Super Boris. Všetci čo na neho nadavate sa pozrite, koľko krát finančne pomohol a nie malou sumou. Ktorý z politikov niekomu pomohol, ja neviem o žiadnom. Hrabu len pre seba!!!!

– Áno Boris pomáhal vždy a vždy keď bude môcť pomôže bez toho aby sa zviditeľnil. Ale o tomto sa v médiách malo hovorí skoro vôbec, ale ak náhodou sa na nejakú cajocku usmeje už o tom vedia všetci Želám vám Boris skóre uzdravenie

 

No tak minimálne včera v TV sa tým výrazne zviditeľnil. Majte predsa trochu súdnosti.

 

– Pomohol už vo veĺa prípadoch ĺuďom v ťažkých životných situáciach a za to mu patrí vďaka. Prajem mu skoré uzdravenie.

 

Je to možné, ale ak by to robil nezištne, anonymne, nevedelo by o tom toľko ľudí. Mnohí tu hovoria, že už pomohol mnohým, ale drvivá väčšina to tu hovorí nie z vlastnej skúsenosti. To znamená, že o tom vedia skôr na základe toho, že svoje počiny darovania náležite medializuje, alebo necháva medializovať.    

 

– Koľko ľudí má majetky a na dobrú vec neprispeje ani cent. Pán Kollar skoré uzdravenie prajem.

 

Ako to viete? Čo ak sa s tým len nechvália? Darovať vie len ten, kto sa s tým vie pochváliť?

 

– To čo ste urobili pan Kollar je šlachetny čin viem sama že pomahate a aj ste pomahali aj bez toho aby media vedeli. Nepotrebujete sa otrčat s tym že niekomu už roky pomahate ste človek krori vie podat pomocnu ruku za to si ako cloveka važim čo keby naši politici tak prispeli na dobru vec bolo by to super a aj ludia by sa inač pozerali na našich poslancov Držim vam prsty a skore uzdravenie nech sa všetko zahoji a vy budete moct gungovat tak ako predtym

 

A v ktorých prípadoch o tom média nevedeli? Len v relácii Vila Rozborila, ako už bolo vyššie niekoľkokrát uvedené, pán Kollár už mnoho krát takto peniaze daroval; teda nie anonymne. Mnohí tu hovoria že daroval už X krát, ale zatiaľ som v tejto diskusii našiel „iba“ jedno svedectvo, aj keď nepriame, keď dotyčný alebo dotyčná povedala, že pozná ľudí, ktorým Boris daroval. Ak tak vysoké percento ľudí v tejto diskusii, vrátane vás, vedia, že Boris daruje peniaze anonymne, ako to, že o tom toľkí vedia??? Veď keby to robil anonymne, tak o tom by len sotva vedelo tak vysoké percento ľudí. Či?

 

Na záver:

 

Na pretvárku z „Modrého z neba“, dnes zo „Siedmeho neba“, už dávnejšie poukázal bloger Samo Marec, že ide o číre klamstvo od začiatku až do konca, vrátane Vila Rozborila. Nejde o splnenie nejakého sna, ale o zisk z ukázania čo najväčšej tragédie. Splnenie sna je len nevyhnutným dodatkom, aby sa ľudia necítili ako svine, že sa na to všetko pozerajú len preto, aby videli, akú formu nešťastia Markíza (dnes TV JOJ) podáva na večeru…

Majcichovská desiatka 2020 v podaní Bulgoga a Geparda.

18.02.2021

V hlavných úlohách, resp. obsadenie: 1. Buldog (Bog) – Dušan Oravec (1971), ktorý keď sa zatne, je schopný aj po nočnej a s minimálnym tréningom dosiahnuť aj so svojim pivným „bruškom“ výborné časy. Preto Buldog. 2. Gepard (Gep) – Marcel Burkert (1968), ktorý sa rád vezie na „zadných kolesách“ svojich súperov, aby na nich tesne pred cieľom odzadu zákerne [...]

Na Devínsku Kobylu regulovanie dopravy & „Pružnosť“ dúbravskej samosprávy

17.02.2021

Po otvorení vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle, v auguste 2020, v areáli bývalej vojenskej základne situovanej na území hl. mesta Bratislavy a zároveň v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, sa tu s autami akoby vrece roztrhlo. Tieto síce nemôžu ísť až k veži, zostávajú pred rampou, ktorá je cca 1,7 km pod ňou, ale ide o les, lesopark: a v počiatočnej fáze [...]

Sú aj dôležitejšie veci ako strach z pozemskej smrti a „svätá vojna“ proti Covid-19

15.02.2021

„Neschopnosť riskovať svoj život pre ochranu jeho zmyslu a ľudského rozmeru vedie nielen k strate zmyslu života, ale koniec koncov aj k strate života samotného“, povedal Václav Havel v r. 1985. Ako veľmi sa to týka toho, čo už takmer rok prežívame v našom slepom boji proti Covid-19 za nevýčisliteľných mnohých iných škôd, aj o tom je tento článok. PRVÁ [...]

Marian Kollár

Lekárska komora víta nákup Sputnika, kritizuje ale opatrenia

02.03.2021 11:26

V najnovších vládnych opatreniach sa podľa SLB nenachádza "nič prelomové".

Tomáš Valášek

Valášek odchádza zo strany Za ľudí

02.03.2021 10:56

Dôvodom jeho odchodu sú rovnako ako pri odchode z koalície okolnosti nákupu ruskej vakcíny Sputnik V.

Irán, vlajka

Spojené štáty sú pripravené stretnúť sa s Iránom, na formáte netrvajú

02.03.2021 10:24

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena podporuje návrat k jadrovej dohode z roku 2015.

Trebišov Test Antigénový Odber Koronavírus

2 077 nakazených zistili z 10-tisíc PCR testov, 2 552 zo 186-tisíc Ag testov

02.03.2021 10:19

V nemocniciach je hospitalizovaných 4 042 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3 842 ľudí. Zomrelo 118 ľudí.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 409395x
Priemerná čítanosť článkov: 4706x

Autor blogu