Založ si blog

K premnoženosti funkcií na BA magistráte sa Káčer a Zaťovičová radšej nevyjadrili.

Ako vidia (1. polčas) fungovania magistrátu Hlavného mesta SR pod jeho novým, resp. súčasným vedením, to bola otázka z 11.11.2020 na všetkých troch dúbravských mestských poslancov:

Zdenky Zaťovičovej (v súčasnosti zároveň 3. námestníčka primátora),

Juraja Káčera (3. námestník primárora do 15.9.2020) a

Ľuboša Krajčíra,

s tým, že pani Zaťovičová a pán Káčer dostali aj podotázku, či súhlasia s vyjadrením svojho kolegu poslanca

 

Ľuboša Krajčíra, ktorý sa k veci už pred tým na sociálnej sieti vyjadril takto:

 

Bratislavský magistrát (v tomto volebnom období) vytvoril funkcie ako napríklad – splnomocnenec pre bezpečnosť (pričom máme šéfa mestskej polície), splnomocnenec pre životné prostredie (aj keď máme vedúceho oddelenia životného prostredia), splnomocnenec pre komunikáciu so starostami (pričom existuje komunikačné oddelenie), máme XY asistentiek a kopec poradcov primátora a X ďalších splnomocnencov a zamestnaní (pracovných miest), ktoré predchádzajúce vedenie magistrátu nepotrebovalo. Títo splnomocnenci nie sú zadarmo, ale poberajú veľmi slušné platy – čo tuším bolo oproti predchádzajúcemu vedeniu magistrátu aj vyčíslené na niekoľko miliónov navyše. Pani viceprimátorke Štasselovej, ktorá má na starosti popravde ani neviem čo (teda poznám jej náplň práce, ale nepoznám výsledky), ktorá napísala kritický blog na poslankyňu NR SR Krištúfkovú, jej by som odporúčal pracovať pre ľudí a ukázať výsledky a potom hodnotiť ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť bez nároku na odmenu. Uzavriem to takto: Poslankyňa Krištúfková je (bola v čase písania vyjadrenia) splnomocnenkyňou vlády a to bez nároku na odmenu a Bratislavský magistrát má na mnohé oblasti splnomocnencov z radov tímu Matúš Vallo s kráľovskými odmenami, aj keď všetky oddelenia na magistráte, pokrývajúce príslušné oblasti, majú svojich vedúcich.

 

Pán poslanec PhDr. Ľuboš Krajčír svoje vyjadrenie neaktualizoval a zvyšní dvaja poslanci sa k veci vyjadrili nasledovne:

 

Ing. Juraj Káčer:

 

Je to síce niečo staršie, ale z článku „Šport sa stal jednou z dôležitých tém Bratislavy“ zverejnenom na stránke Informačného magazínu Bratislavy, si je možné spraviť predstavu o mojej práci na magistráte, keď som v tomto volebnom období zastával funkciu námestníka primátora Bratislavy pre oblasť športu, školstva, komunikácie s BSK a bezpečnosti.

Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov, avšak viacero spomínaných má svoje konkrétne úlohy pri plnení ktorých som sa s nimi dostával do styku.

 

Mgr. Zdenka Zaťovičová: 

 

Nakoľko som 16.9.2020 prebrala agendu po Jurajovi Káčerovi, ktorý sa vzdal funkcie námestníka primátora, tak článok, na ktorý odkazuje, súvisí aj s výkonom mojej práce. Ako námestníčka primátora pre šport, školstvo, cestovný ruch/turizmus pokračujem v už rozbehnutých, v článku spomínaných projektoch, a zároveň pracujem v príprave na ďalších, ktoré ešte nebudem konkretizovať, keďže sú v štádiu návrhov a príprav. Momentálne prebieha na magistráte príprava rozpočtu na r. 2021 a tak mnohé veci budú záležať od schválených financií pre jednotlivé oblasti. Tohtoročná situácia ohľadne Covid-19 celkovo mnohé veci skomplikovala a mesto aj mestské časti musia tomu prispôsobiť svoje rozpočty.

K personálnym veciam mi neprináleží sa vyjadrovať a tak ich nebudem komentovať.

 

VYŠSIE UVEDENÉ ZNENIE ČLÁNKU, pod názvom: „Funfovanie magisrátu hl. mesta očami dúbravských mestských poslancov“ BOLO ZASLANÉ DO DÚBRAVSKÝCH NOVÍN 3.12.2020 a dané na vedomie vyššie uvedeným poslancom.

 

VOČI ZVEREJNENIU VYŠSIE UVEDENÉHO ZNENIA ČLÁNKU V DÚBRAVSKÝCH NOVINÁCH SA OHRADIL POSLANEC JURAJ KÁČER (a to v e-mailovej komunikácii, na základe ktorej som článok poslal do redakcie novín a vyššie uvedeným mestským poslancom na vedomie), A TO NASLEDOVNE:

 

„Takto to kontextuálne nedáva žiadny zmysel a preto žiadam môj komentár vypustiť. Zjavne ma autor nepochopil. Samozrejme ako alternatívu dávam uverejnenie článku ako celku v kontexte (cely článok na ktorý som dal link). Samozrejme, ak je záujem urobiť so mnou článok o fungovaní magistrátu, pripadne odpovedať na konkrétne otázk , tak som k dispozícii. Neviem ako fungujú momentálne Dúbravské noviny, ale písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

predpokladám, že Juraj Káčer sa radšej nevyjadrí k mojej námietke, ktorá znie: MOJA OTÁZKA ZJAVNE NEZNELA, že ako naši mestskí poslanci hodnotia  s v o j e  fungovanie na magistráte, ale fungovanie  m a g i s t r á t u,

lebo to by musel byť kritický na adresu vedenia magistrátu, ktorého donedávna bol súčasťou.

Snažiť sa z toho vykrútiť „argumentom“, že: „písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne“

je argument stojaci na vode, argument zahmlievajúci, lebo podstatnejšie ako to, kde poslanec svoj názor vyjadrí, je to, čo ten názor obsahuje. Navyše, ak by poslanec Ľuboš Krajčír za svojim statusom na FB nestál, tak by ho odvolal; čo sa ale nestalo.

Podobne je to s Káčerovým argumentom, že kto má záujem urobiť s ním rozhovor (článok) o fungovaní magistrátu, prípadne odpovedať na konkrétne otázky, tak on je k dispozícii…

Veď otázku už dostal. A odpovedal na ňu: Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov…“…  

A koho zaujíma odpoveď na nejakú inú otázku, alebo otázky, nech ich pánovi poslancovi položí. Ja som sa zaujímal o to, ako vidia naši dúbravskí mestskí poslanci fungovanie magistrátu v tom, k čomu sa vyjadril poslanec Ľuboš Krajčír.

Preto znenie článku zaslaného do redakcie DN meniť nebudem. Aj keď tuším aký osud ho postihne.

 

REAKCIA PÁNA POSLANCA KÁČERA:

 

Marcel, síce nemám moc času ale teda ešte raz, nedávam ti súhlas meniť kontext mojej správy, ani môjho vyjadrenia . 

Nedávam ti právo na autorizáciu, keďže si pozmenil zmysel, a ak som to správne nepochopil ja, čo je nevylučujem, tak stále platí prvá veta.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

Juraj, je to neštandardné až detinské, aby si politik, ak dostane otázku od svojho voliča, chce odpovedať na nepoloženú otázku, alebo otázky

a ak mu to nebude umožnené, nedá článku svoju autorizáciu.

O žiadne pozmenenie zmyslu Tvojej odpovede nemohlo ísť. A to z jednoduchého dôvodu: Lebo k žiadnej zmene Tvojej odpovede na položenú otázku nedošlo. Zachoval som v nej aj odkaz na iný článok o Tvojej činnosť na magistráte, aj keď sa položenej otázky netýkal.

A ak niečo v danom článku bolo vybrané z kontextu, tak „len“ to, že aj Tvoja funkcia, funkcia 3. námestníka primátora, bola jednou z tých nových, ktoré za primátorovania Valla vznikli. Alebo sa mýlim?

Odpoveď žiadna.

Majcichovská desiatka 2020 v podaní Bulgoga a Geparda.

18.02.2021

V hlavných úlohách, resp. obsadenie: 1. Buldog (Bog) – Dušan Oravec (1971), ktorý keď sa zatne, je schopný aj po nočnej a s minimálnym tréningom dosiahnuť aj so svojim pivným „bruškom“ výborné časy. Preto Buldog. 2. Gepard (Gep) – Marcel Burkert (1968), ktorý sa rád vezie na „zadných kolesách“ svojich súperov, aby na nich tesne pred cieľom odzadu zákerne [...]

Na Devínsku Kobylu regulovanie dopravy & „Pružnosť“ dúbravskej samosprávy

17.02.2021

Po otvorení vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle, v auguste 2020, v areáli bývalej vojenskej základne situovanej na území hl. mesta Bratislavy a zároveň v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, sa tu s autami akoby vrece roztrhlo. Tieto síce nemôžu ísť až k veži, zostávajú pred rampou, ktorá je cca 1,7 km pod ňou, ale ide o les, lesopark: a v počiatočnej fáze [...]

Sú aj dôležitejšie veci ako strach z pozemskej smrti a „svätá vojna“ proti Covid-19

15.02.2021

„Neschopnosť riskovať svoj život pre ochranu jeho zmyslu a ľudského rozmeru vedie nielen k strate zmyslu života, ale koniec koncov aj k strate života samotného“, povedal Václav Havel v r. 1985. Ako veľmi sa to týka toho, čo už takmer rok prežívame v našom slepom boji proti Covid-19 za nevýčisliteľných mnohých iných škôd, aj o tom je tento článok. PRVÁ [...]

Marian Kollár

Lekárska komora víta nákup Sputnika, kritizuje ale opatrenia

02.03.2021 11:26

V najnovších vládnych opatreniach sa podľa SLB nenachádza "nič prelomové".

Tomáš Valášek

Valášek odchádza zo strany Za ľudí

02.03.2021 10:56

Dôvodom jeho odchodu sú rovnako ako pri odchode z koalície okolnosti nákupu ruskej vakcíny Sputnik V.

Irán, vlajka

Spojené štáty sú pripravené stretnúť sa s Iránom, na formáte netrvajú

02.03.2021 10:24

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena podporuje návrat k jadrovej dohode z roku 2015.

Trebišov Test Antigénový Odber Koronavírus

2 077 nakazených zistili z 10-tisíc PCR testov, 2 552 zo 186-tisíc Ag testov

02.03.2021 10:19

V nemocniciach je hospitalizovaných 4 042 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3 842 ľudí. Zomrelo 118 ľudí.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 409404x
Priemerná čítanosť článkov: 4706x

Autor blogu