Založ si blog

K premnoženosti funkcií na BA magistráte sa Káčer a Zaťovičová radšej nevyjadrili.

Ako vidia (1. polčas) fungovania magistrátu Hlavného mesta SR pod jeho novým, resp. súčasným vedením, to bola otázka z 11.11.2020 na všetkých troch dúbravských mestských poslancov:

Zdenky Zaťovičovej (v súčasnosti zároveň 3. námestníčka primátora),

Juraja Káčera (3. námestník primárora do 15.9.2020) a

Ľuboša Krajčíra,

s tým, že pani Zaťovičová a pán Káčer dostali aj podotázku, či súhlasia s vyjadrením svojho kolegu poslanca

 

Ľuboša Krajčíra, ktorý sa k veci už pred tým na sociálnej sieti vyjadril takto:

 

Bratislavský magistrát (v tomto volebnom období) vytvoril funkcie ako napríklad – splnomocnenec pre bezpečnosť (pričom máme šéfa mestskej polície), splnomocnenec pre životné prostredie (aj keď máme vedúceho oddelenia životného prostredia), splnomocnenec pre komunikáciu so starostami (pričom existuje komunikačné oddelenie), máme XY asistentiek a kopec poradcov primátora a X ďalších splnomocnencov a zamestnaní (pracovných miest), ktoré predchádzajúce vedenie magistrátu nepotrebovalo. Títo splnomocnenci nie sú zadarmo, ale poberajú veľmi slušné platy – čo tuším bolo oproti predchádzajúcemu vedeniu magistrátu aj vyčíslené na niekoľko miliónov navyše. Pani viceprimátorke Štasselovej, ktorá má na starosti popravde ani neviem čo (teda poznám jej náplň práce, ale nepoznám výsledky), ktorá napísala kritický blog na poslankyňu NR SR Krištúfkovú, jej by som odporúčal pracovať pre ľudí a ukázať výsledky a potom hodnotiť ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť bez nároku na odmenu. Uzavriem to takto: Poslankyňa Krištúfková je (bola v čase písania vyjadrenia) splnomocnenkyňou vlády a to bez nároku na odmenu a Bratislavský magistrát má na mnohé oblasti splnomocnencov z radov tímu Matúš Vallo s kráľovskými odmenami, aj keď všetky oddelenia na magistráte, pokrývajúce príslušné oblasti, majú svojich vedúcich.

 

Pán poslanec PhDr. Ľuboš Krajčír svoje vyjadrenie neaktualizoval a zvyšní dvaja poslanci sa k veci vyjadrili nasledovne:

 

Ing. Juraj Káčer:

 

Je to síce niečo staršie, ale z článku „Šport sa stal jednou z dôležitých tém Bratislavy“ zverejnenom na stránke Informačného magazínu Bratislavy, si je možné spraviť predstavu o mojej práci na magistráte, keď som v tomto volebnom období zastával funkciu námestníka primátora Bratislavy pre oblasť športu, školstva, komunikácie s BSK a bezpečnosti.

Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov, avšak viacero spomínaných má svoje konkrétne úlohy pri plnení ktorých som sa s nimi dostával do styku.

 

Mgr. Zdenka Zaťovičová: 

 

Nakoľko som 16.9.2020 prebrala agendu po Jurajovi Káčerovi, ktorý sa vzdal funkcie námestníka primátora, tak článok, na ktorý odkazuje, súvisí aj s výkonom mojej práce. Ako námestníčka primátora pre šport, školstvo, cestovný ruch/turizmus pokračujem v už rozbehnutých, v článku spomínaných projektoch, a zároveň pracujem v príprave na ďalších, ktoré ešte nebudem konkretizovať, keďže sú v štádiu návrhov a príprav. Momentálne prebieha na magistráte príprava rozpočtu na r. 2021 a tak mnohé veci budú záležať od schválených financií pre jednotlivé oblasti. Tohtoročná situácia ohľadne Covid-19 celkovo mnohé veci skomplikovala a mesto aj mestské časti musia tomu prispôsobiť svoje rozpočty.

K personálnym veciam mi neprináleží sa vyjadrovať a tak ich nebudem komentovať.

 

VYŠSIE UVEDENÉ ZNENIE ČLÁNKU, pod názvom: „Funfovanie magisrátu hl. mesta očami dúbravských mestských poslancov“ BOLO ZASLANÉ DO DÚBRAVSKÝCH NOVÍN 3.12.2020 a dané na vedomie vyššie uvedeným poslancom.

 

VOČI ZVEREJNENIU VYŠSIE UVEDENÉHO ZNENIA ČLÁNKU V DÚBRAVSKÝCH NOVINÁCH SA OHRADIL POSLANEC JURAJ KÁČER (a to v e-mailovej komunikácii, na základe ktorej som článok poslal do redakcie novín a vyššie uvedeným mestským poslancom na vedomie), A TO NASLEDOVNE:

 

„Takto to kontextuálne nedáva žiadny zmysel a preto žiadam môj komentár vypustiť. Zjavne ma autor nepochopil. Samozrejme ako alternatívu dávam uverejnenie článku ako celku v kontexte (cely článok na ktorý som dal link). Samozrejme, ak je záujem urobiť so mnou článok o fungovaní magistrátu, pripadne odpovedať na konkrétne otázk , tak som k dispozícii. Neviem ako fungujú momentálne Dúbravské noviny, ale písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

predpokladám, že Juraj Káčer sa radšej nevyjadrí k mojej námietke, ktorá znie: MOJA OTÁZKA ZJAVNE NEZNELA, že ako naši mestskí poslanci hodnotia  s v o j e  fungovanie na magistráte, ale fungovanie  m a g i s t r á t u,

lebo to by musel byť kritický na adresu vedenia magistrátu, ktorého donedávna bol súčasťou.

Snažiť sa z toho vykrútiť „argumentom“, že: „písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne“

je argument stojaci na vode, argument zahmlievajúci, lebo podstatnejšie ako to, kde poslanec svoj názor vyjadrí, je to, čo ten názor obsahuje. Navyše, ak by poslanec Ľuboš Krajčír za svojim statusom na FB nestál, tak by ho odvolal; čo sa ale nestalo.

Podobne je to s Káčerovým argumentom, že kto má záujem urobiť s ním rozhovor (článok) o fungovaní magistrátu, prípadne odpovedať na konkrétne otázky, tak on je k dispozícii…

Veď otázku už dostal. A odpovedal na ňu: Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov…“…  

A koho zaujíma odpoveď na nejakú inú otázku, alebo otázky, nech ich pánovi poslancovi položí. Ja som sa zaujímal o to, ako vidia naši dúbravskí mestskí poslanci fungovanie magistrátu v tom, k čomu sa vyjadril poslanec Ľuboš Krajčír.

Preto znenie článku zaslaného do redakcie DN meniť nebudem. Aj keď tuším aký osud ho postihne.

 

REAKCIA PÁNA POSLANCA KÁČERA:

 

Marcel, síce nemám moc času ale teda ešte raz, nedávam ti súhlas meniť kontext mojej správy, ani môjho vyjadrenia . 

Nedávam ti právo na autorizáciu, keďže si pozmenil zmysel, a ak som to správne nepochopil ja, čo je nevylučujem, tak stále platí prvá veta.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

Juraj, je to neštandardné až detinské, aby si politik, ak dostane otázku od svojho voliča, chce odpovedať na nepoloženú otázku, alebo otázky

a ak mu to nebude umožnené, nedá článku svoju autorizáciu.

O žiadne pozmenenie zmyslu Tvojej odpovede nemohlo ísť. A to z jednoduchého dôvodu: Lebo k žiadnej zmene Tvojej odpovede na položenú otázku nedošlo. Zachoval som v nej aj odkaz na iný článok o Tvojej činnosť na magistráte, aj keď sa položenej otázky netýkal.

A ak niečo v danom článku bolo vybrané z kontextu, tak „len“ to, že aj Tvoja funkcia, funkcia 3. námestníka primátora, bola jednou z tých nových, ktoré za primátorovania Valla vznikli. Alebo sa mýlim?

Odpoveď žiadna.

Cenzúra v Dúbravských novinách Áno, Územné plány zón Nie. Bodka.

11.09.2022

Pána starostu bratislavskej Dúbravky mám rád, ale to neznamená, že ako obyvateľ Dúbravky a poslanec miestneho zastupiteľstva budem, tak ako to robí drvivá väčšina súčasných dúbravských miestnych poslancov (s výnimkou Mateja Nagya, Viery Psotkovej a Libora Gulu) zatvárať oči pred jeho ALIBIZMOM; a to nie v jednej veci verejnej, ale hneď vo viacerých. Na poslednom [...]

Ustupovať vydieračovi z Kremľa znamená nechať sa ním držať za gule.

10.09.2022

Znamená to podporovať Zlo, nechať ho páchať ďalšie a ďalšie zločiny – zločiny výlučne na slabších. Znamená to, nechať ho tak robiť len kvôli lacnejšiemu plynu, rope… alebo kvôli vidine lacnejšieho plynu a ropy. Bez nerastného bohatstva by Rusko bolo jedným z najzaostalejších štátov sveta a tým pádom by Kremeľ nemohol viesť svoje vojenské agresie [...]

Svoju masochistickú lásku k Rusku si na Václaváku oddemonštrovali svedkovia Putinovi

08.09.2022

Čoskoro to čaká aj slovenských Svedkov; pod vedením R. Fica a bývaých Kotlebovcov. Minulý týždeň, 4.9.2022, sa na Václavskom námestí v Prahe konala asi najväčšia demonštrácia na území bývalého Československa od Nežnej revolúcie. Zúčastnilo sa jej podľa odhadov 70 tisíc ľudí. Tentokrát, na rozdiel od Nežnej revolúcie, sa ale nedemonštrovalo za slobodu, ale [...]

hurikán fiona búrka kanada strom

Pobrežie Kanady zasiahol hurikán. Bez prúdu je pol milióna domácností

24.09.2022 18:22

Hurikán Fiona, ktorý oslabil na post-tropickú búrku, sprevádzal vietor s rýchlosťou takmer 150 kilometrov za hodinu.

Irán drony manévre

Irán ľutuje rozhodnutie Kyjeva obmedziť vzťahy kvôli dronom pre Rusko

24.09.2022 17:18

Ukrajina by sa nemala nechávať "ovplyvniť tretími stranami", ktoré sa usilujú o zničenie iránsko-ukrajinských vzťahov, uviedlo ministerstvo.

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 673822x
Priemerná čítanosť článkov: 4109x

Autor blogu