Založ si blog

K premnoženosti funkcií na BA magistráte sa Káčer a Zaťovičová radšej nevyjadrili.

Ako vidia (1. polčas) fungovania magistrátu Hlavného mesta SR pod jeho novým, resp. súčasným vedením, to bola otázka z 11.11.2020 na všetkých troch dúbravských mestských poslancov:

Zdenky Zaťovičovej (v súčasnosti zároveň 3. námestníčka primátora),

Juraja Káčera (3. námestník primárora do 15.9.2020) a

Ľuboša Krajčíra,

s tým, že pani Zaťovičová a pán Káčer dostali aj podotázku, či súhlasia s vyjadrením svojho kolegu poslanca

 

Ľuboša Krajčíra, ktorý sa k veci už pred tým na sociálnej sieti vyjadril takto:

 

Bratislavský magistrát (v tomto volebnom období) vytvoril funkcie ako napríklad – splnomocnenec pre bezpečnosť (pričom máme šéfa mestskej polície), splnomocnenec pre životné prostredie (aj keď máme vedúceho oddelenia životného prostredia), splnomocnenec pre komunikáciu so starostami (pričom existuje komunikačné oddelenie), máme XY asistentiek a kopec poradcov primátora a X ďalších splnomocnencov a zamestnaní (pracovných miest), ktoré predchádzajúce vedenie magistrátu nepotrebovalo. Títo splnomocnenci nie sú zadarmo, ale poberajú veľmi slušné platy – čo tuším bolo oproti predchádzajúcemu vedeniu magistrátu aj vyčíslené na niekoľko miliónov navyše. Pani viceprimátorke Štasselovej, ktorá má na starosti popravde ani neviem čo (teda poznám jej náplň práce, ale nepoznám výsledky), ktorá napísala kritický blog na poslankyňu NR SR Krištúfkovú, jej by som odporúčal pracovať pre ľudí a ukázať výsledky a potom hodnotiť ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť bez nároku na odmenu. Uzavriem to takto: Poslankyňa Krištúfková je (bola v čase písania vyjadrenia) splnomocnenkyňou vlády a to bez nároku na odmenu a Bratislavský magistrát má na mnohé oblasti splnomocnencov z radov tímu Matúš Vallo s kráľovskými odmenami, aj keď všetky oddelenia na magistráte, pokrývajúce príslušné oblasti, majú svojich vedúcich.

 

Pán poslanec PhDr. Ľuboš Krajčír svoje vyjadrenie neaktualizoval a zvyšní dvaja poslanci sa k veci vyjadrili nasledovne:

 

Ing. Juraj Káčer:

 

Je to síce niečo staršie, ale z článku „Šport sa stal jednou z dôležitých tém Bratislavy“ zverejnenom na stránke Informačného magazínu Bratislavy, si je možné spraviť predstavu o mojej práci na magistráte, keď som v tomto volebnom období zastával funkciu námestníka primátora Bratislavy pre oblasť športu, školstva, komunikácie s BSK a bezpečnosti.

Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov, avšak viacero spomínaných má svoje konkrétne úlohy pri plnení ktorých som sa s nimi dostával do styku.

 

Mgr. Zdenka Zaťovičová: 

 

Nakoľko som 16.9.2020 prebrala agendu po Jurajovi Káčerovi, ktorý sa vzdal funkcie námestníka primátora, tak článok, na ktorý odkazuje, súvisí aj s výkonom mojej práce. Ako námestníčka primátora pre šport, školstvo, cestovný ruch/turizmus pokračujem v už rozbehnutých, v článku spomínaných projektoch, a zároveň pracujem v príprave na ďalších, ktoré ešte nebudem konkretizovať, keďže sú v štádiu návrhov a príprav. Momentálne prebieha na magistráte príprava rozpočtu na r. 2021 a tak mnohé veci budú záležať od schválených financií pre jednotlivé oblasti. Tohtoročná situácia ohľadne Covid-19 celkovo mnohé veci skomplikovala a mesto aj mestské časti musia tomu prispôsobiť svoje rozpočty.

K personálnym veciam mi neprináleží sa vyjadrovať a tak ich nebudem komentovať.

 

VYŠSIE UVEDENÉ ZNENIE ČLÁNKU, pod názvom: „Funfovanie magisrátu hl. mesta očami dúbravských mestských poslancov“ BOLO ZASLANÉ DO DÚBRAVSKÝCH NOVÍN 3.12.2020 a dané na vedomie vyššie uvedeným poslancom.

 

VOČI ZVEREJNENIU VYŠSIE UVEDENÉHO ZNENIA ČLÁNKU V DÚBRAVSKÝCH NOVINÁCH SA OHRADIL POSLANEC JURAJ KÁČER (a to v e-mailovej komunikácii, na základe ktorej som článok poslal do redakcie novín a vyššie uvedeným mestským poslancom na vedomie), A TO NASLEDOVNE:

 

„Takto to kontextuálne nedáva žiadny zmysel a preto žiadam môj komentár vypustiť. Zjavne ma autor nepochopil. Samozrejme ako alternatívu dávam uverejnenie článku ako celku v kontexte (cely článok na ktorý som dal link). Samozrejme, ak je záujem urobiť so mnou článok o fungovaní magistrátu, pripadne odpovedať na konkrétne otázk , tak som k dispozícii. Neviem ako fungujú momentálne Dúbravské noviny, ale písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

predpokladám, že Juraj Káčer sa radšej nevyjadrí k mojej námietke, ktorá znie: MOJA OTÁZKA ZJAVNE NEZNELA, že ako naši mestskí poslanci hodnotia  s v o j e  fungovanie na magistráte, ale fungovanie  m a g i s t r á t u,

lebo to by musel byť kritický na adresu vedenia magistrátu, ktorého donedávna bol súčasťou.

Snažiť sa z toho vykrútiť „argumentom“, že: „písať článok o FB statuse (poslanca Krajčíra) mi príde zvláštne a obsahovo prázdne“

je argument stojaci na vode, argument zahmlievajúci, lebo podstatnejšie ako to, kde poslanec svoj názor vyjadrí, je to, čo ten názor obsahuje. Navyše, ak by poslanec Ľuboš Krajčír za svojim statusom na FB nestál, tak by ho odvolal; čo sa ale nestalo.

Podobne je to s Káčerovým argumentom, že kto má záujem urobiť s ním rozhovor (článok) o fungovaní magistrátu, prípadne odpovedať na konkrétne otázky, tak on je k dispozícii…

Veď otázku už dostal. A odpovedal na ňu: Ku konkrétnym personálnym otázkam sa neviem vyjadriť, nepoznám náplne spomínaných zamestnancov…“…  

A koho zaujíma odpoveď na nejakú inú otázku, alebo otázky, nech ich pánovi poslancovi položí. Ja som sa zaujímal o to, ako vidia naši dúbravskí mestskí poslanci fungovanie magistrátu v tom, k čomu sa vyjadril poslanec Ľuboš Krajčír.

Preto znenie článku zaslaného do redakcie DN meniť nebudem. Aj keď tuším aký osud ho postihne.

 

REAKCIA PÁNA POSLANCA KÁČERA:

 

Marcel, síce nemám moc času ale teda ešte raz, nedávam ti súhlas meniť kontext mojej správy, ani môjho vyjadrenia . 

Nedávam ti právo na autorizáciu, keďže si pozmenil zmysel, a ak som to správne nepochopil ja, čo je nevylučujem, tak stále platí prvá veta.

 

REAKCIA AUTORA ČLÁNKU:

 

Juraj, je to neštandardné až detinské, aby si politik, ak dostane otázku od svojho voliča, chce odpovedať na nepoloženú otázku, alebo otázky

a ak mu to nebude umožnené, nedá článku svoju autorizáciu.

O žiadne pozmenenie zmyslu Tvojej odpovede nemohlo ísť. A to z jednoduchého dôvodu: Lebo k žiadnej zmene Tvojej odpovede na položenú otázku nedošlo. Zachoval som v nej aj odkaz na iný článok o Tvojej činnosť na magistráte, aj keď sa položenej otázky netýkal.

A ak niečo v danom článku bolo vybrané z kontextu, tak „len“ to, že aj Tvoja funkcia, funkcia 3. námestníka primátora, bola jednou z tých nových, ktoré za primátorovania Valla vznikli. Alebo sa mýlim?

Odpoveď žiadna.

8 naj argumentov stúpencov núteného očkovania na C-19 vo svetle „teľacieho IQ“.

22.07.2021

Prečo to „teľacie IQ“, to sa opýtajte redaktora denníka Sme, Petra Shutza. Bližšie k jeho hanlivému vyjadreniu, na adresu nezaočkovaných, v texte tohto článku. Hneď na jeho začiatku by som chcel uviesť, že proti očkovaniu viacmenej nie som. Výhrady mám len voči určitým druhom očkovania; ak sa aplikujú rad radom bez zohľadňovania špecifík jednotlivých [...]

O účinnosti očkovania na C-19 pochybujú aj jeho propagátori

20.07.2021

Propagátori očkovania sa dali zaočkovať proti Covid 19 a od nezaočkovaných chcú, aby sa tiež dali zaočkovať, lebo veria tomu, že to u zaočkovaných výrazne zníži mieru rizika nákazy na C-19. Slovíčko „výrazne“ som v predošlej vete použil preto, lebo ak by išlo len o zanedbateľné zníženie miery rizika, tak len sotva by bolo potrebné vyvíjať nátlak na [...]

Nie som hrdý na to, že som Slovák. Ale som vďačný, že tu žijú jedinci ako Dr. Bukovský

15.07.2021

Nie som hrdý ani na Petra Sagana; aj keď som jeho fanúšikom. Nemôžem byť na neho hrdý, veď na jeho úspechoch nemám najmenší podiel. Ale som vďačný za to, že môžem žiť v krajine, kde popri mne a celej rade primitívov, žijú aj vzácni ľudia, ako napríklad ochranár Mgr. Rudolf Pado z OZ Tatry, či MUDr. Igor Bukovský, PhD. Takíto ľudia, ako sú oni, disponujúci [...]

búrka, počasie, blesky

Českom sa cez víkend preženú intenzívne búrky sprevádzané silným vetrom

24.07.2021 17:54

Nad južnou polovicou krajiny sa búrky preženú už v sobotu večer. V nedeľu a v noci na pondelok sa rozšíria už na celé územie ČR.

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

migranti kamión

V tureckom kamióne zaparkovanom v Šahách sa ukrývali siedmi Afgánci

24.07.2021 12:37

Štyria štátni príslušníci Afganistanu boli dospelí, traja boli maloletí bez sprievodu.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 446493x
Priemerná čítanosť článkov: 4556x

Autor blogu