Založ si blog

Ukrajina nemusí predstavovať Dobro. Rusko však Zlo predstavuje.

A to minimálne od 24. februára 2022, kedy vojensky napadlo Ukrajinu.

BOJ DOBRA SO ZLOM 

Nie, na Ukrajine neprebieha boj Dobra so Zlom. Kým ale o Ukrajine nemôžeme povedať, že je stelesnením Dobra, o Rusku môžeme, hádam bez akýchkoľvek výčitiek svedomia povedať, že Rusko dnes, opäť raz, predstavuje Zlo, a tiež to, že na Ukrajine prebieha boj Zla proti Normálnosti, že Zlo napadlo Normálnosť.

Avšak kým Rusko vojensky likviduje Ukrajinu uctievači Putina, svedkovia ačohentizmu atď. a pod., namiesto odsudzovania ruskej agresie svoju energiu venujú vyhľadávaniu a šíreniu všetkého možného, a neraz aj nemožného, čo by mohlo čo najviac očierniť Ukrajinu a Ukrajincov.

A prečo to robia? Nuž preto, aby Rusom dávali mandát k okupácii samostatného suverénneho štátu. Je to odporné.

Ukrajinci sú ľudia so všetkými necnosťami, ktoré má však každý národ.

Medzi Ukrajincami sú grázli, lumpovia, zlodeji, vrahovia, podrazáci, hysterici, alkoholici, feťáci, leniví lempli aj sexuálni násilníci. Takí ľudia sú všade a nie je dôvod si myslieť, že Ukrajina je výnimkou.

Vždy by ale pritom bolo korektné konštatovať aj to, že Rusko pôsobí na území Ukrajiny nezákonne, pácha tam vyhladzovaciu vojnu (Mariupol, Buča a i.).

Uctievačom Kremľa však pri tejto pravde nezostáva nič, len pred ňou zatvárať oči.

A to ešte nehovoríme o tom, že Kremeľ sa dlhodobo Západu vyhráža jadrovými zbraňami a pestuje v krajine nenávistnú propagandu voči všetkému západnému.

V normálnom svete nie je možné ospravedlňovať genocídu, snahu o vymazanie jedného národa, alebo jeho podriadenie inému, argumentom, že druhá strana páchala to isté.

Je rozdiel medzi excesom jednotlivcov, prípadne skupín, a konaním celej armády z rozkazu ich vrchného velenia – v našom prípade Kremľa.

 

A aby sme nezabudli na Azov…

Azov? Denacifikáciu skôr potrebuje ruská žoldnierska skupina Wagnerovci a jej zakladateľ Kremeľ.

P.S.:

Od verného čitateľa mojich článkov som dostal takúto otázku: Akého politika uctievaš? Moja odpoveď znie:

Presne toho istého, ktorého uctievate vy. Akurát že na rozdiel od vás by som mu možno vytkol pár maličkostí, ako napr. to, že „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine nenazýva pravými slovami, a to: „mierotvorná misia“. Zbytočne si tým kazí dobré meno u tých, ktorí ho nechápu…

 

      

Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

09.07.2024

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica. Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ??? [...]

5 najčastejších mýtov o USA šírených proruskými trólmi

25.06.2024

Ako tvrdia mnohí psychológovia, snaha o vyvracanie mýtov nemá takmer žiadny efekt, ale napriek tomu si neodpustím poukázať na pár faktov z vynikajúceho článku od českého autora Josefa Ulmana nedávno publikovaného tu: [...]

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje nechutné ovocie dokonca aj na Západe, ospravedlňuje, alebo schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 21:51

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 878130x
Priemerná čítanosť článkov: 4123x

Autor blogu