Založ si blog

Koľko percent sudcov rozhoduje „v škatuľke“ a Dušana Dědečka by nedalo do väzby?  

Koľko slovenských sudcov dokáže uvažovať a rozhodovať tak ako to dokáže sudca Marek Filo, ktorý rozhodol, že Dušan Dědeček, ktorý v nedeľu 2. októbra o cca 22:00 hod. opitý na mol jazdil obrovskou rýchlosťou po Bratislave a na autobusovej zastávke Zochova v sekunde skántril životy piatich mladých ľudí, bude trestne stíhaný na slobode??? K dnešnému dňu je D. Dědeček už vyše týždňa na slobode.

Ide o uvažovanie v škatuľke, pri ktorom človek v našom prípade sudca, vlastným obmedzením vníma veci tak akoby sa nachádzal v škatuľke, kde toho prirodzene veľa vidieť nemôže.

Sudca Filo pri svojom rozhodnutí videl len jedno – jednu literu zákona. Nič naľavo, nič napravo. Niečo také, ak je duch zákona, mu zjavne nič nehovorí.

Svoje rozhodnutie „obhájil“ tým, že on predsa neoslobodil obvineného spod obvinenia, ale rozhodoval len o tom, či obvinený bude po dobu vyšetrovania pobývať vo väznici, alebo na slobode. A že vďaka jeho rozhodnutiu takto môže obvinený stráviť na slobode aj pol roka? No a čo?…

Vyzerá to tak, že tento sudca túto skutočnosť vôbec nevnímal, aj keď každý súdny človek, okrem sudcu, vie, že je nepochybné, že Dušan Dědeček z činu, ktorý spáchal, len s podmienkou nevyviazne, ale že to bude minimálne 20 ročný trest odňatia slobody. Tak prečo mu to trochu neuľahčiť?… Nech si chudáčisko ešte trochu pred tým pobehá po slobode…

Ale je možné, že sudca Filo uvažuje tak, že čo ak on dá Dědečka do väzby a súd obvineného  nakoniec zbaví obvinenia, oslobodí ho…, a on Filo bude nakoniec za debila…

A aj keby sudca vedel garantovať, čo akože istotne nevie a ani nemôže, že obvinený Dědeček pred vynesením rozsudku o vine a treste nezdúchne za kopečky, predsa aj podľa toho najhoršieho sudcu, ktorý musí mať aspoň ten nejaký základný cit pre spravodlivosť, by malo byť nemysliteľné, aby človek, ktorý sa nespochybniteľne dopustil tak závažného trestného činu, chodil po slobode čo i len jeden týždeň. Tie obete boli nafleku mŕtve. Nemali ani minútu na to, aby sa rozlúčili so svojimi príbuznými.

P.S.:

Dúfam, že sudcovia odvolacieho súdu, keďže prokurátor sa proti rozhodnutiu sudcu Fila odvolal, nebudú mať zajtra škatuľkové uvažovanie a žiadosti prokurátora vyhovejú.

V Dúbravke 3. jednofarebné miestne zastupiteľstvo za sebou. Príčiny a čo z toho plynie

17.11.2022

Člen mediálnej komisie (minimálne bývalý) a jeden z obhajcov jednostrannosti, resp. cenzúry v Dúbravských novinách – Miroslav Markovič, pri príležitosti 3. jednoznačného volebného víťazstva Martina Zaťoviča a jeho tímu v komunálnych voľbách 2022, zložil dokonca oslavnú báseň, za ktorú na FB Dúbravka veľký úspech zožal, a v nej celú jednu slohu mi [...]

Činnosť komunálneho politika nemusí byť hmatateľná, no napriek tomu môže byť užitočná & Odpočet mojej práce 2015 – 2022.

24.10.2022

Akonáhle niekedy na Facebook-u Dúbravka vyslovím nejakú vecnú kritiku na adresu činnosti, alebo nečinnosti vedenia našej mestskej časti Bratislava – Dúbravka, ktorej šéfuje mimoriadne populárny starosta Martin Zaťovič, tak spravidla hneď, namiesto vecných diskusných príspevkov, nastupujú: snahy odehonestovanie alebo zosmiešňovanie autora tejto kritiky, a nevecné výzvy, [...]

Z predvolebných novín „Dúbravka“ z r. 2010 & Keď ešte kritika starostu bola vítaná

22.10.2022

Kritika na adresu bývalého starostu (dnes už nebohého Jána Sandtnera) bola zo strany členov tímu a sympatizantov dnešného starostu (Martina Zaťoviča, do ktorého tímu som patril aj ja) vítaná, až žiadúca. Dnes je ale z ich strany odsudzovaná a za kritiku Martina Zaťoviča vás mnohí z jeho sympatizantov na FB Dúbravka pomaly slovne ukrižujú, stávate sa triednym [...]

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Irán zatkol neter ajatolláha Chameneího. Vo videu nazvala jeho režim vražedným

27.11.2022 15:09

Iránske vedenie podľa netere najvyššieho duchovného lídra zabíja deti.

Vladimir Putin

Estónsky minister Pevkur: Rusko nie je ani po deviatich mesiacoch vojny zásadne oslabené

27.11.2022 14:25

Hrozba, ktorú Rusko predstavuje pre západné krajiny, sa podľa estónskeho ministra obrany nijako nezmenšila.

nemocnica-bory.sk-nemocnica-stavba-jesen-lozkove-oddelenie-pacient-exterie19

Nemocnica Bory v Bratislave je skolaudovaná

27.11.2022 14:15

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, získala od príslušného stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie, ktoré tento týždeň nadobudlo účinnosť.

Viktor Orbán

Orbán: Je potrebná suverénna Ukrajina, aby Rusko nebolo hrozbou pre Európu

27.11.2022 13:46

Maďarský premiér zmenil rétoriku v súvislosti s Ukrajinou v čase vrcholiaceho sporu Maďarska o vyplatenie peňazí z regionálnych fondov Európskej únie.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 696512x
Priemerná čítanosť článkov: 4073x

Autor blogu