Založ si blog

Koľko percent sudcov rozhoduje „v škatuľke“ a Dušana Dědečka by nedalo do väzby?  

Koľko slovenských sudcov dokáže uvažovať a rozhodovať tak ako to dokáže sudca Marek Filo, ktorý rozhodol, že Dušan Dědeček, ktorý v nedeľu 2. októbra o cca 22:00 hod. opitý na mol jazdil obrovskou rýchlosťou po Bratislave a na autobusovej zastávke Zochova v sekunde skántril životy piatich mladých ľudí, bude trestne stíhaný na slobode??? K dnešnému dňu je D. Dědeček už vyše týždňa na slobode.

Ide o uvažovanie v škatuľke, pri ktorom človek v našom prípade sudca, vlastným obmedzením vníma veci tak akoby sa nachádzal v škatuľke, kde toho prirodzene veľa vidieť nemôže.

Sudca Filo pri svojom rozhodnutí videl len jedno – jednu literu zákona. Nič naľavo, nič napravo. Niečo také, ak je duch zákona, mu zjavne nič nehovorí.

Svoje rozhodnutie „obhájil“ tým, že on predsa neoslobodil obvineného spod obvinenia, ale rozhodoval len o tom, či obvinený bude po dobu vyšetrovania pobývať vo väznici, alebo na slobode. A že vďaka jeho rozhodnutiu takto môže obvinený stráviť na slobode aj pol roka? No a čo?…

Vyzerá to tak, že tento sudca túto skutočnosť vôbec nevnímal, aj keď každý súdny človek, okrem sudcu, vie, že je nepochybné, že Dušan Dědeček z činu, ktorý spáchal, len s podmienkou nevyviazne, ale že to bude minimálne 20 ročný trest odňatia slobody. Tak prečo mu to trochu neuľahčiť?… Nech si chudáčisko ešte trochu pred tým pobehá po slobode…

Ale je možné, že sudca Filo uvažuje tak, že čo ak on dá Dědečka do väzby a súd obvineného  nakoniec zbaví obvinenia, oslobodí ho…, a on Filo bude nakoniec za debila…

A aj keby sudca vedel garantovať, čo akože istotne nevie a ani nemôže, že obvinený Dědeček pred vynesením rozsudku o vine a treste nezdúchne za kopečky, predsa aj podľa toho najhoršieho sudcu, ktorý musí mať aspoň ten nejaký základný cit pre spravodlivosť, by malo byť nemysliteľné, aby človek, ktorý sa nespochybniteľne dopustil tak závažného trestného činu, chodil po slobode čo i len jeden týždeň. Tie obete boli nafleku mŕtve. Nemali ani minútu na to, aby sa rozlúčili so svojimi príbuznými.

P.S.:

Dúfam, že sudcovia odvolacieho súdu, keďže prokurátor sa proti rozhodnutiu sudcu Fila odvolal, nebudú mať zajtra škatuľkové uvažovanie a žiadosti prokurátora vyhovejú.

Prihrievanie si polievočky nad obeťami v Gaze naprieč celým politickým spektrom

03.12.2023

Bizarne a nechutne dnes pôsobia tí politici a ich sympatizanti, ktorí ostro kritizovali, alebo kritizujú politiku otvorených dverí EÚ pre moslimských imigrantov a to hlavne z toho dôvodu, že títo sú nositeľmi totalitnej politickej ideológie schovávajúcej sa za náboženstvo islam, ak dnes kritizujú Izrael za to, čo robí v pásme Gazy. Pričom sami dobre vedia, že úsilie [...]

Boj proti USA je pre proruských blogerov životným poslaním & Terapia pre mentálne obete putinizmu VII

17.11.2023

Na úvod, pri príležitosti osláv 34. výročia pádu komunistického totalitného režimu v našej vlasti, dve dobré správy pre vás – fanúšikov totalitných režimov, vrátane tých prezlečených, teda aj, alebo v 1. rade Ruska, jeho predstaviteľov, a ich ideovo spriaznených politických strán na Slovensku na čele so Smerom, Slovenskou národnou stranou, Repulikou… Tou [...]

Za palestínskym terorom voči Izraelu je „mierumilovný“ islam; nie frustrácia Palestínčanov.

14.10.2023

Svet bude musieť prehodnotiť doposiaľ ústretový postoj voči Palestíne, podporovaný fotografiami zabitých detí a žien v Gaze, pretože na vine nie sú bomby Izraela, ale agresia teroristického Hamasu ovládajúceho Gazu, ktorému nejde o vlastných obyvateľov, ale len a len o zničenie Izraela a Židov, v súlade s príkazmi, pre moslimov jedinej svätej knihy – Koránu, a [...]

COP28, Dubaj, klimatický samit

Dubajského sultána skritizovali na COP28. Vyhlásil, že za odchodom od fosílnych palív nie je veda

03.12.2023 22:25

Designovaný prezident klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov (OSN) COP28 v Dubaji Sultán Ahmad al-Džábir sa ocitol pod paľbou kritiky.

Sonnenskilauf Moelltaler Gletscher  c HT-NPR  D. Zupanc

Český lyžiar zahynul pod lavínou v rakúskych Alpách

03.12.2023 21:15

Český lyžiar (51) zahynul v nedeľu pod lavínou v oblasti rakúskeho lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher (Mölltalský ľadovec).

Vysoké Tatry zima sneh Štrba, cencúle

V noci môže byť až mínus 20 stupňov Celzia, varujú meteorológovia

03.12.2023 20:00

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia.

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 194
Celková čítanosť: 807633x
Priemerná čítanosť článkov: 4163x

Autor blogu