Založ si blog

Pastiersky list sympatizantom „socializmu s ľudskou tvárou“ II

Zrejme u väčšiny z vás, ktorí s nostalgiou spomínate na „zlaté časy socializmu“, to, čo tu uvediem, ak sa k tomu dostanete, vyvolá rozhorčenie.

Ale kto vie, možno u niektorých z vás, po prečítaní tohto listu, chuť na zmenu súčasného politického systému, či už ho nazývate „demokraciou“, alebo hanlivejšie, nebude až tak výrazná, 

ak si dokážete živo predstaviť, že: 

Najbližšie parlamentné voľby by nevyhrala a vládu by nezostavovala strana Smer – SD, ku ktorej máte, z našich relevantných strán, myšlienkovo väčšina z vás asi najbližšie, ale vládu by zostavovala tá politická strana, alebo tie politické strany, ktoré najviac nenávidíte, teda predpokladám, že SaS, OĽaNO, Sme rodina…

a následne, takáto vláda

vyhlási, že chce slúžiť a uspokojiť nie len tých občanov, ktorí jej vo voľbách dali dôveru, ale chce uspokojiť aj voličov ešte stále existujúcej Komunistickej strany Slovenska, voličov Smeru-SD, Mariána Kotlebu, atď. a pod., medzi ktorými je obrovské množstvo tých, ktorí na socializmus nedajú dopustiť.

No a to sa dá spraviť jedine tak, že, po prvé: S okamžitou platnosťou sa do budúcnosti zrušia slobodné voľby, takže do najbližšej nežnej revolúcie (vami tak znevažovanej), bude krajine vládnuť zostava tých strán, ktoré najviac nenávidíte. Po druhé: Všetky médiá prejdú pod štátnu kontrolu, takže s okamžitou platnosťou skončí sloboda slova a prejavu. Budete teda mať už len chvíľu šancu využiť výdobytok demokracie – slobodne sa vyjadriť, a ponadávať si na odporných kapitalistov a naivných fanúšikov demokracie. Ale radšej sa už nevyjadrujte, lebo čím skôr si na nevyjadrovanie, po tých 30 rokoch možnosti slobodne sa vyjadrovať, opäť zvyknete, tým lepšie. Lebo netreba zabúdať, že nepřítel naslouchá, a vy neviete, čo kto na vás prezradí ak už tu bude vládnuť iný režim a ako to on vyhodnotí. Tak pozor, aby ste svoje kritické slová na adresu nového režimu raz neľutovali!. Po tretie: Všetkým sympatizantom socializmu, ktorí podnikaním nadobudli hmotný alebo peňažný kapitál čo i len vo väčšom rozsahu, tento sa okamžite zoštátni, aby sa im žilo podľa predstáv socializmu, ktorého ideám sú tak silne oddaní. Naproti tomu, sympatizantom kapitalizmu a demokracie bude kapitál pochopiteľne ponechaný. A tí sympatizanti socializmu, ktorí sa proti tomu vzpriečia, budú označení ako nepriatelia štátu a skončia vo väzení. Po štvrté: Okrem slobodného cestovania do Ruska a Bieloruska si nebude môcť v Európe slobodne vycestovať nikam inam. Iba ak vám na cestu na západ dá súhlas ministerstvo zahraničných vecí.

Viac pre vás pre začiatok asi nový režim nebude môcť spraviť, ale sľúbi vám, že v ďalších nevyhnutných opatreniach bude pokračovať čo najskôr ako to len bude možné, minimálne v ďalšej päťročnici. A to všetko len aby vám bol poskytnutý maximálne možný komfort totalitného režimu, ku ktorému ste si vypestovali tak vrúcny vzťah, ktorý predstaviteľov nového režimu neponechá chladnými. Urobia všetko, čo bude v ich silách, aby ste na traumy demokracie, ktorá vás ubíjala celých 30 rokov, zabudli čo najskôr a opäť si vychutnávali vymoženosti vládnutia jednej zostavy.

Záver:

Tak čo, brali by ste takýto socializmus?

Alebo nebodaj až natoľko veríte, vami samotnými! toľko spochybňovaným predstaviteľom pravicových politických strán, že oni nie sú až tak zlí, že by sa zachovali tak, ako vaši milovaní komunisti, ktorí v r. 1948 cez slobodné voľby (ktoré následne chrapúňsky bez štipky hanby zrušili) sa dostali k moci a vzdali sa jej, nedobrovoľne!, až o 40 rokov?

Súvisiaci článok:

https://burkert.blog.sme.sk/c/376284/pastiersky-list-sympatizantom-socializmu-a-putinizmu-s-ludskou-tvarou.html

 

Hajzelpapier za boľševika – názorná ukážka fungovania socializmu

16.11.2019

Po novembrovej nežnej revolúcii, ktorej v týchto dňoch oslavujeme 30. výročie (až na „pár výnimiek“, ktorí ju preklínajú, a ktorým som venoval článok "Pastiersky list sympatizantom socializmu viac »

Keď drzosť žiaka a povoľnosť vedenia SSOŠ ochrany osôb a majetku nemajú medze

07.11.2019

resp. to, o čom sa môžte dočítať v tomto článku, tomu dosť silne nasvedčuje. Začnem postupne, gradovať to bude tiež postupne, celkovo v piatich dejstvách: Predohra: Žiaka 3. ročníka Súkromnej viac »

JUDr. Ladislav Hanniker a jeho príklad fungovania Generálnej prokuratúry s. r. o.

26.10.2019

Tým príkladom je prípad z praxe, ktorý, aj keď sa stal už takmer pred desiatimi rokmi, je stále aktuálny. Zvlášť po tom, čo sa v poslednej dobe dozvedáme o pôsobení bývalého generálneho viac »

OSN, summit, klimatický, trump

Slovenského diplomata zvolili za podpredsedu Rady OSN pre ľudské práva

06.12.2019 20:37

Za jej predsedníčku bola zvolená Rakúšanka Elizabeth Tichy-Fisslberger

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 140887x
Priemerná čítanosť článkov: 3063x

Autor blogu