Založ si blog

Pán Sulík, túto krajinu už viac nemôže riadiť hlavný hygienik!

Ani Ego premiéra, schovávajúce sa za hygienika. Povedzte to dočerta konečne nahlas aj Vy! To jediné hádam ešte môže u Igora Matoviča zavážiť – ak mu zrkadlo konečne nastaví niekto relevantný. Inak ako krajina padneme ešte hlbšie, ako hrozí, že padneme, a padli sme už dosť hlboko; do nemalej miery zbytočne, kvôli naplneniu hlúpej ambície Vášho šéfa.

Stačí, že na jeseň sa objaví hoci len pár desiatok prípadov nakazených koronou a extrémne prehnané protiopatrenia v celom svojom rozsahu sú tu späť.

 

„Korona krízu“ náš premiér stále živí, aj keď za posledné týždne zaznamenávame stopové množstvo nakazených. A popri tom za jeho chrbtom, ale priamo pred našimi očami vzniká skutočná kríza; a to nie len hospodárska, ale aj v mnohých oblastiach samotného zdravotníctva.

 

Načo je tu vláda SR a Národná rada SR?, ak o tom najpodstatnejšom, čo sa deje v štáte, rozhoduje jeden človek – hlavný hygienik?

Tu sa ani len nepripúšťa, že by sa ten človek mohol mýliť; aj keď už v X veciach sa mýlil, a v nie nepodstatných.

Tak ak v tak dôležitej otázke ako je „korona kríza“, ktorá zasahuje množstvo oblastí,  rozhoduje jeden človek – hlavný hygienik, tak načo nám sú ministri a vôbec parlament? Nech v každej oblasti, ktoré pokrývajú jednotlivé ministerstvá, rozhodujú premiérom vybraní znalci. A ministri im môžu maximálne tak robiť hovorcov.

V normálnej krajine, vo fungujúcej demokracii, by o tak zásadných veciach, akými sú aj korona opatrenia, rozhodoval parlament (určite všade  tam, kde by sa moc v štáte pokúsil prebrať jeden človek, ako je tomu dnes u nás) a to na základe odborných vyjadrení znalcov zo všetkých do veci zainteresovaných oborov a oblastí. Hlavný hygienik zďaleka, zďaleka nie je jediným, ktorý môže do veci hovoriť a má k veci čo povedať.

Tu sa ukazuje, ako je náš volebný systém postihnutý; chorý. Poslanci NR SR sú pekne izolovaní od občanov, lebo veď títo, priamo ich, nevolili, volili len politické strany a tieto medzi občanmi a poslancami vytvárajú dokonalú izoláciu a zvukotesnú bariéru. A tak páni poslančekovia si môžu hovieť v čom chcú, a starať sa iba o to, čo po nich chcú stranícke centrály. Načo by riešili to, čo trápi občanov z jednotlivých regiónov Slovenska? Veď títo ich do funkcie nedostali. Poslancami sa stali preto, lebo boli straníckym šéfom dosadení na zvoliteľné miesta kandidátskych listín politických strán. Neraz vďaka rektálnemu alpinizmu.

 

Ani sudca, ktorý rozhoduje len v jednom prípade, ktorý sa týka len niekoľkých ľudí, teda zďaleka nerozhoduje o celom Slovensku, si nedovolí pri svojom rozhodovaní vychádzať iba z jednej výpovede (hlavného hygienika…). A keď sú pochybnosti o znaleckom dokazovaní, priberie do konania ďalšieho súdneho znalca. A ešte aj pre prípad, že sa sudca pomýli, existuje kontrolný mechanizmus – odvolací súd.

V našom „korona prípade“ však nielenže žiadne odvolacie konanie neexistuje, ale vystupuje v ňom len jeden „súdny“ znalec, ktorý stelesňuje aj sudcu (v našom prípade hlavný hygienik), a ktorého hovorcom je premiér. Ale v hre je ešte verzia č. 2 – Vládne nám Ego premiéra schovávajúce sa za hlavného hygienika.  

V každom prípade, tých znalcov, alebo poradcov by pri prijímaní a uvoľnovaní korona štátnych opatrení malo byť omnoho viac, lebo špecializácia hlavného hygienika nepokrýva ani len všetky príslušné zdravotnícke oblasti, ktoré majú k veci COVID-u 19 čo povedať. A to ešte nehovoríme o ďalších a ďalších znalcoch z iných, ako zdravotníckych oblastí. Teda zo všetkých oblastí, ktorých sa korona opatrenia týkajú a dotýkajú. Hospodárstvom a školstvom to nekončí.

 

To nie ja! to krízový štáb!“… „To nie ja!, to hygienik!“…

Toto je hlavný odkaz nášho oficiálneho premiéra – Igora Matoviča všetkým nespokojným a spravodlivo nieže nahnevaným, ale nas…ým občanom Slovenskej republiky; a nie je ich málo. A počet stále stúpa.

 

Zdá sa, že idiotizmu zďaleka nie je koniec.

Vezmime si len čerstvé rozhodnutia pána premiéra; opravujem, hygienika:

Od dnes môžu ľudia v reštauráciách, teda aj tínedžeri, sedieť pri stoloch nie len po dvoch, ale aj po štyroch. Ale žiaci 2. stupňa ZŠ od 6. ročníka, stredoškoláci a vysokoškoláci sa už 3 mesiace učia len doma. Tak o čo tu ide? O zníženie počtu OČR, o zdravie, alebo o čo?  Lebo o logiku a zdravý rozum tu určite nejde. Naša mládež sa vo výsledkoch porovnávacích testov s vrstovníkmi z ostatných krajín EÚ za posledné roky dosť prepadáva. Tak ten prepad, zdá sa, asi treba ešte viac prehĺbiť.

Máme stopové množstvá nakazených, a aj pri vrcholnom čísle 1 500 sme boli hlboko, hlboko pod normou, pri ktorej sa vyhlasuje epidémia, no napriek tomu minimálne do konca roka 2020 sa na Slovensku nebudú môcť uskutočniť akcie s väčším počtom ako 1 000 ľudí. Takže v reštauráciách môžu pri stole sedieť 4 osoby aj viac, šachovnicovo môžete sedieť v kostoloch, kinách, ale napr. na futbalových štadiónoch, ktoré majú kapacitu aj nad 10 000 divákov, nemôže na čerstvom vzduchu sedieť viac ako 1 000 osôb. A hovorca hlavného hygienika ani nepripúšťa, že by sa to do konca roka mohlo zmeniť. Začínam mať obavu, či sa vážne nemodlí za to, len aby korona vírus úplne od nás tak skoro neodišiel, aby sa mohol vyžívať v „buzerácii“ občanov, z najväčšej časti nezmyselnými, neadekvátnymi, prehnanými opatreniami a potom v tom, že ich bude po kúskoch uvoľňovať, a my z toho, z neho, budeme celí happy po každom uvoľnení.

 

A to ešte nehovoríme o stále trvajúcom hlúpom, nezmyselnom a vysoko škodlivom zákaze nedeľného nedeľného predaja.

 

Súvisiaci článok:

Korona slepota & Otázky, na ktoré premiér nemá odpovede

Multifunkčný poslanec Ľuboš Krajčír zo Sme rodina. A jeho svojská „priamosť“.

14.05.2021

Aj v časoch ekonomickej krízy, v časoch prudkého zadlžovania Slovenska kvôli silne prehnaným a neraz nezmyselným a drahým opatreniam v boji proti korona vírusu, táto vláda toleruje multifunkčnosť poslancov. A to súčasný minister financií , donedávna premiér SR Igor Matovič, kým bol ešte „len“ poslancom NR SR, ak si dobre pamätám, chcel riešiť aj [...]

Politický bilbordový smog a „sebareflexia“ starostu bratislavskej Dúbravky M. Zaťoviča 

10.04.2021

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič buď nechápe, alebo nemá odvahu si priznať, že bojovať proti bilbordovému smogu, a zároveň využívať bilbordy na volebnú kampaň, spolu dohromady nejde, resp. on na tom nevidí nič falošného. A ak, tak to tají; alebo na to len nemá názor. A ani sa nie je tak čomu veľmi čudovať, veď bilbordy vo svojej, pomerne dlhej politickej kariére, [...]

Priatelia zelene v meste – jej nepriatelia za jeho hranicami

25.03.2021

My, sídliskoví ľudia, chceme bývať v meste, ale cítiť sa tam chceme tak, ako na lazoch. Chceme bývať v takých panelákoch, ktoré sú ďaleko od cesty, aby sme nemuseli počúvať hluk mestskej dopravy a dýchať výfukové splodiny… Avšak svojich vlastných áut sa vzdať nemienime! Za žiadnu cenu! A teda ani toho, aby sme nimi brázdili iné sídliskové alebo mestské ulice [...]

Microsoft Bill Gates

Vedenie Microsoftu vyšetrovalo Billa Gatesa pre aféru so zamestnankyňou

17.05.2021 14:45

Vyšetrovanie aféry bolo tiež údajne dôvodom, pre ktorý sa Gates ešte pred jeho skončením v roku 2020 stiahol z vedenia spoločnosti.

Ján Hrubala

Hrubala nechce limitovať kolúznu väzbu. Fico podľa neho prekračuje etické hranice

17.05.2021 14:28, aktualizované: 14:54

Prax Špecializovaného trestného súdu v rozhodovaní o vzatí obvinených do väzby je podľa jeho predsedu relatívne konzistentná.

Vladimír Pčolinský

Vo veci zadržania a väzby Pčolinského nebola zistená žiadna nezákonnosť

17.05.2021 14:00

Vyjadrenia zo strany niektorých politikov celkom zrejme nie sú založené na vedomostiach z vyšetrovacieho spisu, poznamenal ÚŠP.

Alexej Navaľnyj

Súd pojednávanie v kauze štábov Navaľného odročil

17.05.2021 13:59

Súd má rozhodnúť, či nadácie a štáby Alexeja Navaľného budú považované za extrémistické. Tie obvinenia odmietajú.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 427334x
Priemerná čítanosť článkov: 4595x

Autor blogu