Založ si blog

Pán Sulík, túto krajinu už viac nemôže riadiť hlavný hygienik!

Ani Ego premiéra, schovávajúce sa za hygienika. Povedzte to dočerta konečne nahlas aj Vy! To jediné hádam ešte môže u Igora Matoviča zavážiť – ak mu zrkadlo konečne nastaví niekto relevantný. Inak ako krajina padneme ešte hlbšie, ako hrozí, že padneme, a padli sme už dosť hlboko; do nemalej miery zbytočne, kvôli naplneniu hlúpej ambície Vášho šéfa.

Stačí, že na jeseň sa objaví hoci len pár desiatok prípadov nakazených koronou a extrémne prehnané protiopatrenia v celom svojom rozsahu sú tu späť.

 

„Korona krízu“ náš premiér stále živí, aj keď za posledné týždne zaznamenávame stopové množstvo nakazených. A popri tom za jeho chrbtom, ale priamo pred našimi očami vzniká skutočná kríza; a to nie len hospodárska, ale aj v mnohých oblastiach samotného zdravotníctva.

 

Načo je tu vláda SR a Národná rada SR?, ak o tom najpodstatnejšom, čo sa deje v štáte, rozhoduje jeden človek – hlavný hygienik?

Tu sa ani len nepripúšťa, že by sa ten človek mohol mýliť; aj keď už v X veciach sa mýlil, a v nie nepodstatných.

Tak ak v tak dôležitej otázke ako je „korona kríza“, ktorá zasahuje množstvo oblastí,  rozhoduje jeden človek – hlavný hygienik, tak načo nám sú ministri a vôbec parlament? Nech v každej oblasti, ktoré pokrývajú jednotlivé ministerstvá, rozhodujú premiérom vybraní znalci. A ministri im môžu maximálne tak robiť hovorcov.

V normálnej krajine, vo fungujúcej demokracii, by o tak zásadných veciach, akými sú aj korona opatrenia, rozhodoval parlament (určite všade  tam, kde by sa moc v štáte pokúsil prebrať jeden človek, ako je tomu dnes u nás) a to na základe odborných vyjadrení znalcov zo všetkých do veci zainteresovaných oborov a oblastí. Hlavný hygienik zďaleka, zďaleka nie je jediným, ktorý môže do veci hovoriť a má k veci čo povedať.

Tu sa ukazuje, ako je náš volebný systém postihnutý; chorý. Poslanci NR SR sú pekne izolovaní od občanov, lebo veď títo, priamo ich, nevolili, volili len politické strany a tieto medzi občanmi a poslancami vytvárajú dokonalú izoláciu a zvukotesnú bariéru. A tak páni poslančekovia si môžu hovieť v čom chcú, a starať sa iba o to, čo po nich chcú stranícke centrály. Načo by riešili to, čo trápi občanov z jednotlivých regiónov Slovenska? Veď títo ich do funkcie nedostali. Poslancami sa stali preto, lebo boli straníckym šéfom dosadení na zvoliteľné miesta kandidátskych listín politických strán. Neraz vďaka rektálnemu alpinizmu.

 

Ani sudca, ktorý rozhoduje len v jednom prípade, ktorý sa týka len niekoľkých ľudí, teda zďaleka nerozhoduje o celom Slovensku, si nedovolí pri svojom rozhodovaní vychádzať iba z jednej výpovede (hlavného hygienika…). A keď sú pochybnosti o znaleckom dokazovaní, priberie do konania ďalšieho súdneho znalca. A ešte aj pre prípad, že sa sudca pomýli, existuje kontrolný mechanizmus – odvolací súd.

V našom „korona prípade“ však nielenže žiadne odvolacie konanie neexistuje, ale vystupuje v ňom len jeden „súdny“ znalec, ktorý stelesňuje aj sudcu (v našom prípade hlavný hygienik), a ktorého hovorcom je premiér. Ale v hre je ešte verzia č. 2 – Vládne nám Ego premiéra schovávajúce sa za hlavného hygienika.  

V každom prípade, tých znalcov, alebo poradcov by pri prijímaní a uvoľnovaní korona štátnych opatrení malo byť omnoho viac, lebo špecializácia hlavného hygienika nepokrýva ani len všetky príslušné zdravotnícke oblasti, ktoré majú k veci COVID-u 19 čo povedať. A to ešte nehovoríme o ďalších a ďalších znalcoch z iných, ako zdravotníckych oblastí. Teda zo všetkých oblastí, ktorých sa korona opatrenia týkajú a dotýkajú. Hospodárstvom a školstvom to nekončí.

 

To nie ja! to krízový štáb!“… „To nie ja!, to hygienik!“…

Toto je hlavný odkaz nášho oficiálneho premiéra – Igora Matoviča všetkým nespokojným a spravodlivo nieže nahnevaným, ale nas…ým občanom Slovenskej republiky; a nie je ich málo. A počet stále stúpa.

 

Zdá sa, že idiotizmu zďaleka nie je koniec.

Vezmime si len čerstvé rozhodnutia pána premiéra; opravujem, hygienika:

Od dnes môžu ľudia v reštauráciách, teda aj tínedžeri, sedieť pri stoloch nie len po dvoch, ale aj po štyroch. Ale žiaci 2. stupňa ZŠ od 6. ročníka, stredoškoláci a vysokoškoláci sa už 3 mesiace učia len doma. Tak o čo tu ide? O zníženie počtu OČR, o zdravie, alebo o čo?  Lebo o logiku a zdravý rozum tu určite nejde. Naša mládež sa vo výsledkoch porovnávacích testov s vrstovníkmi z ostatných krajín EÚ za posledné roky dosť prepadáva. Tak ten prepad, zdá sa, asi treba ešte viac prehĺbiť.

Máme stopové množstvá nakazených, a aj pri vrcholnom čísle 1 500 sme boli hlboko, hlboko pod normou, pri ktorej sa vyhlasuje epidémia, no napriek tomu minimálne do konca roka 2020 sa na Slovensku nebudú môcť uskutočniť akcie s väčším počtom ako 1 000 ľudí. Takže v reštauráciách môžu pri stole sedieť 4 osoby aj viac, šachovnicovo môžete sedieť v kostoloch, kinách, ale napr. na futbalových štadiónoch, ktoré majú kapacitu aj nad 10 000 divákov, nemôže na čerstvom vzduchu sedieť viac ako 1 000 osôb. A hovorca hlavného hygienika ani nepripúšťa, že by sa to do konca roka mohlo zmeniť. Začínam mať obavu, či sa vážne nemodlí za to, len aby korona vírus úplne od nás tak skoro neodišiel, aby sa mohol vyžívať v „buzerácii“ občanov, z najväčšej časti nezmyselnými, neadekvátnymi, prehnanými opatreniami a potom v tom, že ich bude po kúskoch uvoľňovať, a my z toho, z neho, budeme celí happy po každom uvoľnení.

 

A to ešte nehovoríme o stále trvajúcom hlúpom, nezmyselnom a vysoko škodlivom zákaze nedeľného nedeľného predaja.

 

Súvisiaci článok:

Korona slepota & Otázky, na ktoré premiér nemá odpovede

Argument obhajcov islamu č. 2 – Si islamofób a šíriš nenávisť voči moslimom!

07.07.2020

Keďže fóbia je neodôvodnený strach z niečoho, tento pojem sa na islam nehodí, pretože nie je neodôvodnené obávať sa vyhodenia do vzduchu v mene islamu. Nech už k takýmto útokom dochádza kdekoľvek, sú motivované konkrétnou ideológiou – islamom. Islamofóbia preto nie je vhodné označenie. Lepším označením pre tento jav by bolo označenie „legitímne obavy“. [...]

Predseda vlády je hovorcom hlavného hygienika a svojho Ega a podpredseda Sulík mlčí a mlčí.

23.05.2020

Zvýšenie bezpečnosti v jednej oblasti nemôže, resp. by nemalo viesť k významnému zníženiu bezpečnosti v inej oblasti, alebo dokonca oblastiach. Ale ako vidieť, v Sovietskom zväze bolo, a na Slovensku za Matovičovej vlády je, možné takmer všetko. Preto by som chcel, ak už to nie je možné na pána premiéra, apelovať na Richarda Sulíka. Ešte pár týždňov späť mal ako [...]

A prečo nezakážete aj autá, alkohol, bielu múku, biely cukor, vyprážané, bravčové?

06.05.2020

Teraz je na to, pán premiér, tá správna doba. Doba, kedy značná, ak nie väčšia časť občanov hltá Vaše prejavy a je ochotná riadiť sa tkamer čímkoľvek, ak tak nariadite Vy. Alebo hlavný hygienik? To je jedno. Dôležité je to, že teraz je tá doba, kedy môžete pomôcť Slovensku omnoho väčšou mierou ako tou, ktorou ho chránite pred korona vírusom Ak sa Vám to podarí, [...]

Mária Kolíková

Kolíková predstavila reformu justície, ktorá má zmeniť aj ústavný súd

09.07.2020 12:39

Pri ústavnom súde sa bude meniť nielen spôsob jeho rozhodovania ale aj spôsob voľby kandidátov na sudcov.

duda Trzaskowski

Duda a Trzaskowski sa nestretnú v debatnom dueli

09.07.2020 12:38

Druhé kolo prezidentských volieb v Poľsku sa bude konať 12. júla.

Istrochem

Pesticídy v studniach v okolí Istrochemu prekračujú limity, tvrdí Spolu

09.07.2020 12:10

Vodu zo studní strana neodporúča obyvateľom mestských častí Nové Mesto a Ružinov používať.

Igor Matovič

Politológ: Matovičova politika okydávania zaberá

09.07.2020 10:00

Podľa politológa Michala Cirnera bude komunikácia populistických strán, hlavne Sme rodina a OĽaNO, naďalej agresívna a vyvolávajúca konflikt a roztržku.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 344221x
Priemerná čítanosť článkov: 5138x

Autor blogu