Založ si blog

Neutrálne postoje k rusko-ukrajinskej vojne vyhovujú iba okupantovi

Toto som napísal na inom blogu takmer pred 7 rokmi, ale, žiaľ, je to znovu veľmi aktuálne:

Rusko, resp. Kremeľ má aj na Slovensku, ktoré ešte v pomerne nedávnej minulosti okupoval, tak veľký počet fanúšikov, že možno si to nevedia vysvetliť ani samotní súdruhovia; aj keď vedia, že nie malú zásluhu na tom má ich propaganda, ktorá by tu nemala najmenšiu šancu; ak by na Slovensku vládla cenzúra v ruskom štýle. To si ale rusofilovia nikdy nepriznajú a namiesto toho budú len štekať – čo im umožňuje len a len naša demokracia, o ktorej by sa im v Rusku mohlo maximálne tak iba snívať; ak by náhodou boli, podobne ako na Slovensku, v názorovej opozícii voči vláde. To si ale v Rusku dovolia iba tí najodvážnejší. A s vedomím, že to pre nich môže mať tie najzávažnejšie následky.

Putinovi sa pred okupáciou Ukrajiny (2015) o takom úspechu ruskej propagandy v krajine dlhodobo okupovanej Ruskom (pred r. 1989 ZSSR) možno ani len nesnívalo. Nie menej ho ale tiež môže tešiť fakt, že značná časť más, ktorá by inak zrejme bola na strane okupovaného, už neverí nikomu. Prípadne jednoznačnú ruskú okupáciu Ukrajiny považujú za geopolitický spor medzi USA a Ruskom. Vyzerá to tak akoby si USA tiež ukrojili časť z Ukrajiny a teda aj rovným dielom môžu za tamojšie krviprelievanie.

Nie malú zásluhu na tom, že okupant cíti výraznú morálnu podporu, má aj alibisticko – vyvážený pohľad na rusko – ukrajinskú vojnu prezentovaný napr. našim premiérom R. Ficom (2015) a ministrom zahraničia M. Lajčákom (2015). Ten tvrdí, že Slovensko nie je ani proruské, ani proukrajinské.

Je potrebné ale pritom zdôrazniť, že naša nerozhodnosť, neschopnosť, alebo slabosť zaujať nie neutrálny postoj vo veci, akou je krádež územia cudziemu štátu, vyhovuje iba zlodejovi.

Je to podobné tomu akoby sme na jednu roveň dávali páchataľa a obeť len preto, že obeť páchateľa možno provokovala, resp. tiež nebola bez chyby.

Darmo túto slabosť maskujeme chcením vidieť veci akože nie „čierno – bielo“.

Rozhodnúť sa pre jednu z dvoch, alebo jednu z mála alternatív, nemá ale nič spoločné s čierno – bielym videním sveta. Ak by mal byť opak pravdou, to potom by sme si ani nikdy v živote nevybrali školu, zamestnanie, partnera, dovolenku…, nikdy by sme nezvolili žiadnu vládu, prezidenta, atď. atď.

Čím väčšia váhavosť, čím väčšia vlažnosť a absencia adekvátneho odsúdenia krádeže cudzieho územia, tým väčšia voda na mlyn okupanta, jeho nepriama podpora a zelená jeho činom. V takom prostredí sa mu darí najviac.

Ak by sa malo stať normálne, že budeme dávať zelenú vodcom, ktorý si zmyslia, že ich národnostným menšinám je za hranicami ubližované, alebo že dokonca majú nárok na nejakú časť suverénneho štátu, ktorého suverenitu a celistvosť územia uznáva celý svet, okrem neho samotného, a preto tam budú vyvolávať nepokoje, posielať zbrane a vojakov, tak to bude začiatok pekla najskôr v Európe a neskôr aj vo svete.

Vodca, ktorý sa ani len nepokúsi ani sa nepokúsil údajné zásadné porušovanie práv jeho národnostnej menšiny riešiť nástrojmi medzinárodného práva, jasne ukazuje o čo mu ide.

Aby sme zistili, kto je okupant, kto to si urval a chce si urvať z cudzieho územia, a kto sa bráni, resp. reaguje na okupáciu, a aby sme zistili na ktorú stranu sa v danom prípade máme postaviť, na to nepotrebujeme prečítať stovky ani desiatky protichodných článkov a reportáží ani zažiť vojnu na Ukrajine na vlastnej koži.

To nie je o čierno-bielom vs. farebnom vnímaní sveta. To je o schopnosti vs. neschopnosti urobiť rozhodnutie. Nabádanie na farebné videnie sveta, ako to napr. robí slovenský minister zahraničia (2015), vo veciach v ktorých je potrebné zaujať principiálny postoj, je prejavom zbabelosti a maskovanie čistého ALIBIZMU.

Náš život (bez Ruska) ztrácí smysl. . . & Ruská propaganda pre pokročilých

29.03.2023

Pod názvami: „Náš život ztrácí smysl“ a „Iný uhol pohľadu – pochop to už konečne!“… som dostal od dvoch mojich známych, obaja s VŠ vzdelaním, nasledujúci text, ktorý bol zverejnený na internetových stránkach, ako inak, s ušľachtilými názvami. Obaja moji spomínaní známi verili, že tento text ma už konečne prebudí…, prebudí k [...]

bôžik Putin by rád otočil prikázanie „Nezabiješ! “ – Terapia pre mentálne obete putinizmu V

22.03.2023

Márna je ale jeho snaha, svet si ho zapamätá ako masového vraha, až na rusofilov, ktorí sa nechcú zbaviť svojich omylov. Ale tí z vás, ktorí ste ešte z postihnutia ruskou propagandou vyliečiteľní a chcete sa liečiť, všimnite si, koľko diskutérov k mojim predošlým článkom potvrdzuje, aj keď „len“ nepriamo, pravdivosť obsahu jednotlivých medikamentov. Z ich strany [...]

Keby Putin spáchal samovraždu 1. apríla na deň bláznov & Terapia pre mentálne obete putinizmu IV

04.03.2023

Na úvod dnešnej terapie otázočka pre relativistov, ačohentistov a obhajcov tzv. špeciálnej operácie, v preklade: útočnej vojny, ktorú na Ukrajine rozpútalo a vedie Rusko: Keby súčasný ruský prezident V. Putin, v civilizovanomm svete známy skôr pod menom Putler, spáchal samovraždu, symbolicky na deň bláznov – 1. apríla 2022, teda po 6 týždňoch 3 – dňovej [...]

čaputová

Čaputová: Samosprávy považujem za kľúčový prvok fungovania štátu

30.03.2023 13:38

Bardejov prezidentka označila za krásne historické mesto a vyzdvihla starostlivosť samosprávy o kultúrne dedičstvo.

SR budova Ministerstvo zdravotníctva MZ SR BAX

Ministerstvo vydalo vyhlášku o prerozdeľovacom mechanizme pre zdravotné poisťovne

30.03.2023 13:10

Vyhláška presne definuje výšku úhrad pre jednotlivé typy zdravotnej starostlivosti.

Rusko, novinár zadržanie špionáž Wall Street Journal Evan Gershkovich

Rusi zadržali amerického reportéra. Podozrievajú ho zo špionáže. Zbieral materiál o vagnerovcoch

30.03.2023 13:10

Americký denník The Wall Street Journal vyjadril "hlboké znepokojenie".

Rusko HOAXAFP Covid-19 vakcína likvidácia AIDS Putin

Putin nakázal likvidovať ruské zásoby vakcín proti Covidu-19? Je to HOAX

30.03.2023 12:19

Začiatkom marca 2023 sa začal šíriť na internete dezinformačný príspevok o tom, že Rusko likviduje všetky svoje vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Aká je pravda?

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 735049x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu