Založ si blog

Pellegriniho mierové plány v praxi – testované na medveďovi z Liptova.

To skôr sa na skutočnom mieri dohodnete s medveďom liptovským, ako s ruským. Teda je to nemožné.

Ale premiér Fico, predseda NR SR Pellegrini, Taraba a iní naší veľkí „mierotvorcovia“, toto nikdy nepriznajú. A ani nemôžu. Inak by stratili dôveru svojich voličov, ktorí, snáď až na nejaké vzácne výnimky, zhodne nenávidia USA, Západ, Brusel a obdivujú vodcu z Kremľa. A nielenže to nepriznajú, ale vrcholne bezcharakterne (Fico + Taraba priamo a Pellegrini „len“ nepriamo), z dôvodu zisku lacných politických bodov, obviňujú Západ, že to on! je na vine, že na Ukrajine je vojna, lebo jeho jediným plánom je podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov na Ukrajine!…

To je nehorázna drzosť, podlosť a lož, za ktorou nemôže byť nič iné len temno. Farizejsky    rozprávať o mieri je im vlastné. Pričom ak hovoria o mieri na Ukrajine, tak hovoria výlučne o „mieri“ podľa predstáv agresora – Ruska: Ukrajina sa má v prospech Ruska vzdať značnej časti svojho územia, vrátane už v roku 2014 anektovaného Krymu, a podvoliť sa politickému diktátu Kremľa.

Na nasledujúcom,

síce fiktívnom príklade, ale založenom na reálnej ruskej „logike“, ktorú na Slovensku presadzuje vyššie uvedené trio, si každý, kto ešte úplne neprepadol ruskej propagande, môže pomerne ľahko uvedomiť tragikomickosť, účelovosť a plytkosť slov o mieri na Ukrajine z úst našich najtalentovanejších populistov:

Minister životného prostredia: Do psej matere! Po Liptovskom Mikuláši pobehuje cez deň medveď a napáda ľudí!

Reakcia premiéra: Okamžite to ideme riešiť! S medveďom budeme rokovať o mieri. A aby bol pokoj navždy, necháme mu časť mesta!

Minister sa pokúsi oponovať: Tu nám asi ruská logika nepomôže, naši voliči ruskej logike v tomto prípade asi neuveria, lebo nie sú ať tak blbí, žeby nevedeli, že na agresívneho medveďa milé slová nezaberú, že jediné, čomu môže porozumieť je sila, reč pušiek.  

Do debaty sa pridá najväčší rýdzi národniar slovami: Máš síce pravdu minister, ale ako vždy, nedomyslíš veci do konca. Ak by sme dali na tvoje slová, spreneveríme sa tomu, čím dennodenne vymývame mozgy našim voličom. Ak by sme pušky použili proti medveďovi, ktorý sa len zatúlal v meste, a nikoho ani vážne nezranil, a Ukrajine zbrane odopierame, aj keď táto sa bráni proti oveľa väčšiemu a oveľa agresívnejšiemu medveďovi – RUSKÉMU – nášmu budúcemu spojencovi, stratili by sme všetkých voličov, ktorým to ešte ako tak myslí.

Myšlienky predsedu národnej rady: O veľa by ste tým aj tak neprišli, lebo takých voličov je u vás minimum. Ale radšej to nevyslovím nahlas, lebo v boji o palác bez tzv. národných hlasov neuspejem.

Minister, celkom ojedine, povie niečo, čo nie je založené na zbere lacných politických bodov: Kašľať na to, čo si voliči pomyslia. Veď ide o bezpečnosť obyvateľov Mikuláša!

Na to reaguje predseda národnej rady slovami už otvorene: Zdá sa, že nám nezostáva nič iné, len poslať niekoho na mierové rokovania s vrchným medveďom. Možno toho poslanca, ktorý mal byť pôvodne ministrom životného prostredia, toho poľovníka. Ale bez pušky!

Rekcia premiéra: Nehovoríš zle. Vidím, že sa rýchlo učíš, predseda. A ešte by som dodal, že ešte za Gorbačova bolo dedovi toho medveďa, čo minule pobehoval po Mikuláši, sľúbené, že Mikuláš sa nebude rozširovať! A preto minimálne ten jeho vnuk má na to územie, či sa ti to pán minister páči, alebo nie, historický nárok a preto by sme mu nemali brániť občas sa prebehnúť po meste – po pozemkoch jeho predkov.

Minister: No dobre, súhlasím, musíme ťahať za jeden povraz. Zajtra teda zvolám tlačovku a vysvetlím voličom to na čom sme sa tu dohodli. Iste ocenia, že aj my vieme byť v zásadných postojoch konzistentní. A preto si ešte dovolím navrhnúť jednu vec: Nielen Ukrajine, ale aj poľovníkom odteraz už ani náboj!     

Na záver

ešte pár trefných citátov a postrehov, ktoré sa objavili na internete po tom, čo 17.3.24 liptovský medveď za bieleho dňa sa prebehol ulicami Liptovského Mikuláša pričom zranil niekoľko osôb:

– To snáď nemyslite vážne, že v Liptovskom Mikuláši je nejaká mimoriadna situácia! veď tam je úplne normálny život, hokej sa tam hrá! (Na Kyjev padajú ruské bomby? No dobre, sem tam tam nejaká padne…, povedal svojho času cynicky Peter Pellegrini). 

– Nie som za to, aby sme vysielali vojakov a policajtov na boj proti medveďom a aby poľovníkom boli dodávané zbrane!

– Ten medveď je určite platený Sorošom.

– To sme už zabudli, že jedným z bodov predvolebnej kampane v posledných parlamentných voľbách bolo okamžité riešenie problémov s medveďmi?

– Všichni víme, že za to můžou USA!!!

Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

09.07.2024

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica. Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ??? [...]

5 najčastejších mýtov o USA šírených proruskými trólmi

25.06.2024

Ako tvrdia mnohí psychológovia, snaha o vyvracanie mýtov nemá takmer žiadny efekt, ale napriek tomu si neodpustím poukázať na pár faktov z vynikajúceho článku od českého autora Josefa Ulmana nedávno publikovaného tu: [...]

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje nechutné ovocie dokonca aj na Západe, ospravedlňuje, alebo schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 21:51

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 878131x
Priemerná čítanosť článkov: 4123x

Autor blogu