Založ si blog

Ficove kremeľské delírium a Pellegriniho „mierová“ ruská faloš

Hlavnou agendou dnešnej zahraničnej politiky Slovenskej republiky z pozície predsedu vlády Fica je priame a z pozície jeho žiaka , predsedu parlamentu – Pellegriniho, „len“ nepriame obviňovanie našich spojencov – EÚ a NATO z toho, že:

  1. vo veci vojnového konfliktu na Ukrajine nemajú žiadny mierový plán…, že jediným ich plánom je naďalej podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov…,
  2. chcú dostať Rusko na kolená, chcú využiť konflikt na Ukrajine na zničenie Ruskej federácie…,
  3. falošne démonizujú prezidenta RF Vladimíra Putina…

Spojencov obaja (ale Pellegrini „len“ nepriamo) periodicky obviňujú minimálne z 3 závažných skutkov pričom pri každom obvinení ide o rýdzo krivé obvinenie. Naproti tomu novodobého Hitlera, schovávajúceho sa v bunkri pod Kremľom, zatiaľ čo jeho vojská už vyše dvoch rokov bombardujú Ukrajinu a masakrujú Ukrajincov, neobvinili ani z jedného vojnového zločinu. Aj keď ruské vojská na jeho rozkaz páchajú na Ukrajine vojnové zločiny denno-denne. Obaja sa zmôžu maximálne na to, že Rusko koná v rozpore s medzinárodným právom, ALE s dodatkom, či už z ich vlastných úst, alebo z úst ich verných straníkov, že:

Veď aj USA napadli Irak…, NATO bombardovalo Srbsko…, a Rusko sa cíti ohrozené!…, Rusko nerozkladá vojenské základne okolo USA tak ako to robí NATO okolo Ruska…,
čím nepriamo alebo priamo legitimizujú ruskú agresiu na Ukrajine.

 

K obvineniu č. 3:

Nikto nedokáže Putina zdémonizovať viac ako zdémonizoval on sám seba a to nielen tým, čo robí v Rusku s kritikmi svojho režimu, ale aj tým, že rozpútal vojnu na Ukrajine a už vyše 2 rokov Ukrajinu znásilňuje.

Faloš sa skrýva jedine v rečiach Fica a Pellegriniho o ruskom „mieri“ na Ukrajine.

Nedémonizujte Putina! Veď sa vyhráža iba jadrovými zbraňami

 

K obvineniu č. 2:

Konflikt na Ukrajine??? Nie, ide o ruskú agresiu na Ukrajine a to výlučne.

To Putin chce na kolená dostať Ukrajinu. A to preto, aby sa mu politicky podriadila a aby si z nej uchmatol ďalšie územia, alebo ju rovno celú pripojil k Rusku. Ruská agresia neskončí dovtedy kým to Rusko nedosiahne, alebo kým Rusko vojnu neprehrá. Takže je logické a aj spravodlivé a morálne, ak po napadnutí Ukrajiny Ruskom sa Západ snaží Rusko oslabiť sankciami a snaží sa nielen humanitárne, ale aj dodávkami zbraní pomáhať Ukrajine v boji proti okupantovi. Presne tak ako pomáhali USA v 2. sv. vojne Rusku (Sovietskemu zväzu), keď bolo napadnuté hitlerovským Nemeckom, ktorého spojencom vtedy bol mimochodom aj tzv. Slovenský štát. Vtedy bola takáto zahraničná pomoc pre Kremeľ a  rusofilov veľmi žiadúca a vítaná, ale dnes, keď útočí Rusko na Ukrajinu, je manipulatívne označovaná za predlžovanie vojny a krviprelievania… To môže hlásať iba temno prostredníctvom svojich sluhov ako Fico, Pellegrini a spol.

Rusko napadlo Ukrajinu preto, aby USA na tom profitovali!…

Cítite v tom tú zvrátenú ruskú „logiku“?

Alebo aj v tom: Aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní! Nech Rusko oslobodí Ukrajinu tiež bez zbraní!…

 

K obvineniu č. 1:

Žiadny mierový plán??? Existujú dva – ruský a ukrajinský, ktorý, na rozdiel od ruského, má širokú svetovú podporu. Takže mierový plán jak Ukrajiny tak aj Západu existuje, akurát že tento nie je taký, ktorý by sa páčil ruskému agresorovi.

Problém je v tom, že Ficovi, Pellegrinimi a spol. sa páči ten ruský: Ukrajina sa má v prospech nenažratého, a už aj tak obrovského Ruska, vzdať značnej časti svojho územia, vrátane už v roku 2014 anektovaného Krymu, a podvoliť sa politickému diktátu Kremľa.

Obaja sa so svojou požiadavkou na mier obracajú zásadne nie na Rusko, ktoré túto vojnu vyvolalo, ale výlučne na Západ. Keby sa totiž s touto svojou požiadavkou otáčali opačným smerom, ich duchovný majster – Putin, by sa na nich potom mohol oprávnene aj nahnevať!

A na otázku, či dosiahnutie ruského „mieru“ na Ukrajine by pre Rusko nebolo znamením, že teraz môže svoj „mier“ beztrestne rozširovať aj smerom na pobaltské štáty, alebo aj na Poľsko, Slovensko… (kde navyše by takýto mier vítala polovica obyvateľstva)

a či by to nebolo znamením aj pre ďalšie silné diktátorské štáty sveta, že odteraz sa hranice štátov znovu môžu meniť silou,

títo úlisní ideoví kolaboranti odpoveď radšej nedávajú.

A ich, ruskou propagandou ohlúpnutí voliči, ju ani od nich neočakávajú. Stačí im, že im títo populistickí majstri pravidelne masírujú mozgy pasážami z ruskej propagandy.

Medzi ne v 1. rade patria frázy o tom, že kto posiela Ukrajincom zbrane, ten je proti mieru na Ukrajine a podporuje krviprelievanie… Ani slovo z ich úst o tom, že absolútne najviac zbraní na Ukrajinu, nehovoriac ešte o ruských vraždiacich vojakoch, poslal ich duchovný majster z Kremľa. Nehovoriac o tom, že nie preto, aby sa Ukrajinci mali čím brániť proti presile agresora, ale preto, aby sa podvolili agresorovi.

Žalúdok od hnusu sa ľuďom, ktorí nestratili cit, obracia pri takýchto vyjadreniach. Nehovoriac o tom, keď je za nimi človek, ktorý chce byť ešte aj slovenským prezidentom. Peter Pellegrini to ale robiť „musí“, lebo vie, že jeho politická kariéra v rozhodujúcej miere stojí na hlasoch voličov, ktorí obdivujú Putina, jeho zahraničnú politiku, a v neposlednom rade aj ruský model „demokracie“, rozumej diktatúry. A zákonite tým nenávidia demokratický Západ a predovšetkým USA. Konzistencia v jeho názoroch v zásadných otázkach, kde by sa konzistencia mala vyžadovať, vyjadrená spôsobom Harabina – n e e x i s t u j e . Len účelové lavírovanie. Bodaj by sa to Pellegrinimu v 2. kole prezidentských volieb vypomstilo tak ako netopierovi z Ezopovej bájke.

 

Súvisiace články:

Ak by NATO používalo ruskú logiku Kremeľ by ľahol popolom ako Mariupoľ. A nielen on.

Perly rusofilnej „logiky“: Putin nie je zločinec, lebo vojnové zločiny páchali aj iní!

Prečo vy schvaľovatelia anexie Ukrajiny nepodporujete svojich maďarských extrémistických kolegov?

Len vďaka americkej slobode môžete šíriť tú špinavú ruskú propagandu obhajujúcu bombardovanie Ukrajiny.

Slovač tlieska Putinovej „nutnej obrane“ na Ukrajine, ale zažiť by ju nechcela.

Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

09.07.2024

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica. Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ??? [...]

5 najčastejších mýtov o USA šírených proruskými trólmi

25.06.2024

Ako tvrdia mnohí psychológovia, snaha o vyvracanie mýtov nemá takmer žiadny efekt, ale napriek tomu si neodpustím poukázať na pár faktov z vynikajúceho článku od českého autora Josefa Ulmana nedávno publikovaného tu: [...]

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje nechutné ovocie dokonca aj na Západe, ospravedlňuje, alebo schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 21:51

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 878129x
Priemerná čítanosť článkov: 4123x

Autor blogu