Založ si blog

Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica.

Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ???

Náš premiér na oslave sviatku Cyrila a Metoda, konanej pre vybraných hostí 6.7.2024 na hrade Devín, bez akejkoľvek hanby a aj pokory (ktorú mohol nadobudnúť vzhľadom k tomu, že nedávno len tak-tak unikol smrti, alebo priam zázrakom prežil pokus o jeho zavraždenie), označil, aj keď „len“ nepriamo, za jed a rakovinu značnú časť občanov Slovenska – a to minimálne voličov dvoch parlamentných opozičných strán – Progresívne Slovensko a Sloboda a solidarita,

a nikto z ministrov a ďalších pozvaných hostí, vrátane súčasného prezidenta SR Petra Pellegriniho – prezidenta národného zmierenia…, sa proti tomu nepostavil a to ani po slávnosti! keď už túto, počas jej konania, nechcel narúšať.

Táto hranica zjavne neexistuje. A to až do doby kým nezačnú padať volebné preferencie súčasného vládneho trojlístka. Až potom začnú najodvážnejší z hradu Devín, resp. najvypočítavejší z týchto ministrov, postupne strácať a odhadzovať lojalitu, ktorú teraz chovajú voči svojmu premiérovi.

Tento na hrade Devín v priamom prenose plný nenávistnej energie, aj keď sa nedávno druhýkrát narodil, resp. dostal možno poslednú šancu na duchovné uzdravenie, vyzýval zdravé jadro spoločnosti, resp. tú lepšiu, neskazenú polovicu občanov Slovenska, na vybudovanie veľkej hrádze proti ľuďom s progresívnymi a liberálnymi názormi. Pričom dovolím si tvrdiť, že cca 90 percent ľudí zo spomínaného tzv. zdravého jadra spoločnosti, resp. voličov vládneho trojlístka, ani len netuší, čo pojem liberalizmus vôbec obnáša. Nedali si ani len minimálnu námahu, aby si v slovníku cudzích slov vyhľadali preklad, alebo synonymá tohto slova. Ale ak ho počujú, a špeciálne v spojitosti so skratkou LGBT, alebo s pojmom progresivizmus…, ktorého význam takisto nepoznajú, tak v mnohých z nich sa vynárajú priam hrôzostrašné predstavy – podobne ako pri počutí slov: Soroš, slobodomurári, ilumináti…, alebo predstavy, ktoré sa vynárali v druhej polovici tridsiatych a v prvej polovici štyridsiatych rokov nielen v Nemecku, ale aj na Slovensku pri počutí slova –  Židia!

Bravó!…, pán premiér. Namiesto riešenia skutočných problémov, ktoré trápia spoločnosť, a málo ich nie je, vrátane politickej nevraživosti panujúcej v spoločnosti, ste sa opäť raz zamerali na hľadanie a označovanie triednych nepriateľov, teda na politikov a ľudí, ktorí s vašimi praktikami nesúhlasia, alebo dovolia si ich dokonca aj kritizovať.

5 najčastejších mýtov o USA šírených proruskými trólmi

25.06.2024

Ako tvrdia mnohí psychológovia, snaha o vyvracanie mýtov nemá takmer žiadny efekt, ale napriek tomu si neodpustím poukázať na pár faktov z vynikajúceho článku od českého autora Josefa Ulmana nedávno publikovaného tu: [...]

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje nechutné ovocie dokonca aj na Západe, ospravedlňuje, alebo schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou [...]

A Ficove zbrane na Ukrajine stále zabíjajú nevinných Rusov. .. a predlžujú krviprelievanie! . . .

16.05.2024

Minimálne podľa logiky voličov súčasnej vládnej koalície, ich pridružencov z radov Harabinovcov, bývalých Kotlebovcov atď. a pod. Snáď sú všetci natoľko znalí, že vedia, že slovenské zbrojárske podniky, v ktorých má účasť štát, s požehnaním vlády SR, ktorej predsedom je Robert Fico, vo veľkom dodávajú Ukrajine zbrane, ktoré ukrajinskí vojaci trestuhodne [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 22:15

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 878141x
Priemerná čítanosť článkov: 4123x

Autor blogu