Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica.

Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ???

Náš premiér na oslave sviatku Cyrila a Metoda, konanej pre vybraných hostí 6.7.2024 na hrade Devín, bez akejkoľvek hanby a aj pokory (ktorú mohol nadobudnúť vzhľadom k tomu, že nedávno len tak-tak unikol smrti, alebo priam zázrakom prežil pokus o jeho zavraždenie), označil, aj keď „len“ nepriamo, za jed a rakovinu značnú časť občanov Slovenska – a to minimálne voličov dvoch parlamentných opozičných strán – Progresívne Slovensko a Sloboda a solidarita,

a nikto z ministrov a ďalších pozvaných hostí, vrátane súčasného prezidenta SR Petra Pellegriniho – prezidenta národného zmierenia…, sa proti tomu nepostavil a to ani po slávnosti! keď už túto, počas jej konania, nechcel narúšať.

Táto hranica zjavne neexistuje. A to až do doby kým nezačnú padať volebné preferencie súčasného vládneho trojlístka. Až potom začnú najodvážnejší z hradu Devín, resp. najvypočítavejší z týchto ministrov, postupne strácať a odhadzovať lojalitu, ktorú teraz chovajú voči svojmu premiérovi.

Tento na hrade Devín v priamom prenose plný nenávistnej energie, aj keď sa nedávno druhýkrát narodil, resp. dostal možno poslednú šancu na duchovné uzdravenie, vyzýval zdravé jadro spoločnosti, resp. tú lepšiu, neskazenú polovicu občanov Slovenska, na vybudovanie veľkej hrádze proti ľuďom s progresívnymi a liberálnymi názormi. Pričom dovolím si tvrdiť, že cca 90 percent ľudí zo spomínaného tzv. zdravého jadra spoločnosti, resp. voličov vládneho trojlístka, ani len netuší, čo pojem liberalizmus vôbec obnáša. Nedali si ani len minimálnu námahu, aby si v slovníku cudzích slov vyhľadali preklad, alebo synonymá tohto slova. Ale ak ho počujú, a špeciálne v spojitosti so skratkou LGBT, alebo s pojmom progresivizmus…, ktorého význam takisto nepoznajú, tak v mnohých z nich sa vynárajú priam hrôzostrašné predstavy – podobne ako pri počutí slov: Soroš, slobodomurári, ilumináti…, alebo predstavy, ktoré sa vynárali v druhej polovici tridsiatych a v prvej polovici štyridsiatych rokov nielen v Nemecku, ale aj na Slovensku pri počutí slova –  Židia!

Bravó!…, pán premiér. Namiesto riešenia skutočných problémov, ktoré trápia spoločnosť, a málo ich nie je, vrátane politickej nevraživosti panujúcej v spoločnosti, ste sa opäť raz zamerali na hľadanie a označovanie triednych nepriateľov, teda na politikov a ľudí, ktorí s vašimi praktikami nesúhlasia, alebo dovolia si ich dokonca aj kritizovať.

Fico, Eštok atď. by Štefánika nenávideli rovnako ako nenávidia Šimečku a ďalších svojich významných kritikov.

23.07.2025

To, prečo si to dovolím tvrdiť, zdôvodňujem v tomto článku. Predvčerom sme si pripomenuli narodeniny Milana Rastislava Štefánika – významom a dielom, ktoré po sebe zanechal, dosť pravdepodobne najväčšieho Slováka aký kedy žil a ktorému sa, minimálne v najbližších desaťročiach, sotva nejaký Slovák významom čo i len priblíži. A tak pokrytecky, ako sa k dielu [...]

Bol to dobrý nápad, poslať milión ruských vojakov na jatky na Ukrajinu, že?

18.07.2025

Bolo to naozaj nevyhnutné obetovať, doposiaľ „len“ jeden milión ruských vojakov, pri dobýjaní Ukrajiny na to, aby Rusko nebolo napadnuté zo strany NATO? Nie, nebolo, veď sa jasne ukázalo, že NATO nikdy nechcelo a ani nechce napadnúť Rusko. Veď keby chcelo tak teraz je na to najlepší čas (keď Rusko je výrazne oslabené vojensky aj ekonomicky) a je na to aj dôvod – [...]

Ak by Ukrajina bola v NATO, bol by mier! Rusko by na ňu nikdy nezaútočilo!

19.06.2025

RuSSko zaútočilo na Ukrajinu nielen preto, aby jej zabránilo vstupu do EÚ, ale aj, alebo hlavne preto, že Ukrajina bola neutrálnym štátom, nie členom NATO a nemal ju teda kto chrániť. Krajiny NATO jej dnes môžu maximálne tak posielať zbrane, aby sa mohla brániť proti ruskému agresorovi a proti ruSSkému „mieru“ – teda pred ruským diktárom a zotročením. Opakujem: Ak by [...]

Čína SR Rusko Fico Putin stretnutie

Fico: Putin prejavil záujem o stretnutie so Zelenským „kdekoľvek inde“ ako v Moskve

06.09.2025 12:39

Ukrajinský líder tvrdí, že šéfovi Kremľa sa nedá dôverovať.

Serbia Protest

Jedenásť policajtov utrpelo zranenia pri protestoch v Novom Sade

06.09.2025 12:01

Úrady zatiaľ zverejnili iba počet zranených policajtov.

Robert Fico / Andrej Danko /

SNS nesúhlasí s podporou vstupu Ukrajiny do EÚ. Označila ju za bezpečnostné riziko, od Fica chce zmenu postoja

06.09.2025 11:41

Európska únia sa podľa národniarov nemôže rozširovať donekonečna.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 246
Celková čítanosť: 1027491x
Priemerná čítanosť článkov: 4177x

Autor blogu