Založ si blog

Aký trest si zaslúži človek, ktorý radšej nechá padnúť krajinu než by si mal priznať omyl?

Mnohí by povedali, alebo hovoria, že premiér Matovič dilemu, či zachraňovať ľudské životy, alebo ekonomiku, už má vyriešenú – ľudské životy. Ja si to nemyslím, že to má vyriešené; aj keď od začiatku hrá voličom na city a vystupuje ako záchranca Slovenska pred smrtonostnou pandémiou. O jeho, a nielen jeho pokrytectve v súvislosti s Koronou viac tu: Korona slepota & Otázky, na ktoré pán premiér nemá odpovede

Myslím si, že vnútorne dosť bojuje. Ale nie s dilemou, či zachraňovať ľudské životy, alebo ekonomiku, ale s tým, v akej rýchlosti bude zaraďovať spiatočku, resp. vracať sa k zdravému rozumu – teda začať vnímať aj druhú stránku veci a hlavne, podľa toho sa aj správať. Nemôže byť predsa taký idiot, aby nevidel spojitosť medzi ekonomikou a zdravím občanov.

Vie, že príliš veľká rýchlosť zaraďovania spiatočky na jednej strane, by znamenala jeho nepriame priznanie, že sa mýlil, ak sa týždne ako premiér správal podľa nepochybne chybného vzorca, a to: že zdravie národa a ekonomika nie sú prepojené nádoby. Navyše by tým dal za pravdu svojmu najväčšiemu súperovi vo vládnej koalícii – Richradovi Sulíkovi. Niečo len ťažko predstaviteľné.

Na strane druhej má premiér možnosť zaradiť pomalú rýchlosť – pomalú rýchlosť k návratu k zdravému rozumu, k zlatej strednej ceste, k zmyslu pre proporcionalitu, ktorý v tejto situácii Slovensku, teda jemu, alebo v 1. rade jemu, jednožnačne chýba. Pomalá rýchlosť k zaraďovania spiatočky by premiérovi síce dokázala zachovať si „svoju tvár“ u pomerne veľkého množstva svojich voličov, ale za cenu ťažko vyčísliteľných nemalých škôd na ekonomike, a tým aj na zdravotníctve a logicky aj na zdraví občanov (vrátane duševného), ktorých zďaleka nekvári a neberie životy len COVID-19.

Zjavne volí možnosť č. 2, aby nestratil svoju tvár – záchrancu životov.

A tak kým napr. v Rakúsku, Česku, Nemecku, a nie len tam, kde na priemer obyvateľov evidujú oveľa viac prípadov úmrtí ľudí, u ktorých bol zistený Covid-19 (v drvivej väčšine prípadov v súbehu s chorobami na ktoré sa bežne zomiera), už uvoľnili pomerne drastické bezpečnostné opatrenia (aj keď to nemusí byť natrvalo), lebo im ide nielen o ochranu zdravia občanov, ale aj o ochranu pracovných miest, keďže si uvedomujú spojitosť medzi ekonomikou a zdravím,

tak u nás sa všetko pomaly podriaďuje tomu, ako sa vyspí jeden človek. Na čele s ním má Slovensko už niekoľko dní iba plán, že 20.4.2020 predstaví plán…, postupného upúšťania od viacerých, ak nie mnohých veľmi sporných opatrení.

O vyššie uvedenom prepojení, ekonomiky a zdravia občanov, pán premiér s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi dobre vie; len sa to snaží vo svojom vedomí, aby nestratil svoju tvár záchrancu Slovenska pred hnusobou…, potláčať. Bojuje myslím si najviac sám so sebou, so svojim Egom.

Od miery jeho sebareflexie, ktorá je zatiaľ dosť nízka, až nulová, však záleží koľko ďalších zbytočných škôd ešte vznikne, alebo už nevznikne. Každý deň jeho otáľania – priznať si v tejto zásadnej veci chlapsky omyl, má za následok ďalšie a ďalšie zbytočné a ťažko vyčísliteľné škody na ekonomike – zdravotníctve – občanoch.

Žiaľ, pre neho sú zdá sa prvoradejšie otázky, ako napr.: „Aký trest je podľa vás spravodlivý pre človeka, ktorý opatruje staručkých ľudí v domove sociálnych služieb a zatají, že bol napr. v Taliansku na dovolenke?“…, ktorú nedávno sám nastolil, a ktorú by mal riešiť iba zodpovedný orgán, alebo orgány. Radšej by mal pán premiér dať odpovede na minimálne tých 8 zásadných otázok, ktoré sú v linku vyššie. Nedá ich, lebo ak by pri ich zodpovedaní mal byť úprimný, musel by odpovedať aj na otázku z názvu článku. A úprimná odpoveď na ňu by ho nepotešila.

Nehovoriac ešte o tom, že ak je pravdou to, čo tvrdí prezidentka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb SR – Anna Ghannamová, tak v tom prípade je to pre premiéra a jeho ministra zdravotníctva veľký prúser. Ghannamová tvrdí, že premiéra už dávno pred danou tragickou udalosťou žiadala o testovania v zariadeniach sociálnych služieb. Až cez uplynulý víkend (rozhovor poskytovala v stredu 15.4.2020), keď v Pezinku zistili v Domove sociálnych služieb hromadnú nákazu koronavírusom u 47 ľudí, sa vláda rozhýbala. Ale ako! „Dodnes nevieme, ako sa koronavírus v domove ocitol, ale Matovič spustil na našich zamestnancov verejný lynč! Pritom povinnosť testovania sme žiadali tri týždne… On chce trestať. Koho? Nech potrestá svojho ministra zdravotníctva, že nekonal skôr,” rozhorčuje sa v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk Ghanamová.Bližšie tu: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Ghannamova-Premier-nas-ignoroval-kym-sa-nenakazilo-47-ludi-a-potom-Chcel-trestat-Spustil-verejny-lync-na-nasho-zamestnanca-353791

Pán premiér v tom ale nie je sám. Spoluzodpovednosť za zbytočné, a to nie len ekonomické škody, ktoré pácha jeho Korona slepota, spolu s ním, nesie aj jeho 53 obyčajných poslancav – „nezávislých osobností“ – „nezávislých poslancov“…, z ktorých drvivá väčšina na verejnosti mlčí, aby im to veľký šéf nezrátal. Nepochybujem o tom, že ak by boli v opozícii a takto nezodpovedne by sa na čele vlády správal niekto iný, kritizovali by jedna radosť.

 

Neliberálni hrdinovia z hradu Devín

09.07.2024

Ako by ich jedna mater mala. Aj keď pochádzajú z 3 politických strán. Myslím tým neslobodných ministrov súčasnej vlády Roberta Fica. Kde je, resp. existuje hranica po prekročení ktorej by aspoň jeden z ministrov súčasnej slovenskej vlády, tvorenej z nominantov strán Smer, Hlas a SNS, dokázal predsedovi vlády Ficovi povedať: Už stačí! To si už prehnal! Nesúhlasím! ??? [...]

5 najčastejších mýtov o USA šírených proruskými trólmi

25.06.2024

Ako tvrdia mnohí psychológovia, snaha o vyvracanie mýtov nemá takmer žiadny efekt, ale napriek tomu si neodpustím poukázať na pár faktov z vynikajúceho článku od českého autora Josefa Ulmana nedávno publikovaného tu: [...]

Teší ma výhra Ukrajiny nad Slovenskom na ME v Nemecku

22.06.2024

Vzhľadom k tomu, že na Slovensku minimálne každý druhý volič, pod vplyvom silnej ruskej propagandy, ktorá prináša svoje nechutné ovocie dokonca aj na Západe, ospravedlňuje, alebo schvaľuje dobývačnú vojnu, ktorú už vyše 2 rokov vedie Rusko voči Ukrajine, a túto vojnu, nebyť eurofondov a iných výhod plynúcich z členstva SR v EÚ, by s najväčšou pravdepodobnosťou [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 878160x
Priemerná čítanosť článkov: 4123x

Autor blogu