Premiér Matovič pripravil pôdu, z ktorej môže vzísť ďalší zavraždený novinár.

Novinár Ján Kuciak, a s ním aj jeho snúbenica, bol s najväčšou pravdepodobnosťou zavraždený preto, lebo si dovolil suplovať politickou mocou ovládanú políciu a namiesto nej odhaľoval zlodejstvá, podvody a korupciu na najvyšších miestach.

Igor Matovič, dnes predseda vlády SR, o tom nikdy nepochyboval. Mal v tom od začiatku úplne jasno – prvotný objednávateľ vraždy pochádza z radov ľudí napojených, alebo blízkych vládnucej politickej strane Smer – SD…

Logicky sa teda pred parlamentnými voľbami 2020 očakávalo, že v situácii, kedy bez Matoviča a jeho strany vtedajšia opozícia vládu nezostaví, Matovič, ako najväčší bojovník proti korupcii na Slovensku…,  vstup do vládnej koalície podmieni splnením požiadavky na dokončenie odpolitizovania polície.

Nestalo sa tak. A to sa premiérom stál sám Matovič. A možno práve kvôli tomu.

Dokonca chystá pravý opak! Pravdu povediac, som to od neho, Sulíka a Kollára, aj očakával.

Takže Matovičovo 10 ročné vystupovanie v role najväčšieho bojovníka proti korupcii na Slovensku bolo len nechutným pokryteckým divadlom.

Druhá možnosť je tá, že jeho Ego valcuje jeho svedomie a zdravý rozum, čo sa doposiaľ nemalo možnosť naplno prejaviť, keďže nemal moc.

Podobné valcovanie u neho prebieha aj v prípade jeho riešenia Korona krízy. Dokazuje to aj jeho neschopnosť zodpovedať zásadné otázky s ňou spojené. Pred tým, než ho niektorí začnete obhajovať, lebo matovič…, buďte tak láskaví a najprv dajte odpovede na tieto otázky:  https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/04/13/korona-slepota-otazky-na-ktore-pan-premier-nema-odpovede/ A to zďaleka nejde o všetky nepohodlné otázky na ktoré Matovič nemá odpovede.

Matovičova vláda, ako to vyplýva z jej nedávno schváleného Programového vyhlásenia vlády, chce prehodnotiť súčasnú právnu úpravu vymenovávania a odvolávania prezidenta PZ tak, aby sa jeho novou voľbou posilnil vplyv ministra vnútra.

Teda jasný Matovičov SMER k politizácii polície, alebo ešte jej silnejšej politizácii.

Ide o celkom jasný plán zrušenia doterajšieho systému. Tento síce mal svoje nedostatky, ALE tieto sa dali pomerne ľahko odstrániť, alebo minimalizovať. Jeho základná myšlienka, jeho smerovanie bolo dobré, lebo jeho jadrom bolo izolovanie policajného prezidenta od politických vplyvov. Od toho závisí veľmi veľa. Bez apolitickej polície je len sotva možné hovoriť o troj delení moci, ako základného znaku demokracie.

Treba si uvedomiť, že žiaden systém nie je dokonalý, ale v súčasnosti, ešte stále platný systém, ktorý bez preliatej krvi novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej by len sotva niekedy uzrel svetlo sveta, je minimálne z dlhodobého hľadiska oveľa, oveľa lepší ako ten, ktorý tu bol od vzniku samostatného Slovenska, ktorý ma na svedomí mnoho zla a nespočet pod koberec zametených prípadov, a ktorý vyvrcholil vraždou novinára a jeho snúbenice.

Igor Matovič to ale nevníma. Jeho to nezaujíma. Jeho Ego velí niečo iné. A tak najväčší bojovník proti korupcii na Slovensku je v skutočnosti ten, kto pod rúškom šľachetného úmyslu chce vrátiť veci do starých koľají.

Je to krutý výsmech zo strany premiéra Matoviča desiatkam tisícom občanov, ktorí po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice na námestiach demonštrovali za odpolitizovanie polície.

A pred tým, než niektorí začnete jeho plán obhajovať, lebo Matovič…, buďte tak láskaví a dajte odpoveď na túto otázku:

Čo bude po tom, ak raz voľby, a možno už najbližšie, vyhrá, resp. zostaví vládu opäť raz „Smer – mafia“…, alebo aj horšie zoskupenie?

Prvé čo v Policajnom zbore, po vzore Matoviča, spraví, bude výmena figuriek – nelojálnych za lojálne.

Pohodička?

Podstatné je to, že terazky je majorom Matovič?…

ZÁVER:

Pán Matovič, a nie len on, ale aj pán Sulík, sa už mali možnosť poučiť. Nepoučili sa. Buď sú hlúpi, alebo chladní vypočítavci. Boli totiž obaja súčasťou vládnej koalície 2010 – 2012 a vtedy si tiež detinsky mysleli, že „policitcká mafia“, ktorú vystriedali pri moci v 2010, sa už nikdy nevráti…

Ani sa nenazdali a ich moc, na ktorej sa vo vládnej koalícii zúčastňovali, skončila v polovici volebného obdobia a následne nepriamo posadili nenávideného Fica do premiérskeho kresla naspäť a „mafiánsky SMER“ posunuli k moci na celých 8 rokov!!! Písal som o tom už dávnejšie:

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2016/03/24/kalinakovi-pomohli-do-kresla-kamarati-sulik-a-matovic/

https://burkert.blog.sme.sk/c/480490/sulik-a-matovic-uz-raz-sancu-premrhali-namiesto-nich-ziadajme-systemove-zmeny.html

Ďalšie súvisiace články:

https://burkert.blog.sme.sk/c/291732/liecba-pre-policajny-zbor-postihnuty-politickou-mocou.html

https://burkert.blog.sme.sk/c/298945/V-policii-je-nove-to-ze-sa-nic-zasadne-nezmenilo.html

https://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/433096/minister-vnutra-do-vysetrovania-nezasahuje-nemusi-lebo-funkcionari-vedia-co-sa-slusi.html

https://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/257665/Cim-neskodnejsia-policia-tym-vacsia-korupcia-a-cistota-bielgolierov.html

https://burkert.blog.sme.sk/c/238676/pravny-stat-ma-mat-apoliticku-nie-babkovu-policiu.html

Fico, Eštok atď. by Štefánika nenávideli rovnako ako nenávidia Šimečku a ďalších svojich významných kritikov.

23.07.2025

To, prečo si to dovolím tvrdiť, zdôvodňujem v tomto článku. Predvčerom sme si pripomenuli narodeniny Milana Rastislava Štefánika – významom a dielom, ktoré po sebe zanechal, dosť pravdepodobne najväčšieho Slováka aký kedy žil a ktorému sa, minimálne v najbližších desaťročiach, sotva nejaký Slovák významom čo i len priblíži. A tak pokrytecky, ako sa k dielu [...]

Bol to dobrý nápad, poslať milión ruských vojakov na jatky na Ukrajinu, že?

18.07.2025

Bolo to naozaj nevyhnutné obetovať, doposiaľ „len“ jeden milión ruských vojakov, pri dobýjaní Ukrajiny na to, aby Rusko nebolo napadnuté zo strany NATO? Nie, nebolo, veď sa jasne ukázalo, že NATO nikdy nechcelo a ani nechce napadnúť Rusko. Veď keby chcelo tak teraz je na to najlepší čas (keď Rusko je výrazne oslabené vojensky aj ekonomicky) a je na to aj dôvod – [...]

Ak by Ukrajina bola v NATO, bol by mier! Rusko by na ňu nikdy nezaútočilo!

19.06.2025

RuSSko zaútočilo na Ukrajinu nielen preto, aby jej zabránilo vstupu do EÚ, ale aj, alebo hlavne preto, že Ukrajina bola neutrálnym štátom, nie členom NATO a nemal ju teda kto chrániť. Krajiny NATO jej dnes môžu maximálne tak posielať zbrane, aby sa mohla brániť proti ruskému agresorovi a proti ruSSkému „mieru“ – teda pred ruským diktárom a zotročením. Opakujem: Ak by [...]

Palestinians / Gaza /

Gaza je na bode zlomu, zúfalstvo prudko rastie, varuje Svetový potravinový program

28.08.2025 16:27

WFP nalieha na obnovenie svojej siete distribučných miest potravín.

Mikuláš Bek / Tomáš Drucker /

Drucker sa v Tatrách stretol s Bekom. Krajiny riešia starnúcich pedagógov či nedostatočnú kvalifikáciu

28.08.2025 15:40

Nedostatok učiteľov u nás sa nedá vyriešiť v krátkom čase, tvrdí Drucker.

Georgia Meloniová

Erotický portál zverejňuje fotky talianskych političiek. V galériách je aj Meloniová

28.08.2025 14:42

Na stránkach sú snímky predstaviteliek vládnych i opozičných strán vrátane premiérky Giorgii Meloniovej.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 246
Celková čítanosť: 1025998x
Priemerná čítanosť článkov: 4171x

Autor blogu