Založ si blog

Hlavný vinník dopravných zápch a nedostatku parkovacích miest – Naša Pohodlnosť.

Už v r. 2016 mala Bratislava viac vlastníkov áut ako viaceré, alebo mnohé európske metropoly. Napr. v prepočte na 1000 obyvateľov vo Viedni vtedy vlastnilo auto 389 z nich, pričom v Bratislave to bolo až 540. A to ešte nie je tak dávno tá doba, doba socializmu, kedy sa o západných európskych krajinách hovorilo nie len ako o krajinách, kde vládne prehnitý kapitalizmus, ale aj ako o krajinách, kde vládne silný konzumizmus.

A podľa najnovších štatistík, je to tak, že kým vo Viedni na 1000 obyvateľov pripadá iba 374 áut, teda zaznamenal sam tam ešte mierny pokles, v Bratislave je to už 759 áut.

Áno, do istej miery je to spôsobené tým, že Bratislava nemá metro, MHD nie je na takej úrovni ako vo Viedni, a Bratislava je ohromne rozťahaná, veď rozlohou je porovnateľná s Viedňou,

ale hlavným vinníkom bratislavských dopravných zápch a nedostatku parkovacích miest je podľa mňa jednoznačne naša Pohodlnosť.

Pritom by sme autá v meste nemuseli vôbec používať, resp. rozhodne nie v takej miere, ako ich používame. Veď:

  • Obchodné domy máme zväčša pod nosom; prípadne po ruke, alebo k nim vedú spoje MHD a chalupu na takom vidieku, kde sa autobusmi alebo vlakmi nedá dostať, alebo dá, ale problematicky, má málokto.
  • V prípade núdze máme naporúdzi X taxi služieb.
  • Do práce sa zväčša môžeme dostať pomocou MHD cca za ten istý čas ako autom a električkou niekedy ešte aj skôr.

A AKO BONUS K TOMU TIETO VÝHODY:

  • Pri cestovaní MHD nie je potrebné byť v strehu, môžme sa venovať čítaniu, driemaniu a pod.
  • Je to aj lacnejšie aj ekologickejšie.
  • Pri cestovaní MHD odpadávajú problémy s parkovaním.

Napriek tomu, tí, ktorí cestujeme do práce MHD, pravidelne, roky vídavame, že v jednom aute cestuje do práce väčšinou „až“ jeden cestujúci.

Čo sa mňa týka, svoje prvé a doposiaľ jediné auto som predal už dávno, pred 31 rokmi, a s týmto mojim rozhodnutím som maximálne spokojný. Možno hlavne preto, že žijem v Bratislave… Mnohí iste poviete: čudák!… Ale ja toto rozhodnutie napriek tomu považujem ho za jedno z naj aké som kedy v živote vo všeobecnosti spravil. Ak nejaké auto potrebujem/e na rodinný výlet po Slovensku a pod., čo je tak cca 3 krát ročne, tak si ho jednoducho požičiame, či už od známych, alebo z požičovní, ktoré sú pomerne lacné; ak človek nepotrebuje vyložene luxus. A ušetrené peniaze za opravy auta, náhradné diely, nezmyselné pokuty za prekročenie rýchlosti v nastrážených „pascách na vodičov“, za nervy!… s tým všetkým spojené, za vyhradené alebo onaké parkovanie, radšej investujeme do zážitkov, do výletov, do dovoleniek.

Samozrejme, takýto spôsob nemusí vyhovovať každému, len poukazujem na to, že problémy s parkovaním budú narastať priamo úmerne s našou zvyšujúcou sa pohodlnosťou a túžbou mať v rodine minimálne jedno auto a že komunálni politici nemajú šancu toto zvrátiť, aj keď ich budeme kritizovať vo dne v noci.

Komunálni politici, a vôbec politici, aj v tom najlepšom možnom zložení môžu v tomto smere vplývať maximálne tak na zmierňovanie problémov, alebo ich udržiavanie v miere, ktorá sa nachádza tesne pod bodom neúnosnosti.

Bratislavská Dúbravka, v ktorej bývam, a podobne je to aj v iných BA mestských častiach, alebo mestách, ešte má nejaké rezervy na budovanie, alebo skôr na vyznačovanie pozemných parkovacích  miest. Ale tomu bude v nie ďalekej budúcnosti odzvonené. Ostane len možnosť budovania podzemného parkovania a parkovacích domov. Avšak budovanie podzemných parkovísk je viazané hlavne iba na novostavby a aj pri nich sa buduje neraz iba čiastočne, a niekde vôbec. Na budovanie poschodových parkovísk pri už existujúcich zástavbách je priestoru málo, alebo s pozemkami, ktoré na ich budovanie prichádzajú do úvahy, sú rôzne problémy, od právnických až po nevôľu občanov, ktorým by parkovacie domy zabrali výhľad alebo trávnik na venčenie psov. Málo je aj financií na budovanie takýchto parkovísk. Čo by mohlo najviac pomôcť, nie len pri zachovávaní zelených plôch, ktoré ustupujú parkoviskám, ale aj v tom, aby sme ráno nemuseli „tvrdnúť“ v dopravných zápchach, k tomu nepatrí len rozširovanie nosných ulíc, ale aj, alebo hlavne uprednostňovanie MHD pred individuálnou automobilovou dopravou.

Pre mnohých občanom je však využívanie MHD niečo ako podradná vec, pre ďalších je to niečo vysoko otravné, a reprezentanti ďalšej nemalej občianskej skupiny hovoria, že veď keď už si tie autá kúpili tak ich treba využívať, a kde inde ak nie do práce, na nákupy a zábavou?…

a preto radšej budú všetci vedno neraz tvrdnúť v zápchach a spolupodieľať sa tak na ich zbytočnom vytváraní a zvyšovaní; namiesto toho, aby aspoň v jednej z troch možností nasadli do autobusu, trolejbusu alebo električky a dostali sa bez väčších alebo žiadnych problémov do centra mesta, alebo ešte ďalej, kde im v nie jednom prípade prostriedok MHD zastavuje pár metrov od „ofisu“, prevádzky, kúpaliska, obchodu atď. a pod.

A potom je tu ešte jedna špeciálna skupina, vytvorená z určitých členov všetkých vyššie uvádzaných skupín. Ide o skupinu ľudí, ktorí si zo svojho pohodlia neukroja nič, ale hlasno kritizujú komunálnyhc politikov v ich snahe mimimalizovať problémy s parkovaním a zápchami.

Cenzúra v Dúbravských novinách Áno, Územné plány zón Nie. Bodka.

11.09.2022

Pána starostu bratislavskej Dúbravky mám rád, ale to neznamená, že ako obyvateľ Dúbravky a poslanec miestneho zastupiteľstva budem, tak ako to robí drvivá väčšina súčasných dúbravských miestnych poslancov (s výnimkou Mateja Nagya, Viery Psotkovej a Libora Gulu) zatvárať oči pred jeho ALIBIZMOM; a to nie v jednej veci verejnej, ale hneď vo viacerých. Na poslednom [...]

Ustupovať vydieračovi z Kremľa znamená nechať sa ním držať za gule.

10.09.2022

Znamená to podporovať Zlo, nechať ho páchať ďalšie a ďalšie zločiny – zločiny výlučne na slabších. Znamená to, nechať ho tak robiť len kvôli lacnejšiemu plynu, rope… alebo kvôli vidine lacnejšieho plynu a ropy. Bez nerastného bohatstva by Rusko bolo jedným z najzaostalejších štátov sveta a tým pádom by Kremeľ nemohol viesť svoje vojenské agresie [...]

Svoju masochistickú lásku k Rusku si na Václaváku oddemonštrovali svedkovia Putinovi

08.09.2022

Čoskoro to čaká aj slovenských Svedkov; pod vedením R. Fica a bývaých Kotlebovcov. Minulý týždeň, 4.9.2022, sa na Václavskom námestí v Prahe konala asi najväčšia demonštrácia na území bývalého Československa od Nežnej revolúcie. Zúčastnilo sa jej podľa odhadov 70 tisíc ľudí. Tentokrát, na rozdiel od Nežnej revolúcie, sa ale nedemonštrovalo za slobodu, ale [...]

Irán drony manévre

Irán ľutuje rozhodnutie Kyjeva obmedziť vzťahy kvôli dronom pre Rusko

24.09.2022 17:18

Ukrajina by sa nemala nechávať "ovplyvniť tretími stranami", ktoré sa usilujú o zničenie iránsko-ukrajinských vzťahov, uviedlo ministerstvo.

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

Rusko  protesty zatýkanie mobilizácia

Rusi do armády mobilizujú mužov aj v okupovanom Záporoží a Chersone

24.09.2022 13:13

Ruské úrady začali rozdávať povolávacie rozkazy aj mužom, "ktorí sa vzdali ukrajinského občianstva a získali pas Ruskej federácie".

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 673814x
Priemerná čítanosť článkov: 4109x

Autor blogu