Založ si blog

Dúbravskí „bojovníci proti bilbordom“ jasne vedú. V ich používaní; samozrejme.

Oproti ďalším dúbravským kandidátom do zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja jasne vedú v počte bilbordov, ktorými, pri príležitosti blížiacich sa župných volieb, kandidáti oblepili našu krásnu podhorskú mestskú časť.

A to ešte nie tak dávno, 9.2.2016, na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Bratislava – Dúbravka, vyhlásili bilbordom „vojnu“. Dvaja z nich v pozícii miestnych poslancov (Juraj Káčer a Juraj Štekláč), a ten tretí (Martin Zaťovič) v pozícii starostu. Tento samozrejme za nepredĺženie prenájmov obecných pozemkov bilbordovým firmám ako starosta hlasovať nemohol, ale v diskusii k tomuto zámeru bodu nemal žiadne výhrady; na rozdiel odo mňa. V diskusii som ako poslanec MZ poukázal na to, že nepredĺžením prenájmov naša mestská časť viacmenej zbytočne príde o peniaze z prenájmov, ktoré by sa dali použiť na napr. opravy chodníkov, škôl, škôlok, že ide len o lacné divadlo pre voličov, lebo 80% percent pozemkov, na ktorých sú postavené, sú aj tak v súkromných rukách, na ktoré samospráva nemá dosah, resp. tento je veľmi obmedzený. Našťastie! Pre viacerých dúbravských bojovníkov proti bilbordom… Lebo kde inde by pred voľbami vylepovali svoje tváre?

Zároveň som v zastupiteľstve poukázal na to, že ak miestni poslanci naozaj chcú bojovať proti bilbordom, nech na vec tlačia cez svoje politické strany, aby sa problém riešil systémovo, nie len kozmeticky, ako sa to deje v miestnom zastupiteľstve, len aby poslanci a vedenie mestskej časti zapáčili voličom, že ako bojujeme proti bilbordom… (Vtedy všetci poslanci nášho miestneho zastupiteľstva, až na jedného, a vrátane starostu, boli členmi parlamentných politických strán, ktoré ako jediné môžu vec riešiť. Zákonom). Pripomenul som, že ak to s „vojnou“ proti bilbordom páni poslanci a pán starosta skutočne myslia úprimne, svoju úprimnosť môžu dokázať už v najbližších komunálnych alebo župných voľbách. Samozrejme, ako inak než tým, že bilbordy v kampani už viac krát nevyužijú. Veď tieto existujú aj vďaka im. Keďže kde nie je dopyt, tam nie je ani ponuka.

A tu je jeden z najčerstvejších výsledkov:

dsc01004Dnes vedno spolu, plece pri pleci, zo spoločnej mega fotografie, prostredníctvom bilbordov, deň čo deň, už niekoľko týždňov, na vizuálne strategických miestach Dúbravky, naši bojovníci proti bilbordom „hypnotizujú“ jej obyvateľov; a hlavne potenciálnych voličov. Kto vie, či sa niekto z nich pred tým zamyslel nad zmyslom ľudovej múdrosti: Jména hloupých, na všech sloupích… Pričom v Dúbravke nie je jediný kandidát do župného zastupiteľstva, ktorý by bol známejší ako oni. Teda títo páni by zo spomínaného dôvodu myslím si nepotrebovali ani jeden bilbord.

Ale zjavne pocit výnimočnosti, túžba po funkciách, moci, alebo „len“ ctižiadostivosti, káže inak. A táto si chce všetko poistiť.

Podobným „ráznym nekompromisným spôsobom“ bojuje proti bilbordom, teda vizuálnemu smogu, aj ich kamarát Rudolf Kusý; nazývaný nezávislý… (zrejme pre svoju megalomansky „skromnú“ kampaň). S ním vo volebnej kampani páni z bilbordu spolupracujú, aj keď ešte nedávno neboli tak nezávislí, ako on, keďže v predošlej volebnej kampani, do NR SR, v marci 2016, figurovali na bilbordoch politickej strany SDKÚ-DS. A na nich sa k politickej strane všetci traja hrdo hlásili veľavravným sloganom: „JA SOM SDKÚ“…. A dosť pravdepodobne by ňou (tou SDKÚ) ešte všetci boli, ak by aj ich pričinením, keďže dvaja z nich boli v predsedníctve strany, nebola táto strana úplne, ale úplne potopená, pod vedením ich vtedajšieho kamaráta Pavla Freša. Dnes majú nového kamaráta, do ktorého predpokladám vkladajú nádeje – Rudolfa Kusého.

Ktovie, či tento pán Kusý v boji proti bilbordom nie je ich veľkým vzorom, lebo v rozhovore v novembri 2014 jasne povedal: „Možno som jediný kandidát na starostu, ale ani v tejto kampani ani v predchádzajúcich, som nikdy žiaden bilbord nemal. Dosť mi prekáža, že sú všade a povedal som si, že ak nie som schopný zmeniť systém, tak ho aspoň nebudem podporovať. Mnohí rozprávajú o vizuálnom smogu a potom mestskú časť oblepia desiatkami svojich bilbordov.“ Od jari do jesene 2017 oblepil Kusý svojimi bilbordmi nielen celú Bratislavu, ale celý BSK. Vodu kázal, víno pil. Samozrejme, dnes nemá žiaden problém ani s obhájením tejto svojej transcedentnej premeny. Nuž, rozum, ak treba, dokáže neuveriteľné veci. A to všetko len pre naplnenie pocitu nenahraditeľnosti, túžby po moci, funkciách, alebo „len“  žiadostivosti po cti.

Cenzúra v Dúbravských novinách Áno, Územné plány zón Nie. Bodka.

11.09.2022

Pána starostu bratislavskej Dúbravky mám rád, ale to neznamená, že ako obyvateľ Dúbravky a poslanec miestneho zastupiteľstva budem, tak ako to robí drvivá väčšina súčasných dúbravských miestnych poslancov (s výnimkou Mateja Nagya, Viery Psotkovej a Libora Gulu) zatvárať oči pred jeho ALIBIZMOM; a to nie v jednej veci verejnej, ale hneď vo viacerých. Na poslednom [...]

Ustupovať vydieračovi z Kremľa znamená nechať sa ním držať za gule.

10.09.2022

Znamená to podporovať Zlo, nechať ho páchať ďalšie a ďalšie zločiny – zločiny výlučne na slabších. Znamená to, nechať ho tak robiť len kvôli lacnejšiemu plynu, rope… alebo kvôli vidine lacnejšieho plynu a ropy. Bez nerastného bohatstva by Rusko bolo jedným z najzaostalejších štátov sveta a tým pádom by Kremeľ nemohol viesť svoje vojenské agresie [...]

Svoju masochistickú lásku k Rusku si na Václaváku oddemonštrovali svedkovia Putinovi

08.09.2022

Čoskoro to čaká aj slovenských Svedkov; pod vedením R. Fica a bývaých Kotlebovcov. Minulý týždeň, 4.9.2022, sa na Václavskom námestí v Prahe konala asi najväčšia demonštrácia na území bývalého Československa od Nežnej revolúcie. Zúčastnilo sa jej podľa odhadov 70 tisíc ľudí. Tentokrát, na rozdiel od Nežnej revolúcie, sa ale nedemonštrovalo za slobodu, ale [...]

Irán drony manévre

Irán ľutuje rozhodnutie Kyjeva obmedziť vzťahy kvôli dronom pre Rusko

24.09.2022 17:18

Ukrajina by sa nemala nechávať "ovplyvniť tretími stranami", ktoré sa usilujú o zničenie iránsko-ukrajinských vzťahov, uviedlo ministerstvo.

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

Rusko  protesty zatýkanie mobilizácia

Rusi do armády mobilizujú mužov aj v okupovanom Záporoží a Chersone

24.09.2022 13:13

Ruské úrady začali rozdávať povolávacie rozkazy aj mužom, "ktorí sa vzdali ukrajinského občianstva a získali pas Ruskej federácie".

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 673787x
Priemerná čítanosť článkov: 4108x

Autor blogu