Založ si blog

Multifunkčný poslanec Ľuboš Krajčír zo Sme rodina. A jeho svojská „priamosť“.

Aj v časoch ekonomickej krízy, v časoch prudkého zadlžovania Slovenska kvôli silne prehnaným a neraz nezmyselným a drahým opatreniam v boji proti korona vírusu, táto vláda toleruje multifunkčnosť poslancov.

A to súčasný minister financií , donedávna premiér SR Igor Matovič, kým bol ešte „len“ poslancom NR SR, ak si dobre pamätám, chcel riešiť aj multifunkčnosť poslancov, zatrhnúť to, a aj asistentov poslancov NR SR, ako zbytočný luxus.

Je zvrátené, ak poslanci NR SR majú údajne až tak veľa práce, že túto by bez svojich štedro platených asistentov nezvládli…, a na strane druhej si pokojne dovolia vykonávať niektorí aj 4 ďalšie, alebo 5 ďalších funkcií.

 

Šestka je dobrá…,

ale pre objektívnosť treba povedať, že v prípade pána poslanca Ľuboša Krajčíra funkcia vicestarostu mestskej časti je viazaná na funkciu poslanca miestneho zastupiteľstva.

 

PhDr. Ľuboš Krajčír je ale len jeden z mnohých pokračovateľov, protagonistov, či len predstaviteľov tejto multifunkčnosti:

  • pracuje na Miestnom úrade Bratislava – Dúbravka na funkcii zástupcu starostu mestskej časti a súčasne je
  • poslancom miestneho zastupiteľstva uvedenej mestskej časti,
  • bratislavským mestským poslancom,
  • už spomínaným poslancom NR SR (za Sme rodina),
  • predsedom Dozornej rady Dopravného podniku Bratislava https://dpb.sk/sk/o-podniku
  • krajským predsedom politického hnutia Sme rodina https://hnutie-smerodina.sk/regiony/

Preto po jeho zvolení za poslanca NR SR, v posledných parlamentných voľbách (2020), čím sa stal 3 násobným poslancom, som privítal otázku, ktorú mu v rozhovore položila šéfredaktorka miestnych Dúbravských novín.  Citujem z Dúbravských novín č. 4/2020, z článku „Rozhovor s novozvoleným poslancom NR SR Ľubošom Krajčírom“:

 

Otázka šéfredaktorky novín:

Od r. 2014 pôsobíte ako vicestarosta Mestskej časti Bratislava – Dúbravka. Ako plánujete zariadiť, rozložiť si prácu teraz (ako novozvolený poslanec NR SR), aby ste všetko ustáli, stíhali?

 

Odpoveď poslanca:

Som priamy človek a rovnako priamo poviem svoj názor na to, či môže politik pôsobiť zároveň v komunálnej a aj celoslovenskej politike. Som presvedčený, že je to prínosné tak pre veľkú politiku, lebo komunál ma drží nohami pri zemi, ako aj pre komunálnu, lebo celoslovenská mi umožňuje vstupovať do tvorby legislatívy, ktorá pomôže občanom.

Áno, plánujem naďalej zostať aj miestnym aj mestským poslancom a ako vicestarosta si znížim úväzok na minimálnu mzdu, ktorú pravidelne darujem na charitatívne účely.  

 

Komentár autora článku:

Pani šéfredaktorka nejako pozabudla, že pán poslanec NR SR je nie len vicestarostom bratislavskej mestskej časti, s takmer 40 tisícmi obyvateľov, ale tých funkcii má „trošičku“ viac; viď zoznam vyššie. Šestka je dobrá… Druhá, podstatnejšia vec je tá, že pán poslanec odpovedal na 3 či 4 otázky, len nie a nie na otázku položenú šéfredaktorkou novín. Vnímam to vyložene ako vyhnutie sa odpovedi na nepohodlnú otázku. Ale ďakujem pani šéfredaktorke za odvahu, že ju položila; lebo v miestnych novinách nebýva zvykom klásť vedeniu mestskej časti nepohodlné otázky).

 

EŠTE K TEJ „PRIAMOSTI“ PÁNA POSLANCA:

Vo februári 2021 (23.2.) som poslancovi Ľubošovi Krajčírovi poslal e-mail, kde som mu v tejto súvislosti položil 2 otázky v rámci nižšie uvedeného textu:

…V denníku Nový čas z 19.2.2021 ste pán poslanec vyčítali pánovi ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčimu, že na úkor riešenia problémov v nemocniciach sa (údajne) prioritne venuje riešeniu interrupcií; aj keď aj interrupcie patria do problematiky zdravotníctva. Paradoxne Vy sám, ste minimálne na 3 funkciách a na otázku, šéfredaktorky novín, ako sa to dá zvládnuť, ste odpovedali na rôzne otázky, len nie na tú jednu; nepohodlnú. A to ešte pritom tvrdíte, že ste otvorený človek… Tak ako to je? Aká je odpoveď na otázku, ako sa to všetko dá zvládnuť?

A je podľa Vás správne, ak poslanec NR SR má na jednej strane k dispozícii, pomerne veľmi slušne štátom plateného, asistenta, lebo poslanecká práca je asi tak náročná…, že ho potrebuje, a na strane druhej ten istý poslanec vykonáva aj nieže inú funkciu, ale funkcie!?

 

Odpoveď od poslanca neprišla žiadna.

To len potvrdzuje skutočnosť, že vo všeobecnosti naši poslanci NR SR fakticky nezastupujú občanov, ale zastupujú politické záujmy straníckych centrál a logicky aj, alebo predovšetkým, sponzorov svojich materských strán (aj keď v prípade hnutia Sme rodina to môže byť len jej predseda, Boris Kolár. Možno).

 

Spôsob ako bojovať proti takejto ignorancii a alibizmu poslancov NR SR (lebo toto sa týka nemalého počtu poslancov), ako ich vytiahnuť z ochranných ulít materských politických strán, na chrbtoch ktorých sa dostali do parlamentu, von, smerom k občanom, nehovoriac ešte o ich voličoch, som načrtol v tomto článku: https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2021/03/03/ako-vytiahnut-poslancov-nr-sr-z-ulit-politickych-stran-k-obcanom-otvoreny-list-poslancovi-nr-sr-lubosovi-krajcirovi-sme-rodina/

Mimochodom, na decembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva 2019, pri schvaľovaní rozpočtu na r. 2020, v ktorom na spracovávanie územných plánov zón bola navrhnutá nedostatočná čiastka, som ako miestny poslanec vystúpil a vymenoval veci, na ktorých by sa mohlo ušetriť, ak naozaj nie je dostatok financií na spracovanie územných plánov zón, lebo tieto významným spôsobom môžu riešiť budúcnosť Dúbravky v tom, ako budú vyzerať jej, ešte nezastavané stavebné lokality, a Dúbravka za celé tie roky doposiaľ nemá spracovaný ani jeden takýto plán. Jednou z týchto vecí bolo aj zrušenie funkcie zástupcu starostu na plný pracovný úväzok; ak už je naša mestská časť na tom naozaj tak zle s financiami.

 

Na záver:

Minulý rok, v diskusii na mojom facebook profile, k téme novo vytvorenej funkcie splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny, ktorú obsadila stranícka kolegyňa Ľuboša Krajčíra, pani Krištúfková, mi pán poslanec položil otázku, prečo neriešim skôr, alebo aj, premnoženosť funkcií na bratislavskom magistráte… Na to som odpovedal, že ja, na rozdiel od neho, nie som mestským poslancom, teda že riešiť toto by mal v 1. rade on, a položil som mu pri tom otázku, či už tak pred primátorom Vallom, alebo mestským zastupiteľstvom spravil, alebo ju rieši len v diskusii na mojom FB profile.

Ani na túto otázku doposiaľ neodpovedal.

Súvisiace články:

Mlčím ako partizán! Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina

PREMNOŽENOSŤ FUNKCIÍ NA BRATISLAVSKOM MAGISTRÁTE

Reakcia prednostu MÚ Bratislava – Dúbravka na môj článok týkajúci sa výberových konaní a odmien v dúbravskej samospráve

31.08.2021

Moja poznámka na úvod: V kurzivách v texte sú uvedené moje poznámky a výhrady. Pekný deň pani poslankyne a poslanci, Nižšie (pod mojou reakciou) je pôvodná odpoveď na interpeláciu, ktorú mu vo februári 2021 zaslala p. JUDr. J. Prehľad odmien vedúcich oddelení je podstatne obsiahlejší ako uvádza p. Burkert vo svojom článku. Prečo si tendenčne vybral do [...]

Výberové konania a odmeny vo verejnej správe po bratislavsko – dúbravsky

23.08.2021

Pozn. na úvod: Nižšie uvedený článok bol zaslaný do redakcie Dúbravských novín a na vedomie prednostovi MÚ Bratislava – Dúbravka na spripomienkovanie, v decembri 2020. Pán prednosta nezareagoval. Zrejme si bol istý, že taký článok si jeho podriadená – šéfredaktorka novín, zverejniť nedovolí. A tak sa aj stalo. Cenzúra pokračuje aj 30 rokov od pádu [...]

Aj Ježiš bol nepohodlný laik. . . A preto musel byť odstránený – Za potlesku zmanipulovaných más.

20.08.2021

Vôbec o tom nepochybujem, že ak by sa Ježiš Kristus narodil do dnešnej doby, a bol by známou osobnosťou, a začal by hovoriť veci, s ktorými by väčšina odborníkov (v danom prípade na teológiu) nesúhlasila, ale významná časť ľudí by ho počúvala a dôverovala mu, tak aj keby mal svätú pravdu, nedopadol by dobre. Nebol by síce fyzicky odstránený – zavraždený, ako [...]

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

Rusko voľby

Rusko oznámilo konečné výsledky volieb, Jednotné Rusko získalo 324 kresiel

24.09.2021 15:05

Dolná komora ruského parlamentu sa skladá zo 450 poslancov.

polícia

Muž chcel skočiť zo strechy obchodu v Malackách, od činu ho odhovorili

24.09.2021 14:47

Po krátkom rozhovore s policajným tímom muž dobrovoľne zo strechy zišiel.

Jozef Chovanec, zásah

Kolíková: Na rekonštrukcii prípadu Chovanca budú traja svedkovia a dvaja znalci zo SR

24.09.2021 14:28

K nepozvaniu ďalšieho svedka Romana Behúla na rekonštrukciu ministerka povedala, že ide o rozhodnutie sudkyne.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 474313x
Priemerná čítanosť článkov: 4475x

Autor blogu