Založ si blog

Aj Ježiš bol nepohodlný laik. . . A preto musel byť odstránený – Za potlesku zmanipulovaných más.

Vôbec o tom nepochybujem, že ak by sa Ježiš Kristus narodil do dnešnej doby, a bol by známou osobnosťou, a začal by hovoriť veci, s ktorými by väčšina odborníkov (v danom prípade na teológiu) nesúhlasila, ale významná časť ľudí by ho počúvala a dôverovala mu, tak aj keby mal svätú pravdu, nedopadol by dobre. Nebol by síce fyzicky odstránený – zavraždený, ako tomu bolo pred 2000 rokmi, ale tá nenávisť voči nemu by bola úplne rovnaká.          

Za 2000 rokov ľudstvo v chovaní, v morálke, v duševnej, alebo v duchovnej úrovni príliš nepokročilo; ak o pokroku je tu vôbec možné hovoriť. Čo sa zmenilo, sú len prostriedky boja proti nepohodlným a formy útokov na nich.

A prečo sa tie prostriedky zmenili? Lebo zmenila sa doba. A to vďaka bojovníkom za ľudské práva a slobody, ktorí za ne obetovali svoje životy. Spoločnosť následne zistila, že odstránenie vlády ľubovôle, alebo diktatúry, je pre ňu výhodné a stojí za to takýto stav udržať. A tak dnes už vo všeobecnosti nie je možné len tak ľahko bez predloženia akýchkoľvek dôkazov niekoho odsúdiť na smrť len preto, že sa nám nepáči, resp. je nám nepohodlný; ako sa to stalo aj Ježišovi Kristovi a to dokonca vo vtedy najvyspelejšom národe; minimálne po duchovnej stránke.

A ako sa tie prostriedky zmenili? Nuž dnes namiesto fyzického ukrižovania sa dostáva „len“ klincov slovných. Cieľ je ale rovnaký – Umlčať nepohodlných, alebo aspoň ich diskvalifikovať, znemožniť, zosmiešniť, ponížiť, dehonestovať a to u čo najväčšieho počtu ľudí; aby sa to, čo hovoria, spochybnilo, aby tí, čo majú monopol na pravdu, ho udržali aj naďalej.

Ku príkladu, dnes, akonáhle sa k opatreniam, ktoré sa vykonávajú proti C-19, kriticky vyjadrí hoci aj lekár, ale nie virológ a pod., hneď je taký lekár napádaný, spochybňovaný, zosmiešňovaný, označovaný za laika…, ktorý sa k veci nemá čo vyjadrovať!… Darmo, že tento lekár môže mať pravdu a že čerpal informácie od iných virológov a pod. Darmo, že všeobecný lekár vie o všetkom niečo a špecialista vie o niečom všetko, z čoho vyplýva že všeobecný lekár môže uvažovať o problémoch komplexne a v súvislostiach. A to môže prinášať potrebné riešenia. Inak samozrejme alternatívou sú fungujúce tímy. Na to ale treba dôveru, ktorú ale dnes covid byro ničí všade tam, kde mu to nevyhovuje.

A aj keď medicína, ale aj iná veda, sa vo svojej histórii mýlila už nespočetne krát, napriek tomu sa ľuďom manipulatívne podsúva, že zlato v rukách žobráka nemôže byť zlatom, aj v prípade, že v nich tam zlato je.

Veď namiesto slovných útokov, vy, mnohí odborníci…, ktorí sa ich dopúšťate, a propagujúci povinné očkovanie, vecne vyvracajte to, čo tvrdia tí lekári, čo podľa vás veciam nemôžu rozumieť.

Vezmite si napr. postupne videá MUDr. Bukovského a skúste z nich rad radom vypichnúť to, čo sú podľa vás bludy a svoje tvrdenia aj podložte. Aspoň ľudia uvidia, koľko pravdy v nich je. Ale vy toto dosiahnuť nechcete. Preto sa takejto analýze všemožne vyhýbate.

Nezabúdajte, že aj Ježiš bol laik, v jeho prípade teologický laik, nemal vyštudovanú žiadnu vtedajšiu teologickú školu; na rozdiel od farizejov. A keďže títo majitelia monopolu na pravdu…. mu nevedeli vyvrátiť ani spochybniť nič z toho, čo kázal, a teda bol pre nich maximálne nepohodlný, odoberal im prívržencov, bol veľmi silnou konkurenciu,

musel byť preto odstránený – zavraždený, a to tým najkrutejším spôsobom – ukrižovaním  na symbol Pravdy – na kríž; lebo sa údajne rúhal Pravde…

História sa opakuje. Len je v iných farbách. A my nie a nie sa z nej učiť.

A kto ešte nepozná dojímavý smutný príbeh o lekárovi Semmelweisovi, ktorému vďačia za život státisíce matiek, ktorý zomrel vo veku 47 rokov na následky zranenia, ktoré utrpel keď ho mlátili dozorcovia v blázninci, kam ho proti jeho vôli umiestnili, nech si prečíta bod C) môjho predošlého článku venovanému ministrovi školstva. A propagandy.

Náš život (bez Ruska) ztrácí smysl. . . & Ruská propaganda pre „pokročilých“.

29.03.2023

Pod názvami: „Náš život ztrácí smysl“ a „Iný uhol pohľadu – pochop to už konečne!“ som dostal od dvoch mojich známych, obaja s VŠ vzdelaním, nasledujúci text, pričom obaja verili, že tento ma už konečne prebudí… – k pravde…, alebo dokonca aj k láske k „veľkému“, „slovanskému osvietenému vodcovi“ – Putinovi. Text, [...]

bôžik Putin by rád otočil prikázanie „Nezabiješ! “ – Terapia pre mentálne obete putinizmu V

22.03.2023

Márna je ale jeho snaha, svet si ho zapamätá ako masového vraha, až na rusofilov, ktorí sa nechcú zbaviť svojich omylov. Ale tí z vás, ktorí ste ešte z postihnutia ruskou propagandou vyliečiteľní a chcete sa liečiť, všimnite si, koľko diskutérov k mojim predošlým článkom potvrdzuje, aj keď „len“ nepriamo, pravdivosť obsahu jednotlivých medikamentov. Z ich strany [...]

Keby Putin spáchal samovraždu 1. apríla na deň bláznov & Terapia pre mentálne obete putinizmu IV

04.03.2023

Na úvod dnešnej terapie otázočka pre relativistov, ačohentistov a obhajcov tzv. špeciálnej operácie, v preklade: útočnej vojny, ktorú na Ukrajine rozpútalo a vedie Rusko: Keby súčasný ruský prezident V. Putin, v civilizovanomm svete známy skôr pod menom Putler, spáchal samovraždu, symbolicky na deň bláznov – 1. apríla 2022, teda po 6 týždňoch 3 – dňovej [...]

Rusko HOAXAFP Covid-19 vakcína likvidácia AIDS Putin

Putin nakázal likvidovať ruské zásoby vakcín proti Covidu-19? Je to HOAX

30.03.2023 12:19

Začiatkom marca 2023 sa začal šíriť na internete dezinformačný príspevok o tom, že Rusko likviduje všetky svoje vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Aká je pravda?

aspirín, acylpyrín, tabletka, biela, liek, liečivo, lieky

Polícia obvinila muža z Prešova za obchodovanie s liekmi na predpis

30.03.2023 12:06

Mužovi hrozí desať až pätnásť rokov.

Pellegrini matovič

Pellegrini vyzýva Matoviča: 500 eur musia ľudia dostať hneď, Hlas podá vlastný návrh

30.03.2023 11:51

Príspevok 500 eur by mali dostať všetci ľudia pod hranicou chudoby, a to okamžite.

Putin, Orbán

Rusko zaradilo Maďarsko na zoznam "nepriateľských krajín"

30.03.2023 11:47

Zoznam vznikol po vypuknutí vojny na Ukrajine a Rusi pre krajiny na ňom zaradené zaviedli množstvo sankcií.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 735000x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu