Založ si blog

Slovač tlieska Putinovej „nutnej obrane“ na Ukrajine, ale zažiť by ju nechcela

Kto žije v presvedčení, že každý, kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah, ten zákonite musí odsúdiť aj každú výrobu zbraní a ich používanie na obranné účely.

Domyslite to predsa do konca, vy všetci, ktorí šírite túto demagógiu o (amerických…) vrahoch…, ktorí dodávajú brániacej sa Ukrajine zbrane.

Mohla by vám k tomu pomôcť otázka: Ako by to dopadlo, ak by sa v 2. sv. vojne Sovietsky zväz a spojenci postavili Hitlerovi holými rukami??? Tak poďme, pohnite tou svojou ruskou „logikou“ a odpovedzte úprimne na túto jednoduchú otázku. Ja viem, neodpoviete, lebo ste zbabelí. Presne ako Putin, ktorý si trúfne iba na výrazne slabšieho.

Či si to uvedomiť chcete, alebo nie, vy nepriamo odsudzujete za používanie zbraní aj tých, ktorí sa nimi bránili proti fašistickému Nemecku. Doposiaľ ste nikdy neodsúdili to, že USA počas 2. sv. vojny posielali Sovietskemu zväzu zbrane, a to výdatne, a zďaleka nie len zbrane, aby sa Sovietsky zväz mohol ubrániť nemeckej fašistickej agresii. A ani to nikdy neodsúdite. Ale akonáhle je agresorom Rus, váš idol z Kremľa, zrazu ten, kto pomáha brániacemu sa, aj posielaním zbraní, je špinavý vrah.

Problém je, že vy ste stratili nielen súdnosť, ale aj pocit hanby za svoju tuposť, resp. za to, ako ľahko ste si nechali vymyť mozgy ruskou propagandou. 

 

Kto sa touto logikou z nej plynúcou chce aj riadiť, kto ju chce „principiálne dodržiavať“…, potom logicky musí odsúdiť aj trestno-právny inštitút nutnej obrany. Dovolíte si to? Pod vplyvom ruskej propagandy nepochybne áno. Bol by som zvedavý, ako by ste reagovali, ak by niekto napadol so zbraňou vaše deti a bezprostredne by hrozilo, že ich zabije, a vy aj v prípade, že by ste mali ich čím ochrániť (mali by ste ešte účinnejšiu zbraň), či by ste nechali útočníka nech dokončí svoj zámer, len aby ste zostali verní vášmu zvrátenému presvedčeniu.

Tak ako by ste sa zachovali? Ak by sa vám prihodilo toto, čo vám ale neprajem, hádam definitívne by vás to vyliečilo z vašej zvrátenej ruskej logiky.

 

A čo o nutnej obrane hovorí Trestný zákon? Inak dá sa predpokladať že s najväčšou pravdepodobnosťou aj ten ruský hovorí to isté:

„Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.“

„Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku.“

Podľa ruskej logiky je to nie Ukrajina, ale Rusko, ktoré odvracia útok… (útok, ktorý na Rusko od 2. sv. vojny až doposiaľ nikdy neprišiel).

Nositelia tejto logiky by ju mohli odvrhnúť, ak by si prečítali doplňujúcej vetu definície Nutnej obrany, lebo na nej by mohli pochopiť, že aj kebyže sa Rusko bráni… jeho obrana je neprimeraná útoku, keďže k tomuto na Rusko doposiaľ ani nedošlo. A s najväčšou pravdepodobnosťou k nemu ani nedôjde. A ak by náhodou, muselo by ísť o priamo hroziaci útok. K nemu však zo strany NATO nedošlo ani po tom, čo Rusko vojensky napadlo Ukrajinu 24.2.2020, teda ani po pol roku.

 

Súvisiaci článok:

12 otázok, na ktoré odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny nedostanete

 

Uspokojivá šikana ukrajinských žiakov na ZŠ Dudova v Petržalke a jej ukážkové zahladenie

29.08.2023

Ide o základnú školu , ktorá je, minimálne v rámci Petržalky, považovaná za nadpriemernú. Základ k tomuto článku bol položený tu: 2. časť – Čo všetko si nedisciplinovaní žiaci nadpriemernej ZŠ v Petržalke dovolia za jednotky zo správania Tento článok je špeciálne venovaný jednému konkrétnemu, obzvlášť závažnému skutku, ktorého sa v rámci celej [...]

Nie Ukrajina, ale Rusko porušilo Minskú dohodu. A nielen ju.

01.08.2023

Hneď na úvod treba povedať, že uznaním Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republiky (DĽR) Moskva de facto odmietla dohodu z Minska. Veď aj touto dohodou v podstate potvrdila zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny vrátane Donecka a Luhanska. A že tam prebehla genocída na rusky hovoriacich občanov Ukrajiny tak tejto báchorke s najväčšou [...]

„Ukrajina – Masky revolúcie“ & Masky obhajcov jej znásilňovania

30.07.2023

K francúzskemu dokumentu z roku 2016 – Ukrajina – Masky revolúcie, od francúzskeho autora Paula Moreira, odvysielaného na francúzskom platenom TV kanáli Canal+, v kurzivách v tomto článku uvádzam najprv to, čo iste poteší srdcia obhajcov ruskej agresie na Ukrajine, srdcia schvaľovateľov ruského vraždenia na Ukrajine, ktoré si len doposiaľ vyžiadalo desať tisíce [...]

Dron, vojak, armáda, vojna na Ukrajine, Rusko

Nová vojenská taktika Ukrajincov? Rusi 'zlikvidovali' dron. Keď si ho šli pozrieť, explodoval

26.09.2023 12:21

Na ruských telegramových účtoch sa šíria obavy o novej taktike Ukrajinskej armády.

Juraj Šeliga

Šeliga podal trestné oznámenie pre aplikáciu paragrafu 363

26.09.2023 12:11

Podľa informácií strany Demokrati mala Generálna prokuratúra odmietnuť aplikovať paragraf 363 z dôvodu, že v prípade nebolo vznesené obvinenie.

fico

Predvolebný rozhovor s Robertom Ficom: Vláda bude stabilná, sociálna a suverénna len vtedy, ak ju bude tvoriť Smer a Hlas

26.09.2023 12:00

Denník Pravda sa spýtal rovnaké otázky predsedov troch preferenčne najsilnejších strán. Práve jeden z nich bude niesť zodpovednosť za zostavenie novej vlády.

budapešť, maďarsko, loď, čln, potopenie, potápači, most, dunaj, záchranári

Pre jeho chybu zomrelo na Dunaji 29 ľudí. Kapitán spoznal svoj trest po rokoch

26.09.2023 11:58

Išlo o najhoršie riečne nešťastie na Dunaji za viac ako polstoročie.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 793004x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu