Založ si blog

Slovač tlieska Putinovej „nutnej obrane“ na Ukrajine, ale zažiť by ju nechcela

Kto žije v presvedčení, že každý, kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah, ten zákonite musí odsúdiť aj každú výrobu zbraní a ich používanie na obranné účely.

Domyslite to predsa do konca, vy všetci, ktorí šírite túto demagógiu o (amerických…) vrahoch…, ktorí dodávajú brániacej sa Ukrajine zbrane.

Mohla by vám k tomu pomôcť otázka: Ako by to dopadlo, ak by sa v 2. sv. vojne Sovietsky zväz a spojenci postavili Hitlerovi holými rukami??? Tak poďme, pohnite tou svojou ruskou „logikou“ a odpovedzte úprimne na túto jednoduchú otázku. Ja viem, neodpoviete, lebo ste zbabelí. Presne ako Putin, ktorý si trúfne iba na výrazne slabšieho.

Či si to uvedomiť chcete, alebo nie, vy nepriamo odsudzujete za používanie zbraní aj tých, ktorí sa nimi bránili proti fašistickému Nemecku. Doposiaľ ste nikdy neodsúdili to, že USA počas 2. sv. vojny posielali Sovietskemu zväzu zbrane, a to výdatne, a zďaleka nie len zbrane, aby sa Sovietsky zväz mohol ubrániť nemeckej fašistickej agresii. A ani to nikdy neodsúdite. Ale akonáhle je agresorom Rus, váš idol z Kremľa, zrazu ten, kto pomáha brániacemu sa, aj posielaním zbraní, je špinavý vrah.

Problém je, že vy ste stratili nielen súdnosť, ale aj pocit hanby za svoju tuposť, resp. za to, ako ľahko ste si nechali vymyť mozgy ruskou propagandou. 

 

Kto sa touto logikou z nej plynúcou chce aj riadiť, kto ju chce „principiálne dodržiavať“…, potom logicky musí odsúdiť aj trestno-právny inštitút nutnej obrany. Dovolíte si to? Pod vplyvom ruskej propagandy nepochybne áno. Bol by som zvedavý, ako by ste reagovali, ak by niekto napadol so zbraňou vaše deti a bezprostredne by hrozilo, že ich zabije, a vy aj v prípade, že by ste mali ich čím ochrániť (mali by ste ešte účinnejšiu zbraň), či by ste nechali útočníka nech dokončí svoj zámer, len aby ste zostali verní vášmu zvrátenému presvedčeniu.

Tak ako by ste sa zachovali? Ak by sa vám prihodilo toto, čo vám ale neprajem, hádam definitívne by vás to vyliečilo z vašej zvrátenej ruskej logiky.

 

A čo o nutnej obrane hovorí Trestný zákon? Inak dá sa predpokladať že s najväčšou pravdepodobnosťou aj ten ruský hovorí to isté:

„Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.“

„Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku.“

Podľa ruskej logiky je to nie Ukrajina, ale Rusko, ktoré odvracia útok… (útok, ktorý na Rusko od 2. sv. vojny až doposiaľ nikdy neprišiel).

Nositelia tejto logiky by ju mohli odvrhnúť, ak by si prečítali doplňujúcej vetu definície Nutnej obrany, lebo na nej by mohli pochopiť, že aj kebyže sa Rusko bráni… jeho obrana je neprimeraná útoku, keďže k tomuto na Rusko doposiaľ ani nedošlo. A s najväčšou pravdepodobnosťou k nemu ani nedôjde. A ak by náhodou, muselo by ísť o priamo hroziaci útok. K nemu však zo strany NATO nedošlo ani po tom, čo Rusko vojensky napadlo Ukrajinu 24.2.2020, teda ani po pol roku.

 

Súvisiaci článok:

12 otázok, na ktoré odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny nedostanete

 

Cenzúra v Dúbravských novinách Áno, Územné plány zón Nie. Bodka.

11.09.2022

Pána starostu bratislavskej Dúbravky mám rád, ale to neznamená, že ako obyvateľ Dúbravky a poslanec miestneho zastupiteľstva budem, tak ako to robí drvivá väčšina súčasných dúbravských miestnych poslancov (s výnimkou Mateja Nagya, Viery Psotkovej a Libora Gulu) zatvárať oči pred jeho ALIBIZMOM; a to nie v jednej veci verejnej, ale hneď vo viacerých. Na poslednom [...]

Ustupovať vydieračovi z Kremľa znamená nechať sa ním držať za gule.

10.09.2022

Znamená to podporovať Zlo, nechať ho páchať ďalšie a ďalšie zločiny – zločiny výlučne na slabších. Znamená to, nechať ho tak robiť len kvôli lacnejšiemu plynu, rope… alebo kvôli vidine lacnejšieho plynu a ropy. Bez nerastného bohatstva by Rusko bolo jedným z najzaostalejších štátov sveta a tým pádom by Kremeľ nemohol viesť svoje vojenské agresie [...]

Svoju masochistickú lásku k Rusku si na Václaváku oddemonštrovali svedkovia Putinovi

08.09.2022

Čoskoro to čaká aj slovenských Svedkov; pod vedením R. Fica a bývaých Kotlebovcov. Minulý týždeň, 4.9.2022, sa na Václavskom námestí v Prahe konala asi najväčšia demonštrácia na území bývalého Československa od Nežnej revolúcie. Zúčastnilo sa jej podľa odhadov 70 tisíc ľudí. Tentokrát, na rozdiel od Nežnej revolúcie, sa ale nedemonštrovalo za slobodu, ale [...]

hurikán fiona búrka kanada strom

Pobrežie Kanady zasiahol hurikán. Bez prúdu je pol milióna domácností

24.09.2022 18:22

Hurikán Fiona, ktorý oslabil na post-tropickú búrku, sprevádzal vietor s rýchlosťou takmer 150 kilometrov za hodinu.

Irán drony manévre

Irán ľutuje rozhodnutie Kyjeva obmedziť vzťahy kvôli dronom pre Rusko

24.09.2022 17:18

Ukrajina by sa nemala nechávať "ovplyvniť tretími stranami", ktoré sa usilujú o zničenie iránsko-ukrajinských vzťahov, uviedlo ministerstvo.

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 673841x
Priemerná čítanosť článkov: 4109x

Autor blogu