Založ si blog

„Ukrajina – Masky revolúcie“ & Masky obhajcov jej znásilňovania

K francúzskemu dokumentu z roku 2016 – Ukrajina – Masky revolúcie, od francúzskeho autora Paula Moreira,

odvysielaného na francúzskom platenom TV kanáli Canal+,

v kurzivách v tomto článku uvádzam najprv to, čo iste poteší srdcia obhajcov ruskej agresie na Ukrajine, srdcia schvaľovateľov ruského vraždenia na Ukrajine, ktoré si len doposiaľ vyžiadalo desať tisíce obetí na životoch, vrátane životov civilného obyvateľstva, čo má na svedomí v prvom rade ruský prezident Vladimír Putler a v neposlednom rade všetci tí, ktorí jeho kroky schvaľujú, myšlienkovo podporujú, alebo „len“ relativizujú zločiny jeho vojakov na Ukrajine považujúc ich za nevyhnutné… na dosiahnutie mieru… a vnútorného uspokojenia diktátora z Kremľa.

A následne k tomu uvádzam komentáre klasickým písmom:   

 

FANKLUB KREMĽA:

 

– „„Zavraždili 45 ľudí v strede Európy a nik o tom nevedel,“ vysvetľuje autor dokumentu Moreira ako jeden z dôvodov nakrútenia svedectva, ktoré je pre Kyjev nepríjemným javom v európskom éteri.“

 

KOMENTÁR:

 

Najprv otázka: Zaujímal sa niekto z daného fanklubu, prečo daný francúzsky objektívny… dokumentarista mlčí nad celou radou aktuálnych čerstvých prípadov vraždenia civilného obyvateľstva na Ukrajine zo strany ruských okupantov? Ale fanúšikovia Kremľa budú tvrdiť opak. Namiesto toho, aby skúmali, ako „objektívne“ informujú, resp. ako ľuďom vymývajú mozgy médiá v diktátorskom Rusku.

 

Fanúšikovia Kremľa prekrúcajú. Francúzsky dokumentarista v skutočnosti povedal toto:

„When I started this investigation on Ukraine, I was astonished to discover the degree to which the massacre in Odessa [May 2, 2014] had faded from memory. Forty five people were killed in a huge fire in the heart of a major European city in the middle of the 21st century. Everything was filmed by dozens of cameras and cell phones. Yet around me, no one remembered.“

Toto je dosť odlišné od toho, čo podsúvajú fanúšikovia Kremľa. Podsúvajú, že to, čo sa stalo v Odese v 2014 bolo utajené pred svetom a až francúzsky dokumentarista to odhalil, aby svetu ukázal pravdu… https://newcoldwar.org/french-filmmaker -paul…

V skutočnosti udalosti v Odese i v Kyjeve boli v demokratických krajinách medializované dosť už dávno pred návštevou Francúza v Odese.

 

FANKLUB KREMĽA:

 

– Toto je pravá tvář Ukrajiny, ne ty grcy, co vám tlačí do hlav média.

Francouzský dokument z roku 2016: Ukrajina – Masky revoluce, poskytuje divákovi výrazně odlišný pohled na ukrajinskou revoluci, než ten, co prezentovali světu tzv.. důvěryhodná média.

Samozřejmě, spustila se vlna kritiky po odvysílání tohoto dokumentu v polské televizi TVN24. „Ukrajinské“ velvyslanectví od televize očekávalo vysvětlení, proč propaguje produkt Ruské propagandy.

Ve Francii chtělo dokonce „Ukrajinské“ velvyslanectví odvysílání tohoto dokumentu zakázat. Odůvodnění – Ruská propaganda. Žádné vysvětlení např. bestiálního vraždění v Oděse.

Tento organizovaný masakr civilistů v Oděse byl natočen mnoha lidmi, dokonce samotnými vrahy z různých úhlů pohledu, je mimořádně zdokumentován.

Před rozzuřeným davem se skupina kolem 300 lidí včetně žen, těhotné ženy a dětí ukryje do domu odborů ve víře, že tam najdou útočiště a policie zasáhne dříve, než se stane něco strašného – nezakročil nikdo. Nemohli tušit, že v domě odborů už na ně čekají jejich vrazi. Střelba útočníků do řad domácích (proruských) demonstrantů zpoza policie, dokonce do „vlastních“ řad, jen aby ještě více vyhrotily situaci. Ohořelá těla v domě odborů na patrech kde nehořelo, znásilněné ženy, následně zavražděné a zanícené, lidé co přežili pád z oken budovy na zem dorážení holemi a vrazi se baví, procházejí a zípou ten svůj „národní“ pokřik bez obav z důsledků svého jednání.

– O čo vám ide vážení? Tak strašne vám vadí, že sa ľudia prostredníctvom toho filmu konečne dozvedia o fašistických zverstvách členov strany Sloboda, pravého sektoru a batalionu Azov? Je tam trebárs výpoveď šéfa Pravého sektora z Odesy, ktorý otvorene na kameru ľutuje, že v tom dome nezhoreli všetci proruskí demonštranti… Je to možné v právnom štáte??!

 

KOMENTÁR:

 

„… Ukrajinská strana, ktorá ešte pred jeho vysielaním žiadala televíziu cez zastupiteľstvo v Paríži, aby dokument stiahla z programu ako „proruskú propagandu“.“

Ako obvykle, horliví fanúšikovia ruskej agresie na Ukrajine len niečo prekrútené skopírovali z RussiaToday. V skutočnosti ukrajinská ambasáda v Paríži nič také nenapísala, ale napísala toto:

„We advise Canal+ reconsider the possibility of broadcasting that film.“

Kto rozumie angličtine vie, že toto má od žiadosti „stiahnuť film z vysielania“ dosť ďaleko.

Zdroj: https://www.facebook.com/ambassadeukraineenf

K pohoršovaniu sa nad konaním ukrajinskej ambasády v Paríži:

Je zaujímavé, že týmto proruským horlivcom vôbec, ale vôbec nevadí, že v ich milovanom Rusku sa vo všetkých médiách, čo sa týka vojny na Ukrajine, hovorí a píše výlučne len to, čo chce počuť Putin a jeho zločinecká banda. A ten, kto sa v Rusku opováži povedať čo i len o 3 slová, ktorými nazve „špeciálnu operáciu na Ukrajine“ pravým menom – ruská útočná vojna, skončí vo väzení, alebo „dobrovoľne“ vyskočí z 10. poschodia.

Tak ako sa aj medzi Židmi v 2. svetovej vojne, nehovoriac o Slovákoch v 2. svetovej vojne,  našli užitoční idioti slúžiaci nacistom, tak aj dnes sa aj na Západe nájdu užitoční idioti slúžiaci vedome, alebo aj nevedome, záujmom fašistov z Kremľa. Zábavný je spôsob, ako sa na výtvory týchto idiotov upnú a ako potom tie výtvory rozmažú ako potvrdenie svojich teórií slovenskí fanúšikovia Kremľa. Na zásadnú súvisiacu otázku: Kedy natočia a odvysielajú v Rusku film o tom, ako Rusko napadlo Ukrajinu a koľko životov, znásilnení a iných brutalít a nešťastí a materiálnych škôd stála Putinova nezmyslená „špeciálna operácia“ na Ukrajine?

neodpovedajú.

Lebo vedia, že nikdy. A toto je zásadný rozdiel, ktorý sa fanúšikom Kremľa nehodí do krámu.

Prevraty, alebo revolúcie nie sú takmer nikdy zamatové a takmer vždy sú v nich krutosti a obete na životoch. Koľko nevinných obeti mali komunistické revolúcie, ktorým mnohá z fanklubu Kremľa fandia dodnes? Koľko obetí, len doposiaľ, už priniesla ruská agresia na Ukrajine? Koľko Ukrajincov zavraždili ruskí „dobrovoľníci“ či zelení mužíci?

Ani Ukrajinci pri obrane svojej krajiny sa s Rusmi nemaznajú. Ale hlavný vinník všetkých zločinov na Ukrajine je ruská agresia voči Ukrajine. Áno, člen fanklubu musí tvrdiť, že Rusko sa len bráni! Nepozná medzinárodné právo, ktorého signatárom je aj Rusko, resp. sa ho zaviazalo dodržiavať. Toto právo povoľuje len obranné vojny, nie útočné. Iba človek ktorý stratil aj tie najmenšie čiastky súdnosti môže vyhlásiť, že Rusko na Ukrajine vedie obrannú vojnu. Čítajte správne: „Na Ukrajine Rusko vedie obrannú vojnu…“ Veď toto je v rozpore aj s elementárnou logikou!

A nepozná ani Trestné právo, ktorého inštitút NUTNEJ OBRANY rešpektuje, alebo z neho vychádza aj medzinárodné právo. Rusko svojim útokom na Ukrajinu porušilo úplne všetky zásady nutnej obrany.

Obete v Odese sú tragickou vizitkou politikou sfanatizovaných ľudí na oboch stranách. To však neznamená, že tí, ktorí zabíjali tých ľudí by nemali byť potrestaní.

Toto nie je dôkaz o ukrajinskom fašizme. Tieto zverstvá by sa diali všade. Pokiaľ je štátna moc paralyzovaná, a ona na Ukrajine paralyzovaná bola, tak tí, čo majú tendenciu páchať zločiny, ktorých je v spoločnosti výrazná menšina, budú tieto zločiny páchať, lebo vedia, že nebudú potrestaní. A nie malú zásluhu na tom, že moc na Ukrajine bola paralyzovaná, má aj Kremeľ. Putinovi vyhovovala slabá Ukrajina so zlyhávajúcou štátnou mocou, lebo jej opak – silná prosperujúca Ukrajina – by už dávno znamenala jeho debakel a koniec.

A ak udalosť v Odese ako dôkaz, že Ukrajina je fašistická, chce považovať taký štát, ako je Rusko, v ktorom je doposiaľ velebený masový vrah Stalin, tak to asi dostatočný dôkaz naozaj bude… Rusko je spolu s Nemeckom ten posledný štát, ktorý môže iný štát označovať za fašistický. Nemci sa poučili, Rusi nie. Okrem toho čo sa v Rusku napáchalo do 2. svetovej vojny, čo Kremeľ napáchal počas nej, tak v páchaní zločinov proti ľudskosti Rusko pokračovalo aj po 2. svetovej vojne keď ovládalo celú východnú Európu a terorizovalo všetkých, ktorí otvorene nesúhlasili s implantovaným ruským diktátorským režimom.

Ťažko povedať, či vo veci zabíjania v Odese v 2014 prebehlo objektívne vyšetrovanie zo strany ukrajinských orgánov činných v trestnom konaní. Že také vyšetrovanie prebehlo, vylúčiť sa nedá. Na strane druhej, nie každé vyšetrovanie dokáže páchateľov usvedčiť. A takisto sa v ruskej propagande nikde nedočítate, do akej miery môžu za incident proruskí militantní aktivisti na Ukrajine čo bolo skutočnou príčinou požiaru v budove. Ale povedzme, že vinníkmi boli iba Ukrajinci a ukrajinské orgány činné v trestnom konaní usvedčujúce dôkazy proti páchateľom mali, alebo ich mať mohli, ale vec zamietli pod koberec. Myslí si ale v takom prípade niekto, že tí Rusi, ktorí v súčastnosti na Ukrajine vraždia aj civilné obyvateľstvo, budú niekedy v Rusku potrestaní??? Skôr sa dá predpokladať, že v prípade, že Putler ostane prezidentom aj po vojne, tak títo vrahovia budú ocenení štátnymi vyznamenaniami. Ak sa ešte medzi tým tak nestalo.

Zabíjanie na jednej aj na druhej strane bude na Ukrajine pokračovať, ako to už vo vojnách býva. Dominantnou otázkou je však pri tom to, kto sa vo vojne bráni a kto je agresor. A tým je jednoznačne Rusko – ako sa na tom zhodlo medzinárodné spoločenstvo.

 

AJ TAKÍTO ĽUDIA PODÁVALI V DOKUMENTE SVEDECTVÁ:

Homophobic Stalinist reiterates Russian propaganda for French documentary

Alexey Albu at a press-conference of the establishment of a committee for the „liberation of Odesa“ 

2016/01/30 – 02:00 • Ukrainian politics

Cet article en français

A notorious homophobic Stalinist who has allied with neo-Nazi groups and had joined a terrorist brigade in Donbas stars in the French documentary “Ukraine. Masks of the Revolution” by Paul Moreira. By reiterating baseless Russian propaganda about Ukrainian fascists holding a “massacre” of pro-Russians in Odesa’s Trade Union building, the film not only misleads French audiences about events in Odesa and Ukraine, but also omits important details about the speaker’s biography.

Though the first broadcast is planned for 1 February 2016, the film’s description and trailer were already widely circulated and have caused a backlash of criticism. Observers have noted the author’s ignorance of a Russian-backed conflict in Ukraine and distorted portrayal of the tragic fire in the Odesa Trade Union building on 2 May 2014. Moreover, the Representative Committee of the Ukrainian Community in France has officially stated that Moreira’s film mainly serves the function of reproducing Russian propaganda.

As noted by Halya Coynash, Moreira asked Tatyana Gerasimova of the well-respected May 2 group only for commentaries that would reinforce the Kremlin’s propaganda line, namely, of a “mass killing” perpetrated by far-right militias to pro-Russians in Odesa Trade Unions building, despite expert analysis that the fire in it was started by accident. He also chose to ignore undisputed evidence of disturbances provoked by pro-Russian activists, including the first open shooting which was opened by a pro-Russian activist and took the life of the first victim, a Right Sector member.

Ignoring the widely covered, if not flawless, investigation of the tragic fire in Odesa which took the lives of 42 victims, Moreira adapts lavishly funded Russian propaganda narratives to paint a sinister conspiracy in which far-right groups, abetted by the USA, are taking control of Ukraine.

Understandably, respectable specialists like Tatyana Gerasimova would give little support to this plot with their fact-based commentaries. But a Stalinist, homophobe, terrorist, and neo-Nazi ally (all in one) fits the role like a glove.

Enter Alexey Albu

Alexey Albu. Snapshot from the documentary

Alexey Albu is a jack of many trades. Best known as the leader of the Stalinist organization Borotba, at the time of the Odesa tragedy Albu was a deputy of the Odesa regional council from the Communist party. However, by 3 March 2014, after the victory of Euromaidan and escape of disgraced president Yanukovych from Kyiv, Borotba‘s authoritarian views and unscrupulous operation caused the ire of Ukrainian left and anarchist organizations, which in a statement published on the Autonomous Workers’ Union disassociated themselves from Borotba, saying that “its members tended to be committed to the most discredited, conservative, and authoritarian “leftist” regimes and ideologies, which do not represent the interests of working classes in any way.” The statement went on to criticize Borotba’s cooperation with chauvinist, anti-Semitic, racist, clerical, pro-government, and homophobic groups, and its portrayal of Euromaidan protesters as solely nationalists and rightwingers.

Homophobia is rather one of many “left conservative” platforms for Borotba than a priority. Alexey Albu was an exception: he made an appeal to expel LGBT activists from left campaigns and attacked them and expressed his readiness to work together with far-right groups.

 

Aleksey Albu, quote from a Borotba email: “Anyway I propose to walk separately without the pederasts [derogatory Russian term for homosexuals] and other scum (physically and morally)… we have to try harder to attract larger crowds!”

It’s likely that Borotba‘s participation along Russian nationalists in the assault on the Kharkiv state administration and beating of people inside, which happened two days earlier, was the cause of the statement. 97 people suffered injuries, and during the assault a Moscow resident raised the Russian flag above the administration. Albu would go on to participate in unsuccessful attempts to establish a separatist “Kharkiv People’s Republic,” in line with Putin’s initial plan to dismember South-Eastern Ukraine into a “Novorossiya.”

It was also then that he publicly called for Russian troops to enter Odesa.

 

Quote from a Borotba mail: “If the Russians invade Odesa, we’ll be able to breathe more freely”

Read more: From petty criminals to murderers: The evolution of Stalinists at the example of Borotba 

Albu’s support for separatism would grow, and as the “Novorossiya” project moved south, manifesting itself with pro-Russian demonstrations abetted by the authorities, he would take a very active part in the Odesa tragedy. On May 2, when a peaceful march of Euromaidan supporters escalated into a deadly conflict after it was attacked by pro-Russian activists shooting behind the backs of the police, Albu urged the pro-Russian separatists to hide inside the barricaded Trade Union building, never entering it itself, as noted by the Autonomous Workers’ Union in its second statement against Albu and Borotbacalling on international partners to severe ties with the organization:

“We see this as a proof enough for any left or anarchist organization in the world to sever any ties, either financial or informational, with this organization. By sending them money you will fund the civil war; by spreading their statements and supporting them morally you would contribute to their war propaganda.”

Indeed, in this video, Albu is shown exiting the burning Trade Unions building in a white shirt. No traces of smoke or soot appear on his face or shirt. “Did Albu know that there will be an explosion and gas attack inside the building? Did he know where to hide to keep his white shirt clean?” asks the author of the video.

For a detailed account of what took place on 2 May 2014 in Odesa, see: Timeline of events in Odesa on 02.05.2014

After being listed as wanted by Ukraine’s Security Service, Albu escaped to occupied Crimea, where partnered up with a leader of Odesa’s pro-Russian Rodina party and head of the Slavianskoie Yedinstvo far-right organization to create a “coalition to liberate Odesa.” This coalition would demand a “special status” for Odesa from Kyiv’s central authorities, just like the Russian-controlled puppet “People’s Republics” in Donbas.

 

Press-conference of the “Coalition for liberation of Odesa”. From left to right: Alexander Vasilyev, Dmitri Maidannik (Odinov), Alexey Albu. Image: borotba.su

Slavianskoie Yedinstvo (Slavic Unity) is a neo-Nazi pro-Russian organization standing for Russian nationalism and the superiority of the Slavic nations (Russians, Belarusians, Ukrainians.) It is anti-immigrant, anti-Semitic, and calls for a “spiritual-economic” union of Slavic nations. Its leader Dmitri Maidannik would change his last name to Odinov in honor of the Nordic god Odin, as Maidannik was too Tatar-sounding. An unexpected partner for a Stalinist? More was still to come.

Albu would continue his political career by joining the ranks of the Prizrak (ghost) battalion, one of the Russian-backed militant groups that have been ravaging Ukraine with war for more than a year in the so-called “Luhansk People’s Republic,” an organization proclaimed as terrorist by Ukraine. It was a good fit – its leader Aleskei Mozgovoi was also a jack of many trades and views, managing an especially ruthless brigade of militants including a neo-Nazi famous for dog killings in his youth and who now practices his sadistic intentions by finishing off Ukrainian soldiers, left-supporters, monarchists. While appointing “communist” Albu as a political leader, Mozgovoi managed to wear a white guard uniform and condemned visits by women to pubs, harbor with the most diverse assortment of Russian neo-nazis and imperialists (a detailed investigation in German is available here).

 

Albu (left) standing alongside Prizrak battalion commander Mozgovoi (right)

Is it the testimony of Albu part of the basis of Moreira’s crusade to “shed light” on a tragedy only he considers underreported? Albu is barely in his 30s and directly contributed to the death of pro-Russian activists in Odesa who he claims were “massacred” by far-right militants. He is now the ideological supervisor of a terrorist organization featuring famous neo-Nazis. He has also overtly associated himself with the Odesa Underground / Odesa Fraternity organization, which has claimed credit for bombings in the city and still says it will one day “liberate Odesa.”

Whatever the answer, this film is not really a documentary and an investigation. Canal Plus should reconsider airing such a blatant piece of propaganda for fear of losing its professional reputation.

Zdroj:

Homophobic Stalinist reiterates Russian propaganda for French documentary

Uspokojivá šikana ukrajinských žiakov na ZŠ Dudova v Petržalke a jej ukážkové zahladenie

29.08.2023

Ide o základnú školu , ktorá je, minimálne v rámci Petržalky, považovaná za nadpriemernú. Základ k tomuto článku bol položený tu: 2. časť – Čo všetko si nedisciplinovaní žiaci nadpriemernej ZŠ v Petržalke dovolia za jednotky zo správania Tento článok je špeciálne venovaný jednému konkrétnemu, obzvlášť závažnému skutku, ktorého sa v rámci celej [...]

Nie Ukrajina, ale Rusko porušilo Minskú dohodu. A nielen ju.

01.08.2023

Hneď na úvod treba povedať, že uznaním Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republiky (DĽR) Moskva de facto odmietla dohodu z Minska. Veď aj touto dohodou v podstate potvrdila zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny vrátane Donecka a Luhanska. A že tam prebehla genocída na rusky hovoriacich občanov Ukrajiny tak tejto báchorke s najväčšou [...]

Fantazmagórie kremeľských „mierotvorcov“ & Terapia pre mentálne obete putinizmu VI

13.07.2023

Prečo v „slobodnom Rusku“ zatýkajú protivojnových demonštrantov? Ruským kremeľským ,,mierotvorcom“ bojujúcich za „mier“ na Ukrajine zrazu vadí mier??? Je veľmi veľa takýchto nepohodlných otázok, na ktoré dezoláti obhajujúci ruskú agresiu na Ukrajine, odpovede nemajú. K týmto dezolátom patria aj tí, ktorí vystupujú ako nestranní…, ktorí nemajú [...]

migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica

Návrh Poľska na zavedenie kontrol na slovenských hraniciach zatiaľ nie je oficiálny

26.09.2023 10:54

V stanovisku to zdôraznilo slovenské ministerstvo vnútra.

Poľsko, Ukrajina, Rusko, Przewodów, raketa

Vyšetrovatelia potvrdili, že Poľsko vlani zasiahla raketa z Ukrajiny

26.09.2023 10:37

Poľskí vyšetrovatelia potvrdili, že raketa, ktorá vlani v novembri zasiahla poľskú obec Przewodów a zabila dvoch ľudí, bola vypálená z Ukrajiny

Róbert Bulla

Zásah NAKA v Nitre. Zadržali exšéfa nitrianskeho inšpektorátu práce aj známeho podnikateľa

26.09.2023 10:30

Róbert Bulla, bývalého nitrianskeho inšpektorátu v Nitre, neskončil v rukách polície po prvýkrát.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 792982x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu