Založ si blog

Ako ruská propaganda deformuje myslenie svojich obetí. Na príklade horiaceho domu.

Najprv znenie e-mailu

ktorý som dostal od mojej známej už síce dávnejšie, ale stále je veľmi aktuálne, a dostal som ho ako reakciu na môj článok: Aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní! Nech Rusko oslobodí Ukrajinu tiež bez zbraní!

v ktorom som vyvracal demagógiu tohto znenia: „Každý, kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah!“:

 

„Marcel ,

Vojnu treba odsúdiť

(ale zjavne nie a nie agresora, aj keď v danom prípade je tento dobre známy. Odsúdiť iba vojnu znamená odsúdiť aj toho, kto sa proti agresorovi iba bráni. Znamená to brať mu právo, aby sa bránil; poznámka autora článku).

Teraz je vojna na Ukrajine.

(ani zmienka o tom, kto koho napadol, akoby sa Ukrajina napadla sama; poznámka autora článku).

Aj armáda USA má na svedomí mnoho utrpenia.  

(to sa spomína pre prípad, ak by niekto poukázal na to, že Ukrajinu napadli Rusi a nedalo by sa to nijako spochybniť. Ačohentizmus ako vyšitý; poznámka autora článku)

Ja nikomu a ničomu nenadŕžam a túžim po zložení zbraní. Ale odmietam, že všetko je len čierno-biele. Západ má svoju verziu a Rusi tú svoju, že je nevyhnutné Ukrajinu denacifikovať od náckov, ktorí ubližujú ruskej menšine na Ukrajine.

(Rusko napadlo Ukrajinu, ale moja známa netúži po tom, aby zbrane zložili Rusi a odišli domov. Nezaujíma ju, že Rusi zbrane dobrovoľne nezložia. Zjavne je pre ňu najlepším riešením ustupovanie zlu a jeho podporovanie tým, že zbrane zložia napadnutí Ukrajinci, aby sa nemali čím ruskej agresii brániť; poznámka autora článku ).

Nevidím do toho. A tobôž, čo si mám myslieť o správach z Ukrajiny, ktoré nám podsúvajú mienkotvorci. To sú tí istí, čo nás informovali o covide.

Tak a teraz ,,babo raď“, aké stanovisko k tomu celému zaujať, keď nepoznáš ,,čistú pravdu“, jak na jednej, tak na druhej strane.“  

 

Nasleduje MOJE STANOVISKO: 

 

Pochybovať o tom, že Rusko bombarduje celú Ukrajinu, že sú zabíjaní, a to aj brutálne, aj civilisti, že títo v státisícoch utekajú zo svojej krajiny pred ruskou „špeciálnou mierotvornou operáciou“, že tu nejde o náckov, ale o podmanenie si suverénneho štátu Ukrajiny, to vyžaduje naozaj silné postihnutie mysle ruskou propagandou.

 

Na príklade horiaceho obytného domu opíšem Tvoju „logiku“: 

 

Niekto zapáli o 14:00 obytný dom. Ty okolo neho prechádzaš o 15:00 a vidíš, že na dome horí strecha a k domu utekajú hasiči.

Ak sa naozaj chceš principiálne držať svojej vyššie prezentovanej “logiky“, ktorá síce nie je Tvoja, ale vyplýva z ruskej propagandy, tak v danej situácii by si sa mala zachovať takto:

1.

Zastavíš bežiacich hasičov, ktorí by mohli dom zachrániť; aj keď niektoré škody sú už nezvratné.

Vyzveš hasičov, aby odložili hasiacu techniku a požiar nehasili, lebo sa nevie aká je čistá pravda – akurát ti totiž niekto volal z neznámeho čísla a povedal Ti, že v dome sa zdržiavajú náckovia ubližujúci určitým rodinám v dome a požiar bol založený preto, aby ich zlikvidoval.

2.

Budeš preto žiadať hasičov, aby požiar nehasili až do doby kým pravdivosť, alebo nepravdivosť informácie nepotvrdia nezávislé orgány.

Vyšetrovanie nie je jednoduché, lebo vyšetrovatelia majú obavy do horiaceho domu vkročiť.

Medzi tým sa už rúca aj južná časť obytného domu a s ňou, podobne ako vo východnej časti, hynú aj ľudia, ktorí z domu nestihli ujsť.

Nehovoriac o tom, že hrozí, že od horiaceho domu sa zapália aj susedné obytné domy.

A tiež nehovoriac o tom, že ten, kto požiar založil, a ktorý to ani nepopiera (akurát že požiar neoznačuje požiarom, ale preventívnym požiarnym opatrením…), je sám ukážkový nácek a zároveň majiteľ vedľajšieho domu s označením Kremeľ, v ktorom sa to náckami len tak hemží.

 

Pochopila si na danom prirovnaní absurdnosť logiky, ktorú prezentuješ?

 

A ešte dodám, že „argument“

že tí dvaja rozhádaní… (Rusko a Ukrajina) nech si to medzi sebou vysvetlia…, nech sa dohodnú…, je hlúpy. Bol by som zvedavý, či rusofili by takto argumentovali aj v prípade, keď fašistické Nemecko napadlo Rusko (vtedy Sovietsky zväz) a očakávali by od Američanov, aby Rusom nepomáhali, že veď nech sa Kremeľ s Hitlerom  dohodne…

Ten „argument“ je hlúpy, lebo predpokladá, že jeden suverénny štát bude skákať tak, ako ten druhý píska. A tiež predpokladá to, že ak suverénny štát takto skákať odmietne, na čo má výsostné právo, tak ten druhý má právo ho za to napadnúť a bombardovať dovtedy, kým ten slabší neustúpi a dobrovoľne nasilu sa s okupantom dohodne – ustúpi mu. A ak nie, tak agresia bude pokračovať dovtedy až kým si to ten slabší nerozmyslí, resp. až kým sa zlomí.

Pochopiť to však žiaľ nechce, resp. nemôže nemalý počet ľudí nakazených vírusom kremeľskej propagandy. Ale pre tých, čo tomuto vírusu ešte úplne nepodľahli, je tu jeden vynikajúci liek – kniha: „Mýty o Rusku“ – vyšla v roku 2020.

 

Na záver otázka pre obete ruskej propagandy, ktoré odsudzujú posielanie zbraní Ukrajine, aby sa mohla účinne brániť ruskej agresii :

ČO NECHCELI MIER TÍ AMERIČANIA? PREČO PRILIEVALI V 2. SV. VOJNE OLEJ DO OHŇA?…
➡Spojené štáty americké poskytli Sovietskemu zväzu počas druhej svetovej vojny masívnu vojenskú techniku a materiál. Aj vďaka nej boli skutoční nacisti porazení.
➡USA dodali v rokoch 1941 až 1945 v rámci operácie Lend-Lease potrebný tovar Sovietskemu zväzu na podporu toho, čo Stalin opísal Rooseveltovi ako „obrovský a ťažký boj proti spoločnému nepriateľovi – krvilačnému hitlerizmu.“ Išlo o:
🇺🇸400 000 džípov a nákladných áut
🇺🇸14 000 lietadiel
🇺🇸8000 traktorov
🇺🇸13 000 tankov
🇺🇸1,5 milióna prikrývok
🇺🇸15 miliónov párov armádnych topánok
🇺🇸107 000 ton bavlny
🇺🇸2,7 milióna ton ropných produktov
🇺🇸4,5 milióna ton potravín.“

 

Už na  to počujem proti „argument“: Sovieti všetko Američanom po vojne splatili!… Pripusťme, že áno, ale v tom prípade si odpovedzte na otázku, čo by nastalo, ak by Američania Sovietom v 2. svetovej vojne nepomohli a za druhé, prečo takto neargumentujete v prípade Ukrajiny, keď tejto USA dnes pomáhajú rovnako ako kedysi Sovietskemu zväzu. A hlavne sa vyhnite odpovedi na vyššie uvedenú otázku, aby ste si nemuseli priznať postihnutie mysle ruskou propagandou.

 

Súvisiace články, v ktorých sú odpovede na otázky, alebo výhrady, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou padnú aj v diskusii k tomuto článku:

Denacifikácia Kremľa je dnes prioritou číslo jedna.

Ukrajina nemusí predstavovať Dobro. Rusko však Zlo predstavuje.

AZOV? Denacifikáciu skôr potrebuje ruská žoldnierska skupina Wagnerovci a jej zakladateľ Kremeľ.

Majdan a udalosti v Odese v podaní Putina a iné jeho krivenie faktov, udalostí a histórie

V Dúbravke 3. jednofarebné miestne zastupiteľstvo za sebou. Príčiny a čo z toho plynie

17.11.2022

Člen mediálnej komisie (minimálne bývalý) a jeden z obhajcov jednostrannosti, resp. cenzúry v Dúbravských novinách – Miroslav Markovič, pri príležitosti 3. jednoznačného volebného víťazstva Martina Zaťoviča a jeho tímu v komunálnych voľbách 2022, zložil dokonca oslavnú báseň, za ktorú na FB Dúbravka veľký úspech zožal, a v nej celú jednu slohu mi [...]

Činnosť komunálneho politika nemusí byť hmatateľná, no napriek tomu môže byť užitočná & Odpočet mojej práce 2015 – 2022.

24.10.2022

Akonáhle niekedy na Facebook-u Dúbravka vyslovím nejakú vecnú kritiku na adresu činnosti, alebo nečinnosti vedenia našej mestskej časti Bratislava – Dúbravka, ktorej šéfuje mimoriadne populárny starosta Martin Zaťovič, tak spravidla hneď, namiesto vecných diskusných príspevkov, nastupujú: snahy odehonestovanie alebo zosmiešňovanie autora tejto kritiky, a nevecné výzvy, [...]

Z predvolebných novín „Dúbravka“ z r. 2010 & Keď ešte kritika starostu bola vítaná

22.10.2022

Kritika na adresu bývalého starostu (dnes už nebohého Jána Sandtnera) bola zo strany členov tímu a sympatizantov dnešného starostu (Martina Zaťoviča, do ktorého tímu som patril aj ja) vítaná, až žiadúca. Dnes je ale z ich strany odsudzovaná a za kritiku Martina Zaťoviča vás mnohí z jeho sympatizantov na FB Dúbravka pomaly slovne ukrižujú, stávate sa triednym [...]

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Irán zatkol neter ajatolláha Chameneího. Vo videu nazvala jeho režim vražedným

27.11.2022 15:09

Iránske vedenie podľa netere najvyššieho duchovného lídra zabíja deti.

Vladimir Putin

Estónsky minister Pevkur: Rusko nie je ani po deviatich mesiacoch vojny zásadne oslabené

27.11.2022 14:25

Hrozba, ktorú Rusko predstavuje pre západné krajiny, sa podľa estónskeho ministra obrany nijako nezmenšila.

nemocnica-bory.sk-nemocnica-stavba-jesen-lozkove-oddelenie-pacient-exterie19

Nemocnica Bory v Bratislave je skolaudovaná

27.11.2022 14:15

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, získala od príslušného stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie, ktoré tento týždeň nadobudlo účinnosť.

Viktor Orbán

Orbán: Je potrebná suverénna Ukrajina, aby Rusko nebolo hrozbou pre Európu

27.11.2022 13:46

Maďarský premiér zmenil rétoriku v súvislosti s Ukrajinou v čase vrcholiaceho sporu Maďarska o vyplatenie peňazí z regionálnych fondov Európskej únie.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 696522x
Priemerná čítanosť článkov: 4073x

Autor blogu