Založ si blog

Hľadaj chyby v Ukrajincoch, pomôžeš tým ruskému Agresorovi

Nie „Zabi bobra a zachrániš strom!“…, ale:

Hľadaj chyby v Ukrajincoch, pomôžeš tým ruskému Agresorovi – v jeho mierovej misii… Veď takto, aspoň morálne…, podporíte Rusko, ktoré, aj za cenu životov vlastných vojakov chce konečne urovnať spor na Ukrajine, spor vyvolaný Spojenými štátmi americkými…, spor škodiaci mieru vo svete.“…

Alebo:

„Keď silnejší napadne slabšieho, nezasahujte! Nerobte nič. Ani len slovne neodsúďte konanie násilníka. A ak už naozaj chcete spraviť v tomto niečo užitočné, tak potom hľadajte chyby v tom slabšom, ktorý bol napadnutý, aby sa čím skôr vzdal, aby my, a nielen my, sme znovu mohli kšeftovať s tým silnejším a bohatším! Lebo treba myslieť predovšetkým na seba a na vlastné záujmy.“…

 

Asi jasne cítite, že takýto postoj je chorý. A ak ho zastáva dlhoročná učiteľka, a možno polovica Slovákov, o to je to závažnejšie a strašnejšie.

 

Tento článok je voľným pokračovaním článku „Ako ruská propaganda deformuje myslenie svojich obetí. Na príklade horiaceho domu.“

https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2022/05/18/ako-ruska-propaganda-stale-deformuje-myslenie-svojich-obeti-na-priklade-horiaceho-domu/

Ide o emailovú debatu s mojou známou, ktorá je dlhoročná učiteľka – nazvime ju Libuš. Všimnite si, ako sa alibisticky vyhýba tým najpodstatnejším veciam a zásadným otázkam:

 

Napísal som:

 

Tvoj „argument“, že tí dvaja rozhádaní… – Rusko a Ukrajina, nech si to medzi sebou vysvetlia…, nech sa vo svojom spore na riešení dohodnú…, je veľmi, veľmi hlúpy. Lebo:

  1. Predpokladá, že slabší suverénny štát bude skákať tak ako píska iný – silnejší suverénny štát.
  2. A tiež predpokladá to, že ak slabší suverénny štát takto skákať odmietne, na čo má výsostné právo, tak ten druhý má právo ho za to napadnúť a bombardovať dovtedy, kým ten slabší neustúpi a dobrovoľne nasilu sa s okupantom dohodne – na ním stanovených podmienkach. .

To nie je dohadovanie sa, to je čisté vydieranie a ak ten slabší nepristúpi na požiadavky silnejšieho, tak agresia bude pokračovať dovtedy kým sa ten slabší zlomí a nakoniec mu nezostane nič, len podriadiť sa tomu silnejšiemu. Presne tak ako sa podriaďovali X mučených v dávnejších časoch.

To nie je ani spor. Toto je surová bitka, v ktorej silnejší do krvi tlčie slabšieho. Spor je keď napr. dvaja susedia sa sporia o časť pozemku. Obaja účastníci sporu majú rovnocenné postavenie, lebo obom stranám je garantované, že sa môžu dožadovať svojho práva na nezávislom súde. Ak by ale fyzicky silnejší sused fyzicky napadol svojho slabšieho suseda a navyše s tým, že ho bude mlátiť dovtedy, kým mu tento nepodpíše, že sporný pozemok patrí tomu silnejšiemu… a medzi tým mu už vyrazil sánku, zlomil nos…,

tak toto by už nebol spor, ako sa to tu Libuš snažíš podsúvať, ale išlo by o novú vec, o niečo oveľa závažnejšie, išlo by o trestný čin ublíženia na zdraví a ak by násilníckeho suseda nikto nezastavil, išlo by možno aj o ublíženie na zdraví s následkom smrti. Bez ohľadu na to, kto mal v spore o pozemok pravdu, alebo do akej miery ju mal.

 

Ty ak by si, ako suseda tých dvoch, bola svedkom takejto bitky, tak podľa logiky, ktorú prezentuješ, by si si pokojne naďalej popíjala na záhrade kávičku a ani políciu by si nezavolala, lebo ty nie si právnička a nemohla si vedieť, kto má v danom spore pravdu…

a možno by si ešte tomu tlčenému slabšiemu krvácajúcemu susedovi cez plot zakričala : Imro! veď sa už konečne s tým Julkom dohodni!…        

 

Libuš odpísala:

takže Ty by si do toho konfliktu zapojil celý svet? Nikdy to nebude tak, že sa všetci postavia za jedného. Vždy sa nájdu takí, ktorí sa priklonia na druhú stranu. A celosvetový masaker je na svete. Na to ja veru chuť nemám.

Takže môj názor je, nech si to vyriešia medzi sebou.

Nehovoriac o tom, že aj Ukrajina má riadne za ušami a nie je až taký nevinný baránok, ako sa ju naše médiá snažia prezentovať. Môjmu synovi chodí už roky do práce jeden Ukrajinec a syn sa ho už dlho vypytoval na aktuálne dianie. Takže som trochu v obraze. Rozkradnutý, skorumpovaný štát, kde boli bohatī a potom milióny chudobných. Roky ostreľovali Dombas, vraždili nevinných a nikomu to nevadilo, nikto to neriešil. No a zakázať menšinám používať ich jazyk, to je tiež cez čiaru. Skúsme u nás zakázať napr. maďarčinu.

Nie, nie, za Ukrajinu ja a ani moji blízki krk riskovať nebudú. Nech tam jednotlivci vycestujú, chopia sa zbrane a môžu bojovať za blaho Ukrajiny. Ale nechcem, aby sa do toho zaťahoval celý náš národ.

 

Napísal som:

Libuš, vyhla si sa reakcii k tomu najpodstatnejšiemu, k tomu zdôvodneniu, že prečo je Tvoj pôvodný nosný argument hlúpy. Namiesto toho si vytiahla, „nové argumenty“ – prečo nemáme hasiť to, čo nás nepáli… Ale budiž, vyjadrím sa aj k nim:

Minimálne od r. 2015 boli v Donecku nezávislé pozorovacie organizácie. Žiadnu genocídu nezistili.

OBSE, ktorej členom je aj Rusko, skonštatovala, že v na východe Ukrajiny (v Donecku) za cca 7 rokov prišlo o život 13.500 ľudí (zďaleka nemuselo ísť len o civilné obete). Tie ľudské životy však zďaleka nemajú na svedomí len ukrajinské gardy, ale minimálne rovnako aj ruskí separatisti, či už z radov Rusov žijúcich na východe Ukrajiny, alebo ruských vojakov na Ukrajine „dovolenkujúcich“, alebo vyslúžilých ruských vojakov, ktorí na Ukrajinu prišli robiť „poriadky“ – vyvolávať nepokoje a to všetko s podporou Kremľa.

Ak by to, čo robili Rusi a ukrajinskí Rusi na východe Ukrajiny, robili Maďari na juhu Slovenska, neoficiálne podporovaní Orbánom, a slovenská armáda by bola tak decimovaná ako bola v tých časoch tá ukrajinská, a teda by nezasahovala, potom rovnako by spravodlivosť do vlastných rúk začali brať ako prví ľudia okolo Kotlebu, Mazureka atď. a pod. a s nikým by sa nemaznali.

Neviem si dosť dobre predstaviť, že by Ukrajinci odopierali ukrajinským Rusom právo používať materinský jazyk. Ak by ho Ukrajinci odopierali hocikomu inému, vedel by som si to ako tak predstaviť, ale že by si to dovolili voči Rusom!???, to by bolo pre nich príliš veľké riziko.

Problém mohol byť v miere uplatňovania daného práva menšiny. Napr. ani Maďarom sa na Slovensku v minulosti táto miera nepáčila. Ani fašistickému Nemecku vo vzťahu k Československu a Poľsku. Do Poľska pred 2. svetovou vojnou posielali svojich „zelených mužíkov“ podobne ako Rusi na Ukrajinu ešte pred okupáciou Ukrajiny.

Osobne som doposiaľ nezaznamenal, žeby ruská strana dané porušovanie práv menšín, ktoré pripisuje Ukrajine, riešila na medinárodnom súde.

A aj keby naozaj dochádzalo v tomto smere k zásadnému porušovaniu práva menšiny na používanie materinského jazyka, tak to ešte stále zďaleka nie je dôvod na okupáciu a bombardovanie Ukrajiny. 

Mimochodom, ak je nejaký skorumpovaný štát, kde sú bohatī a potom milióny chudobných, tak v 1. rade treba spomenúť príklad Ruska. Ak by nemali Rusi nerastné suroviny, a jadrové zbrane, ktorými vydierajú civilizovaný svet, ak tento neprestane pomáhať tej krajine, ktorú Rusko napadlo,

boli by to úplní chudáci a to aj napriek tomu, že Rusko je na nerastné suroviny najbohatšou krajinou na svete. Je to obrovská benzínová pumpa, ktorú ovláda jedna strana, resp. jedna mafia – toho času už aj vojenský agresor s fašistickými znakmi.

K tomu zvyšku, čo Libuš uvádzaš…, že nechceš aby sa Slovensko zapájalo do daného konfliktu…, som napísal článok:

Vírus zvaný „Nehas, čo ťa nepáli“. https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2022/05/22/virus-zvany-nehas-co-ta-nepali-kremlom-podporovany/

Ako sa „riešia“ nelegálne skládky v bratislavskej Dúbravke? Spravidla alibisticky.

08.08.2022

24.5.2021 som v rámci práva poslanca miestneho zastupiteľstva na interpelácie a za účelom predchádzania čiernych skládok, resp. predchádzania fungovania teórie „rozbitých okien“, požiadal o zabezpečenie odstránenia dvoch nelegálnych skládok odpadov na ul. Agátovej. Jedna sa nachádzala v „garáži“ a pred ňou, pri bývalom Technickom skle (tá sa, dosť možné aj [...]

11 otázok, na ktoré odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny nedostanete

04.08.2022

Na nižšie uvedené „maturitné otázky“ odpovede od fanúšikov ruskej okupácie Ukrajiny, ani od tých, ktorí tvrdia, že nie sú ani na jednej strane konfliktu…, nedostanete. A to z jednoduchého dôvodu – lebo ich nemajú a ani ich mať nemôžu. Donaha odkrývajú ich proruský alibizmus a ich zvrátenú slepú vieru v dobro ruského okupanta bojujúceho na Ukrajine [...]

Opomínaná, ale fascinujúca Lodž & Poľský prístup k Židom, Osvienčim a Brezinka a prečo sa to stalo

02.08.2022

Pozn.: Ten istý článok, ale s mojou fotodokumentáciou, si je možné pozrieť na mojom blogu Sme ako súkromný článok tu: https://blog.sme.sk/burkert/cestovanie/opominana-ale-fascinujuca-lodz-polsky-pristup-k-zidom-osviencim-a-brzezinka-a-preco-sa-to-stalo Osvienčim (60 km západne od Krakova), bol našou prvou zastávkou v rámci našich potuliek Poľskom 2021. Lodž bola tou poslednou, [...]

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 06:23

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

marcelburkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a poslanec MZ Bratislava - Dúbravka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 655114x
Priemerná čítanosť článkov: 4120x

Autor blogu