Založ si blog

Rusko nezaútočilo ani na Ukrajinu, ale NATO ho aj tak napadlo! . . . A čo na to medzinárodné právo?

Ukrajina, v obave, že ho Rusko niekedy v budúcnosti napadne, radšej iniciatívne sama napadla 24.2.2022 Rusko a na pomoc si k tomu prizvala aj amerických imperialistov a NATO, ktoré už vyše roka drancujú Rusko. Mal len ten Putin pravdu, že USA a NATO netreba veriť a že raz NATO na Rusko zaútočí. Pričom Rusko na Ukrajine nikdy nesiahlo dokonca ani na svoj Krym, ktorý mu Ukrajina násilím ukradla, čo je v rozpore s medzinárodným právom. Ukrajina, za pomoci amerických hyen, ktorým sa zapredala, a za pomoci NATO len zneužíva svoju silu voči slabšiemu susedovi. A svoju útočnú vojnu sa dokonca opovažuje nazvať obrannou! To by nevymyslel ani Putin!

A prečo je a bolo Rusko voči Ukrajine vždy tak zdržanlivé a to aj po tom, čo mu Ukrajina ukradla Krym? Nuž preto, aby nedalo Američanom a NATO do rúk zámienku na zaútočenie. No aj napriek ruskej snahe vyhýbať sa konfliktom a dodržiavať medzinárodné právo, americkí imperialisti a ich spojenci cez Ukrajinu napadli Rusko a už vyše roka ho pustošia.

Rusko však napriek tomu, aj keď je už vyše roka drancované, doposiaľ vedie výlučne iba obrannú vojnu; teda neútočí na Ukrajinu, aj keby mohlo. Ale Rusko nechce rozpútať geopolitický konflikt, ktorý by presiahol hranice Ruska a nebodaj by spôsobil 3. svetovú vojnu.

TOĽKO SKUTOČNOSŤ. 

 

A TERAZ Z ROZPRÁVOK AMERICKEJ PROPAGANDY:

 

Zabiť iného človeka je trestné. Jediná výnimka, kedy to neplatí,  je zabitie v nutnej obrane, keď osoba odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok proti jej životu. Nejde ale o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku.

„Členovia OSN (Organizácia spojených národov) s cieľom zachovávať medzinárodný mier a bezpečnosť sa zaviazali riešiť svoje medzinárodné spory mierovými prostriedkami. Tieto zásady sú upravené v Charte OSN ako medzinárodnej zmluve, no zároveň sú zásadami medzinárodného obyčajového práva, ktoré zaväzuje aj nečlenské štáty OSN.

Rusko ako člen OSN porušilo svoje záväzky vyplývajúce z Charty OSN, keďže svojím konaním porušilo územnú celistvosť a Ruskom uznanú nezávislosť Ukrajiny (a to už 3. decembra 1991 na základe deklarácie o rozpade ZSSR a vyhlásenia Borisa Jeľcina v programe Vesti).

Zo zásady zákazu použitia sily alebo hrozby silou sú v zmysle medzinárodného práva možné dve výnimky. Použitie sily alebo hrozby silou je v súlade s medzinárodným právom v prípade, ak ide o akt sebaobrany alebo o príslušných opatreniach s použitím sily rozhodne Bezpečnostná rada OSN. Obe výnimky sú však v prípade ruskej invázie neaplikovateľné.

Prvá výnimka,

inštitút sebaobrany, je okolnosťou vylučujúcou protiprávnosť, v zmysle čl. 51 Charty OSN ide o prirodzené právo každého štátu. Sebaobrana sa môže vykonať buď v individuálnej forme alebo kolektívnej forme. Je však v rozpore s medzinárodným právom, že agresiu Ruska prezentuje jeho najvyšší predstaviteľ ako sebaobranu. Nejde o sebaobranu individuálnu, keďže sebaobranu je možné realizovať až v prípade, ak dôjde k ozbrojenému útoku. No k ozbrojenému útoku na Rusko nedošlo (dokonca ani k bezprostredne hroziacemu). Počas vývoja medzinárodného práva nedošlo obdobne ani k uznaniu tzv. konceptu preventívnej sebaobrany. Čo sa týka sebaobrany kolektívnej: tá tiež môže nasledovať až po ozbrojenom útoku. Okrem toho je nevyhnutné zdôrazniť, že hoci Rusko uznalo nezávislosť Donecka a Luhanska, takéto uznanie iným štátom neznamená vznik štátnosti týchto útvarov, preto nie je možné poukazovať na prípadné pozvanie či žiadosť o pomoc zo strany napadnutého štátu. Napokon, neoddeliteľnou súčasťou legitímneho výkonu práva na sebaobranu je nevyhnutnosť a proporcionalita vykonávaných opatrení, čo, žiaľ, nie je súčasťou práve prebiehajúceho ozbrojeného konfliktu, a to ani v prípade, že prezident Putin vo svojich príhovoroch hovorí o genocíde páchanej vo vyššie uvedených oblastiach.

Druhá výnimka

zo zákazu použitia sily sa týka opatrení Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN), ktorá je hlavným orgánom OSN a v zmysle Charty OSN jej členovia zverujú hlavnú zodpovednosť za medzinárodný mier a bezpečnosť. Bola zriadená ako orgán zabezpečenia rýchlej a účinnej akcie, no zároveň je symbolom inštitucionalizácie povojnového usporiadania a vytvorenia potrebnej rovnováhy medzi mocnosťami. Vzhľadom na to, že jej stáli členovia (USA, Veľká Británia, Francúzsko, Rusko, Čína) majú v prípade neprocedurálnych hlasovaní právo veta. Toto právo veta uplatnilo Rusko aj v prípade mimoriadneho zasadnutia BR OSN pre situáciu na Ukrajine. V dôsledku vyššie zmieneného veta zo strany Ruska nie je Bezpečnostná rada OSN aktuálne akcieschopná. Viac tu:  https://www.paneurouni.com/aktuality-pevs/situacia-na-ukrajine-a-medzinarodne-pravo/

Rusku teda zneužíva všetko, čo môže.

A čo sa týka mierových rokovaní s prezidentom Putinom, tak tu je na mieste otázka, ako majú prebiehať rokovania s človekom, ktorý chce opätovne prepísať geopolitickú mapu, ktorý v rozpore so zásadou dobrej viery tvrdil, že zhromažďuje svoje ozbrojené sily len kvôli vojenským cvičeniam? Kto bude rokovať s niekým, kto v rozpore so zásadou zvrchovanej rovnosti štátov svojím popieraním existencie samostatného štátu  zásadne spochybnil celý koncept klasického medzinárodného práva?

 

P.S.:

Čo vám Putinofili, pri týchto neprestrelných dôkazoch o ruskom porušovaní medzinárodného práva, ostáva okrem ačohentizmu a vyrábaní ukrajinských náckov…, aj keď sami fandíte Adolfovi Putlerovi, ktorý rozpútal vojnu na Ukrajine a už vyše roka tam necháva vraždiť nevinné obete svojho zvráteného sna – obnoviť aspoň zčasti zašlú slávu ZSSR.

 

Súvisiace články a reakcie na top frázy z ruskej propagandy:

 

Prečo USA museli zasahovať v Iraku, Lýbii, Juhoslávii atď.

Aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní! Nech Rusko oslobodí Ukrajinu tiež bez zbraní!

Prečo vy schvaľovatelia anexie Ukrajiny nepodporujete svojich maďarských extrémistických kolegov?

Perly rusofilnej „logiky“: Putin nie je zločinec, lebo vojnové zločiny páchali aj iní!

Ak by NATO používalo ruskú logiku Kremeľ by ľahol popolom ako Mariupoľ. A nielen on.

Len vďaka americkej slobode môžete šíriť tú špinavú ruskú propagandu obhajujúcu bombardovanie Ukrajiny.

Rusko napadlo Ukrajinu preto, aby USA na tom profitovali!…

AZOV, Majdan a Odesa? & Denacifikáciu potrebuje ruská žoldnierska skupina Wagnerovci a jej zakladateľ Kremeľ.

Spravodlivosť po rusky

27.05.2023

Aj keby Rusko vyvraždilo hoci aj polovicu ukrajinského národa, alebo aj keby úplne Ukrajinu zrovnalo so zemou, ideoví užitoční idioti slúžiaci Kremľu aj tak budú stále zjapať, že na vine sú USA!…, ktoré si bez súhlasu Ruska dovolili takú opovážlivosť, že Ukrajine posielajú zbrane!, aby sa táto mohla brániť voči presile, voči svojmu tzv. mierumilovnému ruskému [...]

Bájna „genocída na Donbase” je len z nacistickej propagandy ukradnutou zámienkou, nie skutočným dôvodom invázie na Ukrajinu.

23.05.2023

Než prejdeme k jadru článku, najprv pár slov na úvod. Ruská propaganda dosiahla na Slovensku takého úspechu, že jej horliví stúpenci „právom“ očakávajú, že obhajovať sa majú tí, ktorí Adolfa Putlera vyzývajú, aby stiahol svoje vojská z Ukrajiny, a nie tí, ktorí už vyše roka bombardujú Ukrajinu a páchajú tam aj genocídu a tí, ktorí toto ruské [...]

Ukrajina už vyše roka bombarduje Rusko. Plným právom! . . .

13.05.2023

Ukrajina bombarduje a znásilňuje svojho menšieho a slabšieho brata už síce vyše roka, presnejšie od 24.2.2022, ale z jej strany, nech sa na to pozriete z ktorejkoľvek strany, nejde o útočnú vojnu. Nie. Z jej strany ide vyložene o špeciálnu, nie vojenskú operáciu zameranú na denacifikáciu a demilitarizáciu Ruska. Veď sa ním Ukrajina roky cítila, a stále sa aj [...]

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

sady, ovocie, ovocné sady, jar, stromy, jarné mrazy, zmrznutá úroda,

Pozor na nočný mráz, varujú meteorológovia

03.06.2023 18:27

Na viacerých miestach stredného a východného Slovenska bude v noci platiť výstraha prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období.

Marcel Burkert

Dekonšpirátor..., resp. má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Kritik Putinizmu a socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 187
Celková čítanosť: 757999x
Priemerná čítanosť článkov: 4053x

Autor blogu